KOLAGEN – SILNA REGENERACJA SKÓRY

KOLAGEN - SILNA REGENERACJA SKÓRY

KOLAGEN – SILNA REGENERACJA SKÓRY

Biostymulator na bazie kolagenu to preparat, który podaje się pod skórę drogą mezoterapii igłowej. Pomaga wygładzić skórę, odmłodzić ją, usunąć zmarszczki i blizny oraz rozstępy. Dowiedzmy się więc dlaczego kolagen jest zabiegiem idealnym na jesień. 

Co to jest kolagen?

 

Biostymulator na bazie kolagenu jest atelokolagenem, który wykorzystujemy do produkcji leczniczego preparatu do odbudowy i regeneracji skóry twarzy i ciała. Jest materiałem medycznym, który pobudza produkcję kolagenu typu III. Jest to przełomowa terapia w gabinetach medycyny estetycznej, która w efekcie odmładza oraz regeneruje skórę. Dzięki terapii z udziałem kolagenu skóra zyskuję poprawę gęstości, sprężystości i ulega odmłodzeniu. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu jest skóra pokryta zmarszczkami, zniszczona skóra, blizny potrądzikowe i pooperacyjne, rozstępy, rany i uszkodzenia skóry oraz brak jędrności. 

Przebieg zabiegu

 

Zabieg wykonywany jest metodą mezoterapii  igłowej. Pacjent po zakwalifikowaniu do zabiegu otrzymuje znieczulenie w formie kremu znieczulającego, by nie odczuwał bólu i czuł się maksymalnie komfortowo podczas zabiegu. Następnie lekarz wstrzykuje preparat pod skórę za pośrednictwem serii nakłuć, co w rezultacie prowadzi do pożądanego efektu terapeutycznego. A jedynym skutkiem ubocznym po zabiegu jest zaczerwieniona skóra lub lekki obrzęk w obszarze zabiegowym. Natomiast te objawy mogą utrzymać się do 7 dni, po czym samoczynnie ustępują. Rekomenduje się wykonanie minimum 3 zabiegów w przeciągu 2 miesięcy. Dużą wartością stymulatora tkankowego z kolagenem są długotrwałe efekty, które mogą utrzymywać się wiele miesięcy. Jednymi z nich jest usunięcie zmarszczek, blizn i rozstępów

Kolagen – silna regeneracja skóry

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o kolagenie

Kolagen jest to składnik naturalnie występujący w naszym organizmie, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Wraz z wiekiem zdolność do tworzenia włókien kolagenowych spada, co przekłada się na pojawienie zmarszczek. Na proces starzenia mają wpływ takie czynniki jak: choroby, stres, złe warunki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza. To właśnie za sprawą zmniejszonej ilości kolagenu oraz negatywnych czynników zewnętrznych nasza skóra traci jędrność i ulega procesom starzenia. Dzięki uzupełnieniu niedoboru kolagenu możemy zredukować zmarszczki, usunąć rozstępy i blizny. Dlatego aby zahamować procesy starzenia warto uzupełnić niedobór kolagenu za pomocą tego zabiegu, który wykonasz w godnej polecenia klinice medycyny estetycznej.  

Korzyści zabiegu z kolagenem w naszej klinice medycyny estetycznej

 

W produkcie jest zawarty kolagen bioaktywny, dzięki czemu zabieg cechuje się wysoką skutecznością. Stymulator tkankowy z kolagenem przyczynia się do odbudowy tkanki łącznej. Dzięki namnażaniu fibroblastów poprawiamy kondycję skóry i zyskujemy młodszy wygląd oraz ma miejsce redukcja zmarszczek. Preparat stosuje się do skóry twarzy, szyi, dekoltu, redukcji blizn, w celu likwidacji zmarszczek i wiotkości skóry. Zabieg, który przeprowadza lekarz w naszej klinice medycyny estetycznej jest skuteczny, bezpieczny i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Data aktualizacji: 15.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741