CZAS NA POWAKACYJNĄ ODBUDOWĘ SKÓRY

Mimo wszelkich starań pod koniec lata skóra nie jest najlepszej kondycji. Poszarzała cera, pogłębione linie i zmarszczki oraz nierówny koloryt to znak, że potrzeba jej intensywnej odbudowy, np. rekomendowanym przez lekarzy laserem frakcyjnym CO2.

 

Długie kąpiele słoneczne, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zaniedbanie pewnych nawyków pielęgnacyjnych podczas wakacji – to jedynie kilka przyczyn powakacyjnych problemów ze skórą. Odwodnienie i przebarwienia, najczęstsze niedoskonałości skóry występujące po lecie, potrafią pojawić się zresztą nawet mimo sumiennej pielęgnacji przeciwsłonecznej. Czasami wystarczy jeden dzień nieuwagi i poparzenia słoneczne, które leczy się przez co najmniej kilka dni, uruchamiają lawinę kolejnych problemów. Naturalna odbudowa zaczyna ciągnąć się w nieskończoność, dlatego koniec lata to dobry moment, aby wspomóc ją działaniem lasera CO2.

 

Laser CO2 na ratunek skórze

 

Przesuszona i pozbawiona blasku skóra to nie jedyne, co dokucza jej pod koniec lata. Znacznie większym wyzwaniem są plamy posłoneczne, które powstają wskutek działania promieni UV intensyfikujących produkcję melaniny. W ich przypadku najskuteczniejsze są zabiegi silnie regenerujące, a konkretniej stymulujące naturalną odbudowę skóry. Doskonale radzi sobie z tym laser frakcyjny CO2, który poprzez kontrolowane uszkodzenia komórek zmusza tkanki do naturalnej odbudowy, a tym samym poprawia jakość skóry w jej głębszych warstwach.

 

Wiązki światła emitowanego przez laser CO2 tworzą siatkę mikrouszkodzeń, pozostawiając otaczające je tkanki w nienaruszonym stanie. To właśnie one stymulują proces produkcji nowego kolagenu i elastyny. Przyspieszony działaniem lasera proces gojenia skutkuje uruchomieniem naturalnych procesów regeneracyjnych i zmianą struktury skóry. Zabieg przeprowadzony laserem CO2 redukuje więc zmarszczki, blizny i przebarwienia, a do tego wyrównuje koloryt i napina skórę, sprawiając, że wygląda ona po prostu młodziej i bardziej promiennie.

 

W trakcie  zabiegu uszkodzonych zostaje ok. 20% poddanych leczeniu tkanek, co wystarcza dla pełnej regeneracji skóry. W celu usyskania optymalnych rezultatów zaleca się dwóch lub trzech powtórzeń zabiegów, przy czym wyraźną poprawę widać już kilka tygodni po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu.