BLIZNY

blizny

Dbasz o siebie, ale przeszkadzają Ci blizny na ciele. Niektóre z nich przypominają Ci zdarzenia z życia, których nie chcesz pamiętać.

Nie ma co się zastanawiać, czas wreszcie się ich pozbyć.

 

POZBĄDŹ SIĘ BLIZN I INNYCH NIEDOSKONAŁOŚCI SKÓRY

BLIZNY – TWÓJ PROBLEM

 

Powstają w wyniku mechanicznego uszkodzenia skóry (np. skalpel chirurgiczny) i są wynikiem zastąpienia ubytku skóry przez tkankę łączną włóknistą.

 

Zdarza się, że maja one charakter przerostowy (keloid) albo są zanikowe (atroficzne).

 

W przypadku blizn, ważne jest, by nie odkładać decyzji o podjęciu leczenia, gdyż im wcześniej zacznie się leczenie tym lepszych efektów należy się spodziewać.

 

Bardzo trudno leczą się stare blizny (kilkunastoletnie), chociaż często dla pacjenta efekty leczenia są bardzo zadowalające i dające mu dodatkową motywację do dalszego leczenia.

 

Bardzo częstym problemem naszych pacjentów są blizny po przebytym trądziku. Są to pacjenci w różnym wieku, co świadczy o tym, że występowanie blizn na twarzy trudno jest nam zaakceptować.

 

Równie mocno chcemy się pozbyć blizn po operacjach, np. po cięciu cesarskim ale i po urazach.

 

BLIZNY – NASZE ROZWIĄZANIA

 

Nie ma obecnie metody leczenia dającej 100% skuteczność stąd zabiegi mają na celu redukcję rozmiarów blizn przez co staja się one mniej widoczne i zwiększa się ich elastyczność.

 

Leczenie opiera się zatarciu różnicy pomiędzy skórą zdrową a blizną i wymaga wykonania serii zabiegów. Dla maksymalizacji efektów wykorzystuje się terapie łączone.

 

Na początku warto wykonać silną stymulację skóry do przebudowy, do tego celu wykorzystuje się najczęściej laser frakcyjny CO2. Warto zabiegi laserem przeplatać zabiegami osoczem bogatopłytkowym. Taka terapia łączona daje bowiem lepsze efekty.

 

Dermapen to również dobre i zarazem sprawdzone rozwiązanie. Może daje słabsze efekty od lasera ale będzie to tańsza metoda z krótszym okresem rekonwalescencji.

 

Drobne niedoskonałości skóry można leczyć peelingami. Zabiegi te trzeba regularnie powtarzać.

 

BLIZNY –  w Kaczyńscy Clinic wiemy jak można Ci pomóc

Wybierz rozwiązanie Twojego problemu:

PEELINGI CHEMICZNE

LASER FRAKCYJNY C02

DERMAPEN