LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

WSKAZANIA
  • nadmierna i uciążliwa potliwość dłoni, stóp i pach

Nadpotliwość to uciążliwa choroba występująca częściej u mężczyzn niż u kobiet, w dużym stopniu utrudniająca codzienną aktywność i jakość życia. Lekarze wyróżniają miejscową nadpotliwość, która dotyczy pach (ok. 30-40% przypadków), stóp, dłoni i czoła, a także hiperhydrozę uogólnioną obejmującą całe ciało.

 

Najpopularniejszą i przynoszącą najlepsze efekty metodą walki z nadpotliwością jest terapia toksyną botulinową, której działanie polega na blokowaniu połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie gruczołami wydzielania zewnętrznego (blokowanie tzw. synaps).

 

Precyzyjne ostrzykiwanie obszarów objętych problemem za pomocą toksyny botulinowej blokuje nerwy zaopatrzone w gruczoły potowe, co zapobiega wydzielaniu się potu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz wykonuje test Minora, czyli test jodowo- skrobiowy, podczas którego miejsce wskazane do zabiegu smarowane jest jodyną oraz posypywane skrobią. Obszary z nadmierną potliwością zmieniają zabarwienie na czarne, dzięki czemu lekarz dokładnie widzi, które miejsca szczególnie należy poddać leczeniu. Zabieg wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu pacjenta specjalnym kremem. Lekarz za pomocą bardzo cienkiej, sterylnej igły dokonuje precyzyjnych śródskórnych wstrzyknięć preparatu.

EFEKTY

Blokada gruczołów potowych

 

Efekty terapii można zauważyć już po kilku dniach, ale na pełne rezultaty należy poczekać 7- 14 dni, po których odbywa się wizyta kontrolna w celu ponownego przeprowadzenia testu Minora oraz ewentualnego dostrzyknięcia leku.

 

Terapia toksyną botulinową blokuje nadpotliwość na okres 6- 12 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA
  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub substancje pomocnicze zawarte w preparacie
  • Zakażenie w miejscach wstrzyknięć
  • Zaburzenia neurologiczne
  • Stosowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów (amikacyna, tobramycyna, gentamycyna)
  • Stosowanie leków wpływających na przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe
  • Osłabienie mięśni, obecność miastemii rzekomoporaźnej, zespół Eatona Lamberta, zespół stwardnienia bocznego zanikowego lub inne przewlekłe choroby mięśni
  • Ciąża, karmienie piersią

W Kaczyńscy Clinic uzyskasz od naszych ekspertów szczegółowe informacje na temat wskazań i przeciwwskazań do zabiegu.

CENNIK

Nadpotliwość – pachy: od 1590 PLN
Nadpotliwość – dłonie: od 1790 PLN
Nadpotliwość – stopy: od 1890 PLN

Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego (ukończone z wynikiem bardzo dobrym). Z wyróżnieniem ukończył Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego działającą we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu uzyskując tytuł Lekarza medycyny estetycznej.

Umów się już dziś na bezpłatną* konsultację w Kaczyńscy Clinic!

*konsultacja bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu podczas tej samej wizyty.