BOTOKS WARSZAWA

Toksyna botulinowa, popularny botoks, stosowana do likwidacji zmarszczek stanowi uznaną terapią leczenia zmarszczek mimicznych lub nadpotliwości.

 

Bardzo popularnym zabiegiem jest też tzw. baby botoks i mezo botoks. Pierwszy polega na podawaniu niewielkich dawek toksyny botulinowej a drugi na jej mieszaniu z preparatem do mezoterapii.

 

Odmianą zabiegu mezo – botoks jest zabieg Jalu – toxin, polegający na zastąpieniu preparatu do mezoterapii mieszaniną aminokwasów.

Na skróty:

Botoks po raz pierwszy został zastosowany w latach 60. ubiegłego stulecia, w okulistyce. Dzisiaj jest jednym z najczęściej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Efekt jej działania utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy, a czasami i dłużej.

 

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami (blokowanie tzw. synaps nerwowo-mięśniowych), wykorzystywana jest do obniżenia napięcia mięśni mimicznych i przywrócenia skórze twarzy „świeżego” wyglądu. Wykorzystywana jest również do leczenia nadpotliwości, ponieważ blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego.

TOKSYNA BOTULINOWA – WSKAZANIA

  • Zmarszczki poziome czoła
  • Kurze łapki wokół oczu
  • Lwia zmarszczka (zmarszczki pomiędzy brwiami)
  • Zmarszczki królicze nosa
  • Gummy smile (uśmiech dziąsłowy)
  • Leczenie bruksizmu
  • Opadające kąciki ust
  • „Kamienista broda”

TOKSYNA BOTULINOWA – EFEKTY

  • Wygładzenie zmarszczek
  • Rozluźnienie mięśni górnej części twarzy
  • Relaksacja mięśni

Pierwsze efekty można zauważyć już po kilkunastu godzinach, jednak na pełen efekt należy poczekać 7- 14 dni, po których odbywa się wizyta kontrolna w celu ewentualnej korekty zabiegu.

 

Efekty zabiegu utrzymują się od 3- 6 miesięcy, w zależności od miejsca podania.

BOTOKS WARSZAWA – PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w miejsca wcześniej oznaczone i zdezynfekowane, zazwyczaj domięśniowo (czasami podskórnie lub śródskórnie) za pomocą jednorazowej strzykawki z cienką igłą. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, pacjent odczuwa ukłucia podobne do ugryzienia komara.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub substancje pomocnicze zawarte w preparacie
  • Zakażenie w miejscach wstrzyknięć
  • Zaburzenia neurologiczne
  • Stosowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów (amikacyna, tobramycyna, gentamycyna)
  • Stosowanie leków wpływających na przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe
  • Osłabienie mięśni, obecność miastemii rzekomoporaźnej, zespół Eatona Lamberta, zespół stwardnienia bocznego zanikowego lub inne przewlekłe choroby mięśni
  • Ciąża, karmienie piersią
Umów się na szybką likwidację zmarszczek, Warszawa Białołęka.

Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński

Umów się już dziś na bezpłatną* konsultację w Kaczyńscy Clinic, Warszawa Białołęka

*konsultacja bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu podczas tej samej wizyty.

BOTOX WARSZAWA – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Botoks – na czym polega zabieg?

 

Popularny botoks to zabieg polegający na podaniu toksyny botulinowej w mięśnie mimiczne, co prowadzi do ich relaksacji. Zmniejszona aktywność mięśni mimicznych prowadzi w konsekwencji do zmniejszenia zagniatania skóry co objawia się redukcją zmarszczek mimicznych.

 

Kiedy zobaczę pierwsze efekty zabiegu botoks?

 

Natychmiast po podaniu leku nie są widoczne żadne efekty. Lek potrzebuje około 7-14 dni. Dlatego najczęściej pacjenci widzą efekty zabiegu po 2 tygodniach.

 

Jak długo utrzymuje się botoks?

 

Czas utrzymywania się efektów zależy od podanej dawki leku, od wyjściowej siły mięśni mimicznych przed zabiegiem, od leczonego obszaru. Na przykład efekt leczenia kurzych łapek utrzymuje się krócej niż np. zmarszczek pionowych. Efekt zależy także od ilości powtórzeń zabiegu. Po 2-3 zabiegach efekty utrzymują się dłużej niż po pierwszym zabiegu.

 

Czy po laserze mogę wykonać botoks?

 

Tak, ale musi dojść do wygojenia skóry po leczeniu laserem.

 

Czy na tej samej wizycie mogę wykonać mezoterapię igłową i botoks?

 

To zależy od leczonego obszaru. Jeżeli podajemy toksynę botulinową głęboko w mięśnie, to w tym samym miejscu można podać śródskórnie preparaty do mezoterapii. Jeżeli leczymy okolicę oka – tzw. kurze zmarszczki (tu botoks podaje się płytko)  i jednocześnie chcemy podać duże ilości preparatu do mezoterapii w celu nawilżenia skóry, to lepiej te zabiegi rozdzielić. Redukujemy wtedy do minimum ryzyko, że botoks przepłynie w inne miejsce. W przypadku terapii mezo-botoks  zabieg łączenia obydwu preparatów jest bezpieczny gdyż botoks jest bardziej rozcieńczony.

 

Co to jest ” baby botoks „?

 

To zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej z użyciem mniejszych dawek (około 1/2 normalnej dawki). Efekt jest bardziej naturalny (utrzymuje się ruchomość leczonego obszaru) ale jednocześnie mniej trwały. To idealny zabieg dla osób, którym zależy na delikatnym, naturalnym efekcie.

 

Jak uniknąć efektu mefisto po zabiegu botoks?

 

Efekt ten najczęściej występuje po leczeniu zmarszczek poziomych czoła. Jest wynikiem przejęcia przez włókna boczne rozcięgien czołowych mięśnia czołowo-potylicznego, funkcji włókien przyśrodkowych. Czyli inaczej mówiąc, włókna mięśniowe czoła zlokalizowane pomiędzy liniami pionowymi, przechodzącymi przez obydwie źrenice, przestają się kurczyć a ich funkcje przejmują włókna biegnące bocznie od źrenic. W konsekwencji dochodzi do nadmiernego uniesienia środkowej i bocznej części brwi. Na szczęście jest to efekt odwracalny i można go skorygować. Można też „profilaktycznie” delikatnie osłabić toksyną botulinową boczne włókna mięśniowe.

 

Co to jest mezobotoks?

 

To zabieg polegający na podaniu śródskórnym mieszaniny toksyny botulinowej i preparatu do mezoterapii. Daje efekt nawilżenia skóry i jej relaksacji z jednoczesnym zniwelowaniem drobnych zmarszczek. Toksyna botulinowa podana płytko i w niskim stężeniu nie osłabia pracy mięśni mimicznych dlatego nie obserwuje się osłabienia mimiki twarzy.

 

Co to jest Jalu – toxin ?

 

Zabieg Jalutoxin (Jalu – toxin) to odmiana zabiegu mezobotoks, w której używamy zamiast mezoterapii preparat zawierający specjalnie dobrane aminokwasy niezbędne do odbudowy kolagenu.

 

Jak wykonać zabieg botoks na zmarszczki palacza?

 

Zmarszczki palacza (inaczej nazywane ” kod kreskowy ” lub  ” barcode ” ) powstają w przypadku nadreaktywność mięśnia okrężnego ust, który doprowadza do silnego zagniatania się skóry wokół ust. Z czasem dochodzi do powstania zmarszczek, najpierw dynamicznych – widocznych podczas mówienia, ale później zmarszczki te  przekształcają się w zmarszczki trwałe, wytwarzają się także włókniste zrosty w tkance podskórnej. W pierwszej fazie procesu starzenia można zmarszczki te leczyć toksyną botulinową, warto też łączyć ją z koktajlami do mezoterapii (mezobotoks) w celu pobudzenia regeneracji skóry. W fazie zmarszczek trwałych, przebiegających ze zrostami, należy sięgnąć po sieciowany kwas hialuronowy, przystosowany do wypełniania drobnych zmarszczek.

 

Czy botoks uzależnia?

 

Botoks nie uzależnia,  nie ma na to żadnych danych naukowych.  Natomiast powinniśmy mieć świadomość, że tak jak do zdrowego trybu życia, uprawiania sportu czy dobrego wyglądu tak do wykonywania regularnych zabiegów toksyną botulinową , np. 2 x roku , możemy się przyzwyczaić i czerpać przyjemność ze świeżego wyglądu. Nie ma żadnych negatywnych skutków przerwania wykonywania tego zabiegu.

 

Kto może podawać botox?

 

Zabiegi z toksyny botulinowej może podawać wyłącznie lekarz. Jest to lek wydawany na receptę  i zgodnie z zarejestrowaną ulotką osobą upoważnioną do jego stosowania jest wyłącznie lekarz. Powinien on odbyć przeszkolenie w zakresie dawkowania botoksu w poszczególnych wskazaniach. To daje pacjentowi gwarancję wysokiej jakości zabiegu i gwarancję bezpieczeństwa. Najlepiej wykonywać ten zabieg w podmiocie leczniczym, który prowadzi dokumentację medyczną i wystawia pacjentom paragony. Oczywiście wykonanie zabiegu poza podmiotem leczniczym (botox party, salon urody)  może być kuszące, ale oszczędności z tym związane (choć nie zawsze, bo leczenie powikłań  też kosztuje)  nie są warte stresu i nieprzyjemności po źle wykonanym zabiegu.

 

Ile kosztuje leczenie bruksizmu?

 

Koszt leczenia bruksizmu to 900 zł.

Data aktualizacji:10.08.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741