MODELOWANIE I POWIĘKSZANIE UST KWASEM HIALURONOWYM WARSZAWA

To jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Powiększanie ust lub modelowanie ust wykonuje się z wielu powodów, najczęściej z powodu utraty naturalnej objętości oraz utraty nawilżenia jak również asymetrii ust wrodzonej lub nabytej.

Na skróty:

Powiększanie ust lub ich modelowanie to jeden z najczęściej wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej zabiegów.

Najczęściej pacjentki zgłaszają się z problemem utraty objętości ust. Często skarżą się także na pękające usta. Powszechnie występuje również zaburzona symetria warg.

 

Najczęściej do odbudowy utraconej objętości wystarcza 1 ml kwasu hialuronowego. Pacjentki oczekują naturalnych rezultatów. Pragną by tylko najbliższe im osoby mogły zauważyć, że usta odzyskały naturalne piękno.

 

Modelowanie ust  polega na powiększeniu warg, korekcji lub odbudowy konturu ust. Nierzadko podczas modelowania wykonuje się podniesienie kącików ust. Z wiekiem usta tracą jędrność i sprężystość, ulegają także odwodnieniu. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym przywraca im prawidłowy poziom nawilżenia.

 

Do korekcji ust 👄 stosuje się kwas hialuronowy o odpowiednich właściwościach (np. nie może być zbyt twardy bo usta po zabiegu mają być miękkie, plastyczne), który nawilża, wygładza lub zwiększa objętość ust.

 

Końcowe efekty widoczne są około tygodnia po wykonanym zabiegu, kiedy cofnie się obrzęk związany z zabiegiem.

 

Nawilżanie ust – polega na podaniu w czerwień wargową nieusieciowanego kwasu hialuronowego, stabilizowanego glicerolem, dzięki czemu uzyskujemy efekt długotrwałego nawilżenia bez efektu powiększenia. Tuż po zabiegu usta są delikatnie powiększone a ich objętość wraca do naturalnej wielkości po kilku dniach. Nawilżenie ust jest wskazane dla osób cierpiących na przesuszenie czerwieni wargowej, bez ubytku objętości tkanek oraz bez asymetrii warg.

 

Efekt nawilżenia utrzymuje się przez kilka miesięcy.

 

O czym należy pamiętać podczas planowania zabiegu powiększania ust Warszawa ?

 

Usta to najważniejszy, oprócz oczu, element naszej twarzy. Dlatego planując zabieg powiększania ust należy ocenić stan wargi górnej, stan kącików ust i bruzd nosowo-wargowych. Należy także zwrócić uwagę na stan policzków. Częstą przyczyną opadających kącików ust jest zanik kości jarzmowej i tkanek miękkich policzków. Kąciki ust obniżają się także jako efekt nadmiernej reaktywności mięśnia obniżacza kącika ust. Planując zabieg należy także uwzględnić w planie leczenia pracę nad okolicą ust.

 

Jakich błędów unikać?

 

Usta po prawidłowo wykonanym zabiegu powinny wyglądać naturalnie, być plastyczne i miękkie w dotyku. Warga górna i dolna powinny mieć wzajemnie właściwe proporcje i naturalną wielkość. Należy unikać nadmiernego efektu, przerysowania oraz niewłaściwych proporcji. Należy także użyć właściwy preparat. Oszczędności w tym zakresie nie są wskazane.

POWIĘKSZANIE UST WARSZAWA – WSKAZANIA

 • Utrata objętości ust
 • Utrata konturu ust
 • Opadanie kącików ust
 • Drobne zmarszczek wokół ust
 • Utrata nawilżenia ust
 • Asymetria warg

POWIĘKSZANIE UST WARSZAWA – EFEKTY

 • Odbudowa objętości ust
 • Przywrócenie utraconego konturu ust
 • Odbudowa właściwej proporcji warg
 • Poprawa nawilżenia ust
 • Redukcja efektu opadających kącików ust

PRZEBIEG ZABIEGU WARSZAWA

Przed wykonaniem zabiegu pacjent jest znieczulany za pomocą specjalnej maści, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. U osób z obniżonym progiem bólu dodatkowo wykonywane jest znieczulenie nasiękowe. Lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy przy użyciu bardzo cienkiej igły. Ilość podanego kwasu zależy od wielu czynników ale z powodów bezpieczeństwa warto poprzestać na jednym mililitrze preparatu. Po zabiegu lekarz rozmasowuje usta w celu dokładnego i równomiernego rozprowadzenia materiału.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk, czasem niewielkie siniaczki. Usta najczęściej goją się, w ciągu 2-3 dni.

 

Zabieg powiększania i modelowania ust z użyciem certyfikowanych preparatów można wykonać w Kaczyńscy Clinic, Warszawa Białołęka.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • Infekcje
 • Skóra nietolerująca iniekcji- skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu
 • Choroby układu immunologicznego, immunoterapia
Umów się na zabieg powiększania ust, Warszawa Białołęka.

Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński

Umów się już dziś na bezpłatną* konsultację w Kaczyńscy Clinic, Warszawa Białołęka

*konsultacja bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu podczas tej samej wizyty.

POWIĘKSZANIE UST – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Jak nawilżać usta?

 

Jeżeli sprawdzone domowe sposoby nie pomagają warto rozważyć wykonanie zabiegu nawilżenia ust kwasem hialuronowym. W zupełności wystarczy 1 ml kwasu, który nie będzie miał właściwości wolumetrycznych (unoszących). Po wykonaniu zabiegu objętość ust się nie zmieni. Zabieg taki warto powtórzyć co 3-4 miesiące.

 

Jak nawilżać usta i przy okazji uzyskać efekt lekkiego powiększenia ust?

 

Wiele pacjentek przy okazji nawilżenia ust, chce uzyskać delikatny efekt ich powiększenia. W takiej sytuacji nie możemy użyć kwasu hialuronowego do nawilżeń, gdyż nie da on zwiększenia objętości ust. Nie ma sensu podawania też większej ilości tego kwasu (np. 2 ml). Należy sięgnąć po kwas, który używany jest do wypełniania drobnych, płytkich  zmarszczek. Wystarczy 1 ml.  Taki kwas nadal da efekt nawilżenia, ale będzie też charakteryzował się delikatnym i długotrwałym efektem wolumetrycznym.

 

Na czym polega modelowanie ust?

 

Modelowanie ust ma na celu odbudowę właściwej symetrii ust czyli wzajemnej proporcji wargi górnej i dolnej oraz wyrównanie istniejącej asymetrii warg po stronie lewej i prawej. Podczas zabiegu należy również ocenić wygląd ust z profilu i skorygować wysunięcie wargi dolnej w stosunku do wargi górnej. Zabieg wykonuje się kwasem hialuronowym o lekkich lub średnich właściwościach wolumetrycznych. Zależy nam bowiem na korekcji defektu a nie powiększeniu ust. Oczywiście można jednocześnie wykonać zabieg powiększania ust.

 

Jakie są idealne proporcje ust?

 

Proporcją nieustannie rządzi tzw. „złota proporcja” (golden ratio) znana jest już z czasów Phidias’a i Plato tj. czasów starożytnych, ale też propagowali ją Fibonacci i Da Vinci. Złota proporcja wynosi w przybliżeniu 0,6 (1:1,6=0,6).  Wróćmy do ust. Co zatem oznaczają idealne proporcje ust? Warga górna zawsze jest mniejsza od dolnej u rasy kaukaskiej, a ich wzajemna proporcja wynosi 1:1,6. Z profilu – idealny kąt pomiędzy nosem a wargą górną wynosi 90-110 stopni.  Warga dolna nie tylko jest większa ale i wysunięta do przodu o 1-2 mm w stosunku do wargi górnej.

 

Powiększanie ust – jak często można wykonywać zabieg?

 

Należy pamiętać, że nowoczesna medycyna używa wypełniaczy, które naturalnie występują w naszym organizmie i są degradowane przez nasze enzymy. Dlatego efekt zabiegu nie jest na zawsze. Najczęściej zabieg powtarza się co 4-8 miesięcy. Są pacjentki, które wykonują jeden zabieg na rok.

 

Powiększanie ust- ile ml kwasu hialuronowego trzeba podać?

 

Najczęściej wystarcza 1 ml. Jeżeli zależy nam na delikatnym i naturalnym efekcie to 1 mi kwasu w zupełności wystarczy do wykonania zabiegu odbudowy utraconej objętości, podkreślenia konturu oraz podparcia kącików ust. Niektóre pacjentki z czasem przyzwyczajają się do nowego wyglądu ust i chcą je jeszcze delikatnie powiększyć. Najlepiej wtedy nie czekamy 6-ciu miesięcy na kolejny zabieg tylko warto skrócić ten okres i wykonać zabieg wcześniej.

 

Powiększanie ust przy opryszczce

 

W trakcie aktywnej opryszczki zabieg jest przeciwskazany. Natomiast u pacjentów chorujących od czasu do czasu na opryszczkę zalecane jest włączenie profilaktyki lekami doustnymi.

 

Czy powiększanie ust boli?

 

Nasze usta i ich okolica są mocno unerwione dlatego zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (kremem i/lub znieczuleniu stomatologicznym).  Są osoby, które są w stanie wytrzymać zabieg bez znieczulenia bo mają wysoki próg bólu. W przypadku wykonania znieczulenia, zabieg powiększania ust przebiega z lekkim dyskomfortem, ale nie jest bolesny. U osób z obniżonym progiem bólu doskonale sprawdza się wykonanie dodatkowego znieczulenia nasiękowego.

 

Jak długo utrzymuje się obrzęk po powiększaniu ust?

 

Obrzęk najczęściej utrzymuje się 2-3 doby po zabiegu. Warto przykładać zimne okłady. Po zabiegu mogą też być widoczne siniaczki. Dobrym rozwiązaniem jest kolorowa pomadka, która wszystko zakryje przez kilka dni.

 

Kiedy można się całować po zabiegu powiększania ust?

 

Rozumiemy potrzebę, ale lepiej zaczekać do wygojenia się ust.  Niech zejdzie obrzęk i ustanie ból spowodowany zabiegiem (usta przez 2-3 dni są tkliwe). Zatem warto zaczekać 2-3 doby.

 

Powiększanie ust – kiedy można iść do stomatologa po zabiegu?

 

Zabieg wykonujemy u osób, które mają wyleczone zęby, ale oczywistym jest, że warto regularnie kontrolować stan jamy ustnej i zębów. Dlatego zalecamy odpowiednie planowanie. Najpierw wykonujemy pilne zabiegi stomatologiczne.  Przy regularnych wizytach u stomatologa, np. co miesiąc,  musimy dobrze rozplanować zabieg powiększania ust by nie wykonywać go tuż po wizycie u stomatologa lub chwilę przed. Rozsądna minimalna przerwa to 2 tygodnie.

 

Powiększanie ust a aparat ortodontyczny

 

Aparat ortodontyczny jest względnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu powiększania ust. Jest to związane z faktem, że aparat odsuwa górną i dolną wargę od zębów do przodu, zmienia się także wzajemne ułożenie wargi górnej i dolnej. Dlatego powiększone usta kwasem hialuronowym będą układały się inaczej po zdjęciu aparatu. U osób, które mają skłonność do przesuszania ust i skóry w obszarze pękania czerwieni wargowej, warto rozważyć nawilżenie ust kwasem hialuronowym.

 

Jak dbać o usta po zabiegu?

 

Na początku „walczymy” z obrzękiem dlatego dobrze sprawdzają się zimne okłady. Należy myć ostrożnie zęby przez 2-3 doby. Chodzi o to, by energiczne ruchy szczoteczką nie spowodowały krwawienia i powstania krwiaka w wardze. Oczywiście pamiętamy o nawilżeniu ust (np. wazelina medyczna). Usta są trochę tkliwe po zabiegu, ale nie zaleca się przyjmowania leków przeciwbólowych.

 

Powiększanie ust Warszawa

 

Powiększanie ust w Warszawie jest bardzo popularnym zabiegiem. Przed wyborem kliniki należy zwrócić uwag na na kilka kluczowych elementów: jakie procedury bezpieczeństwa posiada klinika, czy zabieg wykonuje lekarz? Koniecznie należy sprawdzić podstronę O nas oraz Cennik. Warto wiedzieć jakie doświadczenie ma osoba wykonująca zabieg i ile zabieg będzie kosztował, ważne jest, by preparaty stosowane w klinice miały wymagane certyfikaty. Wybieraj kliniki, które są podmiotami wykonującymi działalność leczniczą, bo one mają obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej.

 

Powiększanie i modelowanie ust – jaka cena?

 

Cena zabiegu jest bardzo ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru kliniki.  Podejrzanie niska cena powinna zwiększyć naszą czujność – warto sprawdzić czy używane są markowe preparaty, kto wykonuje zabieg, jaka jest ilość preparatu, jakie procedury bezpieczeństwa stosuje klinika. Bardzo wysoka cena też powinna skłonić nas do refleksji i analizy, jakie elementy składają się na proponowaną cenę, czy jej wysokość jest związana z wysoką jakością preparatu, ponadstandardową ofertą kliniki, ilością podawanego preparatu, itd.

 

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

 

Osoba cierpiąca na okresowe opryszczki powinna zastosować profilaktykę doustną lekami przeciwopryszczkowymi. Usta nie powinny mieć żadnych aktywnych infekcji miejscowych czy strupków. Należy mieć świadomość, że powiększanie ust tuż przed albo w trakcie miesiączki może zwiększyć ryzyko siniaczków. Istnieją doniesienia, że wtedy zmienia się próg bólu i zabieg może mieć mniej komfortowy przebieg.

 

Na czym polega zabieg „Russian Lips”?

 

Russian Lips to zabieg modelowania ust polegający na dodaniu objętości zarówno wardze górnej  jak i dolnej, ze szczególnym podkreśleniem konturu ust. Podczas zabiegu dochodzi do wyrównania wzajemnej proporcji wargi górnej i dolnej (fizjologicznie proporcja ta dla naszej rasy wynosi 1:1,6).

 

Czy usta po zabiegu mogą być twarde?

 

Bezpośrednio po zabiegu powiększania usta są obrzęknięte oraz w dotyku są bardziej twarde niż przed zabiegiem (nie powinien być wyczuwany podczas dotyku kwas hialuronowy), są sprężyste i pełne w dotyku. Natomiast nie powinny być twarde. Może to świadczyć np. o podaniu zbyt dużej ilości kwasu. W ciągu 2-3 dni obrzęk powinien się cofać, a dobrze wykonane usta powinny być miłe w dotyku. Jeżeli po zabiegu obrzęk się nie cofa a narasta, należy zgłosić się koniecznie do lekarza, który wykonywał zabieg.

 

Mam wąskie usta – jak można je powiększyć?

 

Wąskie usta to bardzo popularny problem naszych pacjentów.  Zgłaszają się z wyraźnie zaburzoną proporcją warg (pamiętajmy, że norma dla naszej rasy to 1:1,6). Najczęściej problem dotyczy wargi górnej, ale nierzadko leczenia wymaga również warga dolna. Należy mieć świadomość, że w przypadku wąskich warg nie da się ich podczas jednego zabiegu powiększyć – jeżeli pacjentka oczekuje dużej zmiany, tj. dużych ust. W  takiej sytuacji należy podzielić leczenie na dwa etapy i powtórzyć zabieg po 2-3 miesiącach. Usta do tego czasu przyzwyczają się do nowej objętości i będą gotowe do dalszego powiększania. W rezultacie będą naturalnie pełne i sprężyste. W większości przypadków pacjentki oczekują delikatnej zmiany – lubią swoje usta i nie są gotowe na duże rewolucje. U takich pacjentek wystarcza jeden zabieg dla uzyskania oczekiwanego rezultatu.

 

Korekta ust po nieudanym zabiegu – czy jest możliwa i na czym polega?

 

Wybór miejsca wykonania zabiegu jest niezmiernie ważny z wielu powodów. Usta to jeden z najbardzej widocznych elementów naszej twarzy – patrząc na drugą osobę widzimy jej oczy i usta – dlatego decyzja o powiększeniu ust powinna być przemyślana. Podejrzanie niska cena zabiegu może świadczyć o niskiej jakości preparatu oraz o nieznanym źródle jego pochodzenia (30% preparatów w medycynie estetycznej jest podrabianych, dlatego kupowanie u wyłącznych dystrybutorów daje gwarancję oryginalności preparatu). Sprawdzajmy też kto będzie wykonywał zabieg. Brak nazwisk lekarzy w podstronie  O nas powinien wzmocnić naszą czujność.  Dobra wiadomość to taka, że źle wykonane usta da się poprawić, a zła to taka, że nie będzie to tani zabieg. Dlaczego?

Skoro nie wiemy co było podane i czy preparat był oryginalny to najlepiej rozpuścić go hialuronidazą. Pamiętajmy, że hialuronidaza może wywołać u niektórych osób reakcje uczuleniowe,  dlatego użycie jej wiąże się z zachowaniem pewnych środków ostrożności. Hialuronidaza rozpuszcza także nasz własny kwas hialuronowy, więc najlepiej proces ten podzielić na 2 zabiegi np. co tydzień. Po odczekaniu kolejnych 2 tygodni możemy przystąpić do odbudowy, czyli wykonania zabiegu powiększania ust. Podsumowując, błędna decyzja i wybór taniej oferty może nas kosztować tyle, co 2-3 zabiegi, a należy pamiętać, że oprócz pieniędzy jest to duży koszt emocjonalny.

 

Jakie są najczęstsze problemy okolicy ust pacjentów zgłaszających się na zabiegi medycyny estetycznej?

 

Publikacje podają, że 7% pacjentów skarży się na nieestetyczny kontur, 16% pacjentów cierpi na utratę objętości, a 26% chce wykonać zabieg ze względu na zmarszczki wokół ust. Na podstawie obserwacji z codziennej praktyki lekarskiej, należy dodać, że pacjenci skarżą się na utratę właściwej proporcji ust (utrata objętości górnej lub dolnej wargi) oraz na utratę nawilżenia ust.

 

Jak długo utrzymuje się efekt powiększenia ust?

 

Czas utrzymywania się efektu zależy od ilości podanego preparatu oraz od jego rodzaju. Wszystkie preparaty używane obecnie do ust ulegają naturalnej degradacji w naszym organizmie. Nowoczesna medycyna estetyczna wycofała się z tzw. wypełniaczy permanentnych z powodów bezpieczeństwa. Nowoczesne preparaty do ust mają różny czas utrzymywania się po ich podaniu. Preparaty nawilżające usta (stabilizowane glicerolem) działają do 6 miesięcy. Produkty służące do uzyskania delikatnego efektu (idealne na pierwszy zabieg lub dla osób obawiających się zbyt silnego efektu), zawierające w swoim składzie wolny kwas hialuronowy (nieusieciowany) utrzymują się do 12 miesięcy. Preparaty zawierające związany kwas hialuronowy, z dużą zawartością bardzo długich łańcuchów, utrzymują się do 18 miesięcy lub dłużej.

 

Powiększanie ust Warszawa – od czego zależy cena zabiegu?

 

Jest wiele elementów, które wpływają na cenę zabiegu. Po pierwsze ważne jest kto wykonuje zabieg. Osoba z doświadczeniem i wiedzą zapewne wyżej wyceni swoją usługę. Jakość użytego preparatu – tu jest dość duża rozbieżność cenowa. Preparaty markowe mogą być 2-3 razy droższe od preparatów „no name”. No i wreszcie w cenę wliczone są koszty stałe – duża klinika ma wyższe koszty stałe od małej kameralnej kliniki. Ostatni element to podatki – lepie wykonywać zabieg w miejscu gdzie otrzymasz paragon 🙂

Data aktualizacji: 28.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741