Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Problemy estetyczne takie jak: cellulit, zmarszczki, rozszerzone pory czy blizny można z powodzeniem pokonać za sprawą radiofrekwencji mikroigłowej. Z artykułu dowiemy się m.in. jaka jest zasada działania urządzenia, a także jak wygląda przebieg zabiegu w klinice medycyny estetycznej. Poznaj zatem zabieg, który prowadzi do usuwania cellulitu na udach, redukcji zmarszczek czy też rozstępów na piersiach. 

Radiofrekwencja mikroigłowa – charakterystyka

 

Jest to zabieg nazywany nieoperacyjnym liftingiem, prowadzącym do wyraźnej poprawy jędrności i napięcia skóry. A także redukuje zmarszczki, poprawia owal twarzy i wyrównuje koloryt skóry. Istotą zabiegu jest wykonywanie mikronakłuć i emisję fal radiowych na odpowiedniej głębokości, co prowadzi do skrócenia włókien kolagenowych i elastynowych. Za sprawą mechanicznych uszkodzeń skóry jest inicjowana jej przebudowa i regeneracja. 

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

 

Jest to zabieg wykorzystujący innowacyjną technologię, która zapewnia nieoperacyjny lifting skóry. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej łączy w sobie 2 techniki – RF (wykorzystuje prąd o częstotliwości fal radiowych do podgrzania tkanek) i mikronakłuwanie, którego celem jest mechaniczna stymulacja skóry. 

Podczas zabiegu wywoływany jest efekt termiczny, który prowadzi do kurczenia się i poprawy napięcia włókien kolagenowych. Głowica urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej posiada kilkadziesiąt mikroigieł, które wykonują kontrolowane ukłucia pobudzające skórę do regeneracji. Użycie prądu podczas terapii jest w 100% bezpieczne, nie wywołując poparzeń. Lekarz indywidualnie dobiera głębokość wkłuć igieł i moc działania urządzenia. Korzyścią zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest równomierne nagrzewanie skóry, co zapewnia wysoką efektywność terapii. Po zabiegu pacjent może pozbyć się rozstępów na piersiach, cellulitu na udach czy zmarszczek. 

Wskazania do zabiegu

radiofrekwencja mikroigłowa Warszawa

 

Radiofrekwencja mikroigłowa jest stosowana u pacjentów borykających się z problemem utraty jędrności i kolorytu skóry, do korekcji okolicy oka czy redukcji zmarszczek w różnych partiach ciała. Wskazaniem do zabiegu w  gabinecie medycyny estetycznej Warszawa są rozstępy, niesatysfakcjonująca sylwetka, wiotka skóra, powiększone pory, blizny, przebarwienia, trądzik, cellulit czy też nadpotliwość

Przebieg zabiegu radiofrekwencja mikroigłowa

Warszawa w klinice medycyny estetycznej

 

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań, lekarz rozpoczyna procedurę zabiegową w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa. Lekarz przykłada głowicę w obszar zabiegowy, w której znajdują się wymienne kartridże z pozłacanymi igłami o długości od 0,5 mm, do 3,0 mm. Najpierw wprowadza mikroigły na określoną głębokość skóry i wówczas zaczyna działać promieniowanie elektromagnetyczne z głowicy. Dzięki promieniowaniu energii tkanki ulegają kontrolowanemu nagrzewaniu i uszkodzeniu struktury skóry. Efektem tego jest pobudzenie skóry do regeneracji i zastąpienie starej skóry nową. Zapewnia on m.in. redukcję rozstępów na piersiach, usuwanie cellulitu czy wygładzenie zmarszczek.  

Jakie są efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

 

Już po zakończeniu zabiegu radiofrekwencja mikroigłowa Warszawa, pacjent zauważa pierwsze efekty w postaci uelastycznienia skóry. Pełny efekt terapeutyczny zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa nadchodzi po kilku tygodniach od wizyty. Objawia się on wyprodukowaniem nowego kolagenu, co prowadzi do pełnego napięcia skóry, wygładzenia zmarszczek czy też redukcji rozstępów/cellulitu. 

 

Przeczytaj Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji: 28.04.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741