Mezoterapia igłowa pod oczy

MIKRONAKŁUWANIE WARSZAWA

MIKRONAKŁUWANIE FRAKCYJNE to jeden z najbardziej popularnych zabiegów w ostatnich latach, królujący w klinikach medycyny estetycznej , ale nie wszystkich. Dlaczego?

 

Po pierwsze, wiele klinik, mimo że promuje ten zabieg, nie posiada oryginalnego urządzenia. Dlatego zanim zdecydujesz się na zabieg, upewnij się, że to prawdziwe urządzenie.

 

Pytaj o urządzenie 4 generacji!

Na skróty:

Dzięki systemowi specjalnych igieł dochodzi do mikrourazów skóry. Urządzenie wykorzystuje zdolność organizmu do naprawy i do fizjologicznej indukcji kolagenu. Dodatkowo, poprzez mikrootwory, podajemy substancje aktywne stymulujące aktywność fibroblastów.

Mechanizm działania urządzenia w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury składa się z trzech faz:

  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
  • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry

Przebarwienia

Przebarwienia można skutecznie leczyć laserami.

 

Natomiast mikronakłuwanie frakcyjne w przeciwieństwie do niektórych laserów (np.: laser CO2), eliminuje ryzyko obrażeń cieplnych i odbarwień skóry, jednocześnie optymalizuje funkcje komórek produkujących melaninę.

 

To sprawia, że mikronakłuwanie staje się odpowiednią procedurą dla każdego pacjenta borykającego się z przebarwieniami oraz predysponowanego do powstawania przebarwień.

 

Leczenie jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Stwierdzono również, że mikronakłuwanie frakcyjne jest skuteczne w leczeniu hipopigmentacji skóry (np. bielactwa).

Odmłodzenie

Zabiegi mikronakłuwania na skórze mają na celu wywołanie bezpiecznych procesów gojenia oraz pobudzenia naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, bez ostrych skutków ubocznych i okresu rekonwalescencji.

Blizny

Urządzenie 4 generacji jest jedynym oryginalnym urządzeniem do mikroigłowania ze specjalnymi protokołami do rewizji głębokich, zanikowych blizn, w tym blizn chirurgicznych, po oparzeniach, rozstępów i blizn potrądzikowych.

Wykonywanie zabiegów latem

W odróżnieniu do laserów, zabieg może być wykonywany latem ze względu na brak efektu termicznego. Jedynym laserem frakcyjnym jaki można wykonać latem jest laser z technologią PLEASE.

TECHNOLOGIA MA ZNACZENIE

O jakości decydują szczegóły:

  • opatentowany 16-igłowy kartridż
  • zwiększone bezpieczeństwo pacjenta (brak zakażeń krzyżowych)
  • nowe protokoły leczenia blizn
  • udoskonalona technologia
  • zwiększona precyzja zabiegu
  • 7-letni program serwisowy

 

Generacja 4 generuje swoim 16-igłowym kartridżem do 1920 nakłuć na sekundę.  Generacja 4 wytwarza ich o 47,9% więcej niż generacja 3 oraz 104% więcej nakłuć w stosunku do innych urządzeń nakłuwających skórę jakie są obecnie dostępne na rynku.

Te dodatkowe 620 mikrokanałów frakcyjnych daje szybszy czas leczenia i zwiększa komfort dla pacjenta.

Generacja 4 w porównaniu do generacji 3 to:

  • Wyższa precyzja zabiegu
  • Większe bezpieczeństwo pacjenta
  • Krótszy czas trwania zabiegu
  • Więcej o 47,9% nakłuć
  • Regulacja głębokości nakłuć co 0,1mm a nie co 0,5mm
  • 7-letni program serwisowy

WSKAZANIA

  • Utrata jędrności, napięcia i elastyczności skóry
  • Drobne zmarszczki
  • Odwodniona i pozbawiona promienności skóra
  • Brak napięcia i elastyczności skóry
  • Leczenie blizn
  • Leczenie rozstępów
  • Poprawa przenikania substancji leczniczych i odżywczych przez skórę

Jest bardzo wszechstronnym urządzeniem umożliwiającym wykonywanie zabiegów na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy.

 

Jest wskazany u pacjentów z wiotką, cienką skórą. Już po pierwszym zabiegu widać poprawę elastyczności, jędrności i napięcia skóry.

 

Ma niewielkie rozmiary, dlatego możliwe jest wykonywanie zabiegów na trudno dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

EFEKTY

  • Widoczne spłycenie zmarszczek
  • Efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu
  • Zmniejszenie widoczności porów
  • Redukcja widoczności rozstępów
  • Redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
  • Leczenie łysienia
  • Ujednolicenie kolorytu i struktury skóry

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed wykonaniem zabiegu pacjent jest znieczulany za pomocą kremu znieczulającego, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Zabieg polega na kontrolowanym mikronakłuwaniu w zakresie od 0,2 mm do 3 mm, w zależności od wskazań. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Aktywna opryszczka
  • Aktywny trądzik
  • Choroby nowotworowe
  • Ciąża i okres karmienia piersią
Umów się na zabieg mikronakłuwania, Warszawa Białołęka.

Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński

Umów się już dziś na bezpłatną* konsultację w Kaczyńscy Clinic, Warszawa Białołęka

*konsultacja bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu podczas tej samej wizyty.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Na czym polega zabieg?

 

To bardzo popularny zabieg, jeden z najczęściej poszukiwanych  przez pacjentów zabiegów w medycynie estetycznej. Polega na wykonaniu tysięcy drobnych nakłuć skóry za pomocą specjalnej jednorazowej głowicy z igłami. Igły wbijane są w skórę na głębokość 0,5-2,5 mm. Co pobudza skórę do silnej przebudowy i regeneracji.

 

Kiedy zobaczę pierwsze efekty zabiegu?

 

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, po kilku dniach od zabiegu widać drobne łuszczenie a skóra jest przesuszona. Około 2 tygodni po zabiegu efekty na skórze zaczynają być widoczne. Skóra nabiera blasku i świeżego wyglądu.

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

 

Czas utrzymywania się efektów zależy od ilości wykonanych zabiegów. Najczęściej wykonuje się serię 3 zabiegów a efekty starczają średnio na 4-6 miesięcy. Im stan skóry przed leczeniem jest lepszy tym efekt bardziej trwały.

 

Co jest lepsze mezoterapia igłowa czy mikronakłuwanie?

 

Trudno jest porównać te dwa zabiegi ze sobą gdyż mezoterapia igłowa to podanie substancji aktywnych za pomocą nawet kilkuset nakłuć skóry cienkimi igłami. W przypadku zabiegu mikronakłuwania mamy do czynienia z samymi nakłuciami skóry specjalną jednorazową głowicą. Najlepsze efekty daje połączenie zabiegu z podaniem preparatu do mezoterapii podczas jednego zabiegu.

 

Jaki preparat do mezoterapii igłowej połączyć z mikronakłuwaniem?

 

Jest wiele dostępnych dobrych i sprawdzonych preparatów do mezoterapii igłowej. W przypadku cery naczynkowej zależy nam na uzyskaniu efektu wyciszenia procesu zapalnego toczącego się na poziomie drobnych naczynek. Bardzo dobre efekty dają preparaty zawierające aminokwasy.  Dobrym rozwiązaniem jest użycie aminokwasów.

 

Czy zabieg boli?

 

Przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie kremem znieczulającym, dlatego zabieg jest bezbolesny.

 

Czy zabieg okolicy oczu jest bezpieczny?

 

To bardzo bezpieczny zabieg i w dodatku bezbolesny. Najczęściej po zabiegu obserwuje się rumień skóry i obrzęk powiek utrzymujące się 3-4 dni.

 

Czy zabieg można wykonywać latem?

 

Mikronakłuwanie nie wywołuje efektu termicznego w skórze zatem nie predysponuje jej do reakcji  fotouczulającej ani nie wpływa na aktywację procesów melanogenezy.

 

Jakie jest postępowanie pozabiegowe po zabiegu?

 

Po zabiegu ważne jest utrzymanie odpowiedniej higieny leczonego obszaru (np. czysta poduszka do spania, ręczniki papierowe do przemywania), odstawienie kosmetyków własnych, stosowanie kosmetyków pozabiegowych zgodnie z zaleceniem lekarza. Do czasu wygojenia skóry unikać makijażu.

 

Jaka jest różnica w efektach pomiędzy mikronakłuwaniem a laserem CO2?

 

Laser frakcyjny CO2 daje silniejszy efekt stymulacji skóry, można powiedzieć, że efekty 1 zabiegu laserem równoważą 3 zabiegi mikronakłuwania. Jest też różnica w gojeniu. Okres rekonwalescencji po laserze jest dłuższy średnio o 2 dni.

 

Czy można wykonać zabieg po toksynie?

 

Należy poczekać do uzyskania pełnego efektu działania toksyny botulinowej, czyli najlepiej około 2 tygodni od zabiegu i  wtedy można bezpiecznie wykonać zabieg mikronakłuwania.

 

Co jest lepsze mikronakłuwanie czy dermaroller?

 

Lepszym zabiegiem jest mikronakłuwanie – posiada jednorazowe głowice z igłami, co daje gwarancję jałowości wykonanego zabiegu. Poza tym  igły pracują prostopadle do skóry. A przede wszystkim, w rollerach igły pracują na powierzchni odwróconego stożka, co stymuluje procesy włóknienia skóry.

 

Jakie są powikłania?

 

Najczęściej po zabiegu pacjenci skarżą się na rumień utrzymujący się kilka dni oraz przejściowe przesuszenie skóry. W przypadku niewłaściwego postępowania pozabiegowego mogą rzadko występować reakcje uczuleniowe wymagające leczenia. Na szczęście nie są to poważne powikłania.

 

Ile zabiegów należy wykonać, by mieć widoczne efekty?

 

Już po pierwszym zabiegu są widoczne jego efekty, co jest ważne bo daje to pacjentowi motywację do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg, po którym nie widać efektów nie sprawi nam przyjemności. Zabieg należy do bardzo skutecznych zabiegów. U osób do 35 roku życia (oczywiście w zależności od stanu skóry) efekty widoczne są szybko (1-2 zabiegi). U osób starszych z zaawansowanymi objawami starzenia zalecane jest wykonywanie zabiegu w seriach (3-4 zabiegi) i łączenia ich z aminokwasami lub preparatami do mezoterapii.

Data aktualizacji: 01.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741