Logo2020-PEARL

HIFU – LIFTING TWARZY WARSZAWA

Lifting twarzy Warszawa, bez skalpela
– zabieg HIFU z głowicami typu Pen

LIFTING TWARZY WARSZAWA
WYPRÓBUJ PRZEŁOMOWĄ TECHNOLOGIĘ LIFTINGU TWARZY I MODELOWANIA SYLWETKI. SKUTECZNIE, BEZBOLEŚNIE I Z BŁYSKAWICZNYM EFEKTEM – UMÓW SIĘ NA LIFTING TWARZY HIFU.

Twoim problemem jest postępująca z wiekiem utrata sprężystości skóry twarzy? A może chcesz szybko ujędrnić i wymodelować ciało, zachowując młodzieńczą sylwetkę? Przeczytaj o HIFU.

Z upływem czasu włókna kolagenowe w skórze twarzy się rozciągają. Rysy twarzy zmieniają się, pojawiają się zmarszczki i bruzdy, zmienia się owal twarzy. Chcesz przywrócić młody wygląd skóry? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie: Lifting twarzy HIFU – wyjątkowy zabieg, który daje efekty nie tylko widoczne na twarzy, ale także zapewnia natychmiastowy efekt napięcia skóry na całym ciele.

Na skróty:

ZABIEG HIFU W WARSZAWIE – CZYM JEST HIFU?

To nieinwazyjny zabieg liftingująco-modelujący okolice twarzy, szyi i ciała, wykorzystujący skoncentrowane Ultradźwięki Wysokiej Częstotliwości (HIFU). Do jego przeprowadzenia nie jest potrzebny chirurg plastyczny. To pierwszy zabieg bazujący na oryginalnej Technologii Dyfuzji Termicznej (TDT™). Dzięki tej technologii można efektywnie uzyskać różne rodzaje energii cieplnej w skórze, co znajduje skuteczne zastosowanie w zabiegach wzmacniających skórę, takich jak lifting twarzy, napięcie skóry, modelowanie i kształtowanie sylwetki.

HIFU W WARSZAWIE – CO NAS WYRÓŻNIA?

 • urządzenie medyczne z certyfikatem CE
 • 2 głowice: punktowa „Pen-type” i liniowa
 • aplikator Pen-type zapewniający minimalną powierzchnię kontaktu dzięki czemu zabieg można wykonać na nierównych powierzchniach skóry, typu okolica oka, za pomocą techniki „w ruchu”
 • głowice do pracy na głębokościach: 1,5mm, 3mm, 4,5mm, 7mm, 10mm i 13mm
opadanie powiek

ZABIEG HIFU – TECHNOLOGIA

Aplikator zapewnia działanie na nierównym obszarze powierzchni skóry za pomocą techniki „w ruchu”. W przeciwieństwie do ogólnej procedury HIFU, enetruje na pewną głębokość skóry, przy użyciu o 10 Hz większej prędkości niż w przypadku skoncentrowanych ultradźwięków wysokiej częstotliwości, bez uszkadzania naskórka. Jest to najnowsza technologia przeciwstarzeniowa, która stymuluje kolagen poprzez silny efekt rozgrzania włókien kolagenowych skóry.

hifu

HIFU – SKUTECZNOŚĆ

Przetwornik daje efekty nie tylko widoczne na twarzy i szyi, ale także zapewnia natychmiastowy efekt napięcia skóry na całym ciele, aż do linii włosów. Jeśli chodzi o temperaturę, podczas penetracji podskórnej tkanki tłuszczowej, technologia przetwornika może wygenerować energię cieplną sięgającą ponad 65 °C, uzyskując optymalny efekt cieplny w podskórnej warstwie tłuszczu. Po zabiegu nie powstają blizny.

HIFU – WYGODA

HIFU może generować stabilną i precyzyjną moc szczytową, dzięki zintegrowanemu aplikatorowi i specjalnie zaprojektowanemu silnikowi cyfrowemu. Jeśli moc szczytowa jest zbyt niska, skuteczność jest znikoma, a jeśli jest zbyt wysoka, może uszkodzić otaczające tkanki. HIFU generuje stabilną i precyzyjną moc szczytową, osiągając skuteczne oddziaływanie w tkance dzięki energii cieplnej, zachowując komfort podczas zabiegu dla Pacjenta.

ZABIEG HIFU – EFEKTY

 • niechirurgiczny lifting twarzy – nie jest to zabieg chirurgii plastycznej
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • rozświetlenie skóry
 • stopniowe narastanie efektów ujędrnienia do 6 miesięcy po zabiegu
 • możliwość zastosowania zabiegu zarówno na twarzy, jak i innych partiach ciała
 • możliwość wykonywania zabiegów cały rok, bez względu na słońce
 • brak okresu rekonwalescencji czy dodatkowych czynności pozabiegowych – pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia, proces gojenia jest natychmiastowy, wszelkie ślady działania są praktycznie niewidoczne
 • długotrwałe rezultaty bez ingerencji chirurgicznej
 • szansa na odzyskanie wyglądu zdrowej, napiętej i jędrnej skóry bez względu na wiek, przebytą ciążę czy zaniedbania związane ze stylem życia
 • trwały efekt odmłodzenia od 6 do 12 miesięcy
 • usuwa głębokie zmarszczki, pomaga w usunięciu nadmiaru skóry
 • ryzyko krwawienia nie występuje, nie występują blizny
 • efekt utrzymujący się przez długi okres czasuy
hifu
hifu

HIFU – PRZEBIEG ZABIEGU

Przed samym zabiegiem obowiązkowa jest konsultacja lekarska. Podczas konsultacji lekarskiej przez zabiegiem ustalany jest z pacjentem schemat terapii, informowany jest, jak wygląda zabieg. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra w obszarze zabiegowym zostaje oczyszczona i zostaje na nią nałożony żel zabiegowy. Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu do ciała głowic zabiegowych emitujących zogniskowaną falę ultradźwiękową, która podgrzewa tkankę na różnych głębokościach. Nie jest to operacyjny lifting twarzy. Nie usuwa naturalnej mimiki, zapewnia odmłodzenie twarzy i szyi.

WSKAZANIA

 • niechirurgiczny zabieg liftingu twarzy i szyi, okolicy skroniowej, aż do krawędzi włosów
 • redukcja zmarszczek
 • poprawa napięcia skóry
 • ujędrnienie skóry
 • likwidacja „podwójnego podbródka”
 • uniesienie opadającej powieki górnej
 • likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej
 • odmłodzenie
 • nadmierna potliwość pach
 • likwiduje nadmiar skóry

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU LIFTINGU TWARZY I SZYI

 • stan zapalny i zmiany skórne w obszarze wykonywania zabiegu
 • opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
 • ciąża
 • choroba nowotworowa
Umów się na zabieg HIFU w Kaczyńscy Clinic, Warszawa Białołęka

Zabiegi wykonuje wykonuje lekarz medycyny estetycznej Krzysztof Kaczyński

HIFU WARSZAWA – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

HIFU Warszawa – czy zabieg jest bolesny?

 

Zabieg HIFU nie jest bolesny. Pacjent podczas zabiegu odczuwa dyskomfort (poziom bólu w skali 1-10 średnio na poziomie 3) i to głównie podczas pracy głowicami liniowymi, przede wszystkim głowicą 4,5mm. W przypadku pozostałych głowic pacjent nie odczuwa bólu.

 

HIFU – kiedy widać efekty zabiegu?

 

Pierwsze efekty zabiegu widać bezpośrednio po jego wykonaniu.  Natomiast optymalne efekty zabiegu widać po około 6-8 tygodniach.

 

U jakich pacjentów należy wykonać lifting twarzy innymi metodami zamiast HIFU?

 

Urządzenie doskonale sprawdza się u pacjentów ze skórą normalną i grubą.  Efekty liftingu widoczne są natychmiast po zabiegu. Dodatkowo odczuwalna jest wyraźna poprawa napięcia skóry. W przypadku skóry cienkiej oraz z dużą utratą elastyczności, efekty zabiegu są mniej spektakularne: pacjent odczuwa wzrost napięcia skóry ale lifting nie jest już tak wyraźny jak w przypadku pozostałych pacjentów. Należy wtedy przedyskutować z pacjentem również inne opcje terapeutyczne.

 

Czy zabieg liftingu twarzy HIFU można wykonywać latem?

 

Słońce jest często przeciwskazaniem dla wielu zabiegów, ale nie dla HIFU.  W badaniach klinicznych obserwowano rozjaśnienie leczonej skóry dlatego można ten zabieg wykonywać latem. Oczywiście obowiązuje podejście zdroworozsądkowe: słońce to pierwszy czynnik starzenia naszej skóry, zatem unikajmy opalania zarówno przed zabiegiem, jak i po zabiegu.  W okresie letnim stosujmy filtry przeciwsłoneczne.

 

Jaką przewagę ma HIFU wyposażone w głowicę typu PEN?

 

Głowica Pen daje możliwość pracy techniką „w ruchu” co poprawia komfort pacjenta a przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Głowica PEN występuje w 3 rodzajach 4,5mm, 3mm oraz 1,5mm, dzięki czemu można pracować na całej twarzy nawet w okolicy powiek (do granicy kostnej oczodołu). W urządzeniach wyposażonych wyłącznie w głowice liniowe, praca w trudno dostępnych i niebezpiecznych miejscach nie jest możliwa.

 

Jak HIFU sprawdza się w okolicy oka?

 

Okolica oka jest zawsze wyzwaniem dla lekarza medycyny estetycznej a niestety starzeje nie najszybciej. Osoby w wieku 25 lat już często obserwują u siebie zmiany w okolicy oka, głównie w okolicy dolnej powieki. Zabieg ultradźwiękami, za wyjątkiem grupy pacjentów, którzy mają zbyt daleko posunięty proces starzenia, daje dobre efekty. Oczywiście pod warunkiem, że urządzenie wyposażone jest w głowicę typu PEN. Okolica oka jest bowiem trudno dostępna dla głowic liniowych, które utrudniają precyzyjną pracę na granicy kostnej oczodołu.

 

Jakie są najczęstsze działania niepożądane po zabiegu?

 

Po zabiegu najczęściej występuje tkliwość w linii żuchwy utrzymująca się do 3-4 tygodni oraz delikatny obrzęk tkanek, najczęściej również w linii żuchwy, który znika po kilku dniach. Często występuje zaczerwienienie skóry utrzymujące się do kilku godzin. Bardzo rzadko może wystąpić wyczuwalne przy dotykaniu pojedyncze liniowe zgrubienie skóry, które znikają samoistnie w ciągu tygodnia.

Data aktualizacji: 21.08.2022

Icon

Szukaj

+48 600 380 741