3 POWODY, DLA KTÓRYCH ŻÓŁTY LASER OKAZAŁ SIĘ PRZEŁOMEM W LECZENIU NACZYNEK

Żółty laser przełomem w leczeniu naczynek

3 POWODY, DLA KTÓRYCH ŻÓŁTY LASER OKAZAŁ SIĘ PRZEŁOMEM W LECZENIU NACZYNEK

Pojawienie się żółtego lasera jest ukłonem w stronę wszystkich pacjentów zmagających się z naczynkami i rumieniem na twarzy. Zgodnie z przewidywaniami, urządzenie okazało się przełomem w laserowym leczeniu naczynek. Poznaj 3 powody, dla których żółty laser okazał się przełomem w leczeniu naczynek.

Niskie temperatury, zimny wiatr, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, a wreszcie i zanieczyszczenia powietrza oraz niezdrowe nawyki żywieniowe – czynników powodujących nasilenie się problemu jesienią i zimą jest wiele. Jednocześnie chłodniejsze miesiące są najlepszym momentem na poddanie się zabiegom laserowym. Od niedawna z naczynkami walczymy za pomocą nowoczesnego lasera żółtego, który z co najmniej trzech powodów budzi żywe zainteresowanie wszystkich pacjentów zgłaszających się do nas z problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych.

 

Żółty laser przełomem w leczeniu naczynek

 

POWÓD 1: Zapewnia większą precyzję

Siła lasera żółtego tkwi w absorpcji żółtego światła przez hemoglobinę, która jest aż o 40% większa niż w przypadku fal „zielonych”. Oznacza to, że aby osiągnąć efekt, można wykorzystać niższą moc. Nie mniej istotny jest tu fakt, że żółta długość fali, w porównaniu do zielonej, jest słabiej pochłaniana przez melaninę. Laser oddziałuje więc na naczynka, powodując ich zamknięcie, a w znacznie mniejszym stopniu na tkanki sąsiednie. Jako że zapewnia on większą precyzję, dzięki laserowi żółtemu można dotrzeć nawet do trudno dostępnych zmian. Urządzenie jest na tyle skuteczne, że w zamykaniu naczynek zupełnie wystarczający jest jeden zabieg.

POWÓD 2: Jest bezpieczniejszy

Stosowane dotąd „zielone” lasery emitują fale pochłaniane także przez melaninę. Z tego powodu nieprzyjemne odczucia i działania niepożądane zdarzały się w ich przypadku częściej. W leczeniu laserem żółtym naczyniowym udało się ten problem zminimalizować. Żółta długość fali (577 nm) wykazuje bowiem mniejsze powinowactwo do melaniny. Zabieg przeprowadzony laserem żółtym jest ponadto bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia. O bezpieczeństwie świadczy też fakt, że uzyskanie podobnych efektów jak przy użyciu lasera starszego typu, wymaga zastosowania niższych mocy. Zabieg laserem żółtym jest więc nie tylko bardziej bezpieczny, ale i mniej uciążliwy dla pacjenta.

POWÓD 3: Umożliwia usunięcie rumienia

Żółty laser naczyniowy to pierwszy żółty laser dermatologiczny ze skanerem frakcyjnym, który znacznie zwiększa możliwości urządzenia. Otóż skaner wyposażony jest w system chłodzenia. Umożliwia on leczenie także większych powierzchni. W połączeniu ze skutecznością żółtego światła daje to szansę nie tylko na zamknięcie naczynek. Można pozbyć się też rumienia, który może mieć związek m.in. z trądzikiem różowatym. Żółty laser naczyniowy nadaje się także do redukcji przebarwień. Owszem, w przypadku leczenia większych zmian, konieczne bywa przeprowadzenie serii zabiegów. Jednak dzięki bezpieczeństwu, jakie zapewnia to urządzenie, nie wiąże się to z uciążliwym okresem rekonwalescencji ani dużym ryzykiem działań niepożądanych.

Więcej informacji o laserze żółtym znajdziesz tutaj.

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji: 01.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741