USUWANIE WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK WARSZAWA

lifting hybrydowy

ZLIKWIDUJ ZMARSZCZKI PODCZAS ZABIEGU, KTÓRY ZARAZEM UJĘDRNI I NAWILŻY TWOJĄ SKÓRĘ

Na skróty:

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK ?

MOŻE TO ZABIEG DLA CIEBIE!
ODKRYJ NOWĄ METODĘ BIOSTYLMULACJI SKÓRY I SKUTECZNEJ METODY USUWANIA ZMARSZCZEK

Świat wypełniaczy oferuje tak wiele zastosowań, że nie sposób je wszystkie wymienić.

 

Gama produktów do wypełniania dopasowana jest do każdego rodzaju korekcji zmarszczek. W zależności od przeznaczenia, preparaty różnią się przede wszystkim stężeniem kwasu hialuronowego i stopniem usieciowania oraz składem. Ponadto, niektóre z nich dodatkowo mają inne składniki, jak aminokwasy.

 

W medycynie estetycznej od wielu lat stosowane są produkty na bazie kwasu hialuronowego (HA), przede wszystkim jako wypełniacze. Oprócz natychmiastowego efektu uniesienia tkanek, redukcji zmarszczek i korekcji kształtu HA ma również właściwości regenerujące. Zawarta w nim poli-glukozamina posiada zdolność indukowania biosyntezy macierzy pozakomórkowej zawierającej proteoglikany i kolagen. Poprzez redukcję aktywności neutrofili wpływa też na zmniejszenie procesu zapalnego wywołanego mikro-urazami podczas podawania preparatu.

 

Najczęściej za pomocą kwasu hialuronowego wykonuje się korekcję ust, fałdów nosowo-wargowych, drobnych zmarszczek, policzków lub koryguje się owal twarzy.

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK – EFEKTY

 • Likwidacja i wypełnienie zmarszczek
 • Nadanie objętości
 • Poprawa nawilżenia
 • Napięcie skóry
 • Biostymulacja skóry

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK – PRZEBIEG ZABIEGU

Przed wykonaniem zabiegu pacjent jest znieczulany za pomocą specjalnej maści lub kremu, ponadto część stosowanych preparatów zawiera w sobie lidokainę (substancję znieczulającą). Wszystko to po to, by zabieg był bezbolesny.

 

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu odpowiednio dobranego do potrzeb pacjenta kwasu hialuronowego w zmarszczki lub leczoną okolicę za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach, a to dlatego by nie wykonać nadmiernej korekcji.

Następnie kwas hialuronowy i pozostałe substancje w nim zawarte wiążą wodę, zwiększając objętość, dzięki czemu wygładzają zmarszczki.
Po zabiegu może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, niewielkie siniaki i obrzęk, które ustępują zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK – WSKAZANIA

 • Zmarszczki
 • Utrata objętości i jędrności
 • Odwodniona skóra
 • Cienie i zmarszczki w okolicy oka

PRZECIWWSKAZANIA

 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Choroby nowotworowe

W Kaczyńscy Clinic uzyskasz od naszych ekspertów szczegółowe informacje na temat wskazań i przeciwwskazań do zabiegu.

Umów się na zabieg wypełniania zmarszczek

Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński

Umów się już dziś na bezpłatną* konsultację w Kaczyńscy Clinic!

*konsultacja bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu podczas tej samej wizyty.

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK WARSZAWA – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

 

Zmarszczki powstające z wiekiem na początku są dynamiczne, z czasem mają charakter statyczny. Jedną z metod leczenia, jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Używa się zazwyczaj do tego celu kwasu pozbawionego właściwości unoszenia tkanek. W niektórych przypadkach, szczególnie przy zmarszczkach płytkich podawany jest śródskórnie kwas hialuronowy nieusieciowany o silnych właściwościach nawilżających.

 

Wypełnianie doliny łez

 

Zanik tkanek miękkich w okolicy doliny łez to częsty problem i w wielu przypadkach występujący już przed 30 r.ż.  Z czasem ubytek tkanek się pogłębia i pacjent nie jest w stanie zakryć ubytku korektorem czy pudrem. W leczeniu powstałej doliny łez doskonale sprawdza się kwas hialuronowy. Wypełnianie doliny łez wymaga użycia kwasu hialuronowego, który jest usieciowany, ale nie posiada właściwości wiązania wody oraz zwiększania swojej objętości. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W zależności od zastosowanej techniki podczas zabiegu używa się igły lub kaniuli. Najczęściej do wykonania zabiegu wystarcza 1 ml preparatu.

 

 

Wypełnianie zmarszczek pod oczami

 

Wiele osób posiada zmarszczki pod oczami. Decyzję o sposobie leczenia podejmuje lekarz. Jednym z rozwiązań może być wypełnianie zmarszczek pod oczami. Należy mieć świadomość, że pod oczami skóra jest bardzo cienka i nie u wszystkich osób można zastosować wypełniacz do wypełnienia zmarszczek. W wielu przypadkach wybierany jest kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających i pozbawiony właściwości unoszenia.

 

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

 

Zabieg polega na podaniu kwasu hialuronowego w bruzdy nosowo-wargowe. Ze względu na możliwe powikłania warto zabieg wykonać u profesjonalisty.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych najczęściej wykonuje się kaniulą, choć istnieją też techniki zabiegowe z wykorzystaniem igły. Najczęściej do wykonania zabiegu wystarcza 1 ml preparatu.

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym cena

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to bardzo popularny obecnie zabieg, dający szybko widoczne efekty, przebiegający z krótkim okresem rekonwalescencji. Poza kilkoma wyjątkami, zabieg ma w zasadzie charakter lunchowy. Cena zabiegu głownie zależy od ilości użytego preparatu oraz jego rodzaju a przede wszystkim zależy od producenta preparatu. Produkty producentów europejskich są zwykle droższe od koreańskich. Jeżeli do wypełniania zmarszczek użyjemy kwasu hialuronowego usieciowanego przeznaczonego do wypełniania drobnych zmarszczek. Cena takiego zabiegu to około 890 zł za 1 ml preparatu. Jeżeli lekarz wybierze kwas hialuronowy stabilizowany (nieusieciowany) to taki zabieg będzie tańszy. Kwas hialuronowy stabilizowany używa się w celu stymulacji skóry.

 

Kiedy widać efekty po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym

 

Kwas hialuronowy to najczęściej używany materiał do wypełniania zmarszczek. Jednym z powodów jest natychmiastowy efekt zabiegu. Po zabiegu mogą być widoczne pojedyncze ślady iniekcji.

 

Zalecenia po zabiegu kwasem hialuronowym

 

Po zabiegu kwasem hialuronowym należy pamiętać o utrzymaniu higieny leczonego obszaru, prawidłowym nawadnianiu organizmu, należy powstrzymać się od używania kosmetyków własnych do czasu wygojenia skóry. Zaleca się odbycie kontrolnej wizyty u lekarza 2-4 tygodni po zabiegu w celu oceny rezultatów leczenia.

 

Kiedy widać efekty po zabiegu kwasem hialuronowym

 

Efekty po zabiegu kwasem hialuronowym widać natychmiast po wykonaniu zabiegu. Na uzyskanie optymalnych efektów trzeba poczekać około 3-4 tygodnie.

 

Wypełnianie zmarszczek na czole kwasem hialuronowym

 

Jest wiele zapytań o zabieg wypełniania zmarszczek na czole kwasem hialuronowym, jednak należy mieć świadomość, że zabieg ten posiada wiele ograniczeń. Po pierwsze na czole jest mało tkanki podskórnej a skóra jest bardzo ruchoma w tym miejscu. W rezultacie mamy głównie do czynienia ze zmarszczkami czynnościowymi. Dodatkowo wypełnienie kwasem hialuronowym usieciowanym może powodować tzw. hyperkorekcję, zabieg ze względu na lokalizację naczyń krwionośnych na czole niesie też ryzyko poważnych działań niepożądanych. Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i podanie go śródskórne w celu pobudzenia skóry do regeneracji. W tym przypadku na efekty jednak musimy poczekać 3-4 tygodnie.

 

Wypełnianie kurzych łapek kwasem hialuronowym

 

Najczęściej wykonywanym zabiegiem w okolicy kurzych łapek jest zabieg toksyną botulinową. Jest to najbardziej popularny i skuteczny zabieg w okolicy. Alternatywnym zabiegiem może być wypełnianie kurzych zmarszczek kwasem hialuronowym.  Do tego celu należy użyć kwasu hialuronowego o dużej ilości wolnego kwasu i pozbawionego efektu unoszenia. W miejscu kurzych łapek należy uniknąć hiperkorekcji ze względu na dużą ruchomość tego obszaru.

 

Wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

 

Zmarszczki okolicy ust, głównie zlokalizowane na górnej wardze, powstają najczęściej u osób o silnej mimice a rzadko związane są z paleniem papierosów. Bardzo dobre efekty daje leczenie toksyną botulinową w formie mono terapii  lub pod postacią mezobotoksu. W przypadku zmarszczek utrwalonych, ze zrostami w tkance podskórnej, dobre efekty daje wypełnianie kwasem hialuronowym, z użyciem igły lub kaniuli.

 

Jak często należy wykonywać zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

 

Zwykle efekty wypełniania kwasem hialuronowym usieciowanym utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. U niektórych pacjentów efekt może utrzymywać się nawet dłużej.

Data aktualizacji:21.05.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741