Jak zadbać o skórę po lecie?

Jak zadbać o skórę po lecie

Jak zadbać o skórę po lecie?

Lato to nie tylko czas, kiedy jest przyjemna pogoda i wiele osób chętnie wybiera się na urlop. To również okres, kiedy warto szczególnie zadbać o swoją skórę. Ekspozycja na promienie UV oraz częste przebywanie na zewnątrz mogą przyczynić się do przesuszenia skóry, oraz przyśpieszyć fotostarzenie. Jak zadbać o skórę po lecie? Dowiedz się więc, jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą poprawić stan skóry po lecie.

Jak zadbać o skórę po lecie

Dlaczego warto zadbać o skórę po lecie?

 

Nadmierna ekspozycja na promienie UV – czy ta emitowane naturalnie, czy poprzez korzystanie z solarium, działa niekorzystnie na skórę. Choć wiele osób lepiej się czuje ze złotobrązową opalenizną, to warto pamiętać, że częste kąpiele słoneczne mogą spowodować większą wiotkość skóry oraz pojawienie się lub pogłębienie zmarszczek i przebarwień. Dlatego zaleca się ograniczenie ekspozycji na promienie UV i stosowanie kremów z filtrem. Warto także zadbać o odżywienie i odpowiednią regenerację po letnim sezonie – dzięki temu cera będzie nawilżona, pełna blasku, a ewentualne przebarwienia oraz zmarszczki zredukowane.

Laseroterapia – dla młodej i atrakcyjnie

wyglądającej skóry

 

Laseroterapia jest popularnie wykorzystywana w medycynie estetycznej. Dzięki niej możliwe jest poprawienie gęstości skóry, jej jędrności oraz zniwelowanie przebarwień, blizn czy redukcja trądziku. To również dobry sposób na poradzenie sobie z objawami fotostarzenia – zwłaszcza po lecie.

Po wakacjach pomocne mogą się okazać następujące zabiegi wykonywane w naszej klinice medycyny estetycznej:

Laser frakcyjny CO2

 

Laseroterapia frakcyjna CO2 jest polecana przy głębokich zmarszczkach, wiotkiej skórze, bliznach czy też przebarwieniach oraz zmianach posłonecznych. Warto jednak pamiętać, że na miesiąc przed wykonaniem zabiegu należy zadbać, aby skóra nie była narażona na działanie promieni UV. Ogromnym atutem laseroterapii z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest fakt, że cała procedura jest praktycznie bezbolesna. W efekcie można zadbać nie tylko o jędrną i młodo wyglądającą skórę, ale również wyrównać jej koloryt.

Laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E.

 

Podczas laseroterapii laserem z technologią P.L.E.A.S.E. podawana jest wysokoodżywcza mieszanka substancji aktywnych (czynniki wzrostu, kwas hialuronowy, witamina C), które rewitalizują i przyspieszają regenerację skóry, a do tego stymulują powstawanie nowych włókien kolagenowych. Zabieg pozwala nie tylko na przywrócenie jędrności skórze, ale także na redukcję zmarszczek oraz zmian posłonecznych. Pacjenci chwalą go za krótki okres rekonwalescencji (48 godzin) oraz za efekt odmłodzonej i pełnej blasku skóry.

Żółty laser naczyniowy

 

Promienie UV mogą również działać negatywnie na skórę skłonną do problemów naczynkowych. W takiej sytuacji pomoże laser żółty na popękane naczynka i rumień. To skuteczny sposób na obkurczenie pajączków czy plam. 

Laseroterapia pomoże przywrócić piękny wygląd skóry. Nowoczesne technologie w medycynie estetycznej pozwalają na uzyskanie zachwycających rezultatów.

Zabiegi odżywiające i stymulujące

dla skóry – Warszawa

 

Przesuszona i opalona skóra jest podatna na wiotkość czy pojawianie się nowych zmarszczek. Warto zadbać o jej pobudzenie i odżywienie. Pomogą w tym następujące zabiegi:

Mezoterapia igłowa

 

To zabieg silnie ujędrniający, który wspomaga odzyskanie odpowiedniej gęstości elastyczności skóry. Pomoże także w odżywieniu przesuszonej skóry, zwłaszcza po lecie. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu odżywczych preparatów w skórę, stymulując ją do regeneracji. Rodzaj mieszanki jest wybierany indywidualnie do potrzeb skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

 

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zadbać o skórę po lecie? Z przebarwieniami i utratą jędrności pomoże zabieg mezoterapii mikroigłowej. Podczas niego są tworzone mikronakłucia oraz wprowadzane specjalnie dobrane substancje aktywne, które stymulują wzrost fibroblastów oraz tworzenie się nowych wiązań kolagenowych. Co więcej – zabieg można również wykonywać latem, dzięki temu zaraz po urlopie możesz zadbać o wyrównanie kolorytu oraz jędrność skóry.

Lekarz medycyny estetycznej może doradzić także wykorzystanie stymulatorów tkankowych oraz skinboosterów. Te pierwsze, np. z wykorzystaniem nowoczesnego preparatu z płynnym polikaprolaktonem pozwalają na pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz poprawienie konturu twarzy – efekty mogą utrzymywać się od 6 do nawet 12 miesięcy. Natomiast wykorzystanie skinboosterów pozwala na odżywienie i dogłębne nawilżenie skóry – dlatego jest szczególnie polecany po lecie. Wpływa pozytywnie również na redukcję zmarszczek.

Takie zabiegi wykonasz w Warszawie, w Kaczyńscy Clinic.

 

Przeczytaj także: Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej.

Piśmiennictwo

 

Burdzy, D. Ozga, J. Kosydar-Bochenek, K. Burdzy, B. Lewandowski, Zastosowanie laserów w terapii wybranych problemów skórnych, Przegląd metod, Kosmetologia Estetyczna 6, 645-652.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741