ROZSTĘPY

rozstępy

Dbasz o siebie i zależy Ci na doskonałym wyglądzie. Chcesz usunąć rozstępy, które pojawiły się na Twojej skórze. Nie zwlekaj z decyzją.

 

ZMINIMALIZUJ WIDOCZNOŚĆ ROZSTĘPÓW NA SKÓRZE

ROZSTĘPY – TWÓJ PROBLEM

 

Stanowią liniowe blizny skórne pokryte atroficznym naskórkiem. Najczęściej są spowodowane postępującym rozciąganiem tkanki łącznej skóry i zerwaniem włókien kolagenowych w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry.

 

Rozstępy zwykle pojawiają się w miejscach znacznego zwiększenia masy ciała a w zasadzie objętości ciała w krótkim czasie, np. w czasie ciąży, takich jak: skóra ud, brzucha, pośladków, piersi. Szybki wzrost, nagły przyrost wagi ale także przyrost mięśni (np . u osób intensywnie ćwiczących mięśnie) to główne przyczyny tego problemu skóry.

 

We wczesnych stadiach rozstępy mają kolor różowy lub czerwony a następnie stopniowo zmieniają kolor na biały.

 

Kiedy najlepiej jest je leczyć?  Oczywiście im wcześniej tym lepiej.

Czerwone rozstępy leczą się zdecydowanie łatwiej. Trudniej leczą się zmiany białe i w ich przypadku trzeba wykonać więcej zabiegów.

 

Rozstępy – nasze rozwiązania

 

Zatem jaką strategię leczenia wybrać?

Jeżeli chcemy podejść do leczenia w sposób radykalny, to nie ma lepszej alternatywy od lasera frakcyjnego CO2.  Zabieg wymaga znieczulenia skóry i wtedy jest bezbolesny.

 

Czy znieczulenie jest niezbędne? Oczywiście są osoby, dla których ból jest na poziomie akceptowalnym.  Przy niewielkiej powierzchni rozstępów wystarczy użyć urządzenia do chłodzenia skóry (skóra schładzana jest do -25° C).

 

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest bardzo skuteczny, niemniej jednak wymagane jest kilka powtórzeń.

Doskonale sprawdza się także Dermapen. Mikronakłuwanie Dermapenem silnie stymuluje przebudowę skóry a dodanie osocza bogatopłytkowego wzmaga procesy regeneracji.

 

Wspomagająco możemy używać do leczenia preparatów do mezoterapii oraz podawania śródskórnie dwutlenku węgla (karboksyterapia).

Karboksyterapia to dobra metoda do leczenia ograniczonych do niewielkich rozmiarów rozstępów, w miarę świeżych czyli o krótkim wywiadzie.

 

W leczeniu również dobrze sprawdza się podawanie śródskórne w formie mezoterapii igłowej kolagenu.

 

Rozstępy? – w Kaczyńscy Clinic wiemy jak można Ci pomóc

Wybierz rozwiązanie Twojego problemu

PEELINGI CHEMICZNE

LASER FRAKCYJNY C02

DERMAPEN

MEZOTERAPIA IGŁOWA

karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA