TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY – METODY LECZENIA

Trądzik młodzieńczy - metody leczenia

TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY – METODY LECZENIA

Trądzik młodzieńczy – metody leczenia

 

Trądzik młodzieńczy to powszechny problem, który można skutecznie wyleczyć w klinice medycyny estetycznej. Skutecznymi zabiegami w leczeniu trądziku są: żółty laser naczyniowy, laser  frakcyjny CO2 i mikronakłuwanie mezoterapia mikroigłowa.

Trądzik młodzieńczy spowodowany jest nadczynnością gruczołów łojowych, co prowadzi do nadmiernej produkcji łoju. W efekcie powstają zaskórniki, które są istotą trądziku młodzieńczego. Jakie są przyczyny powstawania trądziku młodzieńczego? Należą do nich nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale i zaburzenia oddzielania się komórek rogowych. Przyczyny pojawienia się trądziku to także leki czy inne zewnętrzne czynniki takie jak: narażenia zawodowe. Niebagatelny wpływ na trądzik mogą mieć czynniki hormonalne. 

 

Objawy trądziku młodzieńczego

Przebieg trądziku młodzieńczego trwa nawet do kilku lat. Trądzik u osób młodych charakteryzuje się zaskórnikami, którym często towarzyszy wysypka grudkowa lub grudkowo-krostkowa. U pacjentów wyróżniamy dwa rodzaje zaskórników – otwarte i zamknięte. Zaskórniki otwarte cechują się ciemnym ubarwieniem oraz otworem, z którego wydobywa się masa łojowo-rogowa.  Natomiast zaskórniki zamknięte cechują się białym zabarwieniem i są dobrze widoczne po naciągnięciu skóry.    

  

Konsultacja u dermatologa

W przypadku trądziku z pomocą przychodzi dermatologia – dziedzina medycyny zajmująca wie leczeniem chorób skóry. Pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza dermatologa, który zaleci terapię doustną i miejscową, a także zabiegi, które poprawią jakość skóry.

 

Trądzik młodzieńczy – metody leczenia

Laseroterapia na trądzik

 

Żółty laser naczyniowy charakteryzuje się falami o długości 577 nm, co gwarantuję niezwykłą precyzję w usuwaniu zmian naczyniowych oraz trądziku młodzieńczego. Laser działa tak, że fale przenikają przez skórę bez uszkadzania tkanki, a efekt jest spektakularny mimo, iż laser wykorzystuje niższą moc od innych rodzajów laserów. Wiązka światła prowadzi do obkurczenia i zamknięcia naczyń krwionośnych. Laseroterapia laserem żółtym jest na tyle skuteczna, że czasem wystarczy jeden zabieg, by pozbyć się trądziku. Urządzenie pozwala także na redukcję rumienia, który jest częstym objawem towarzyszącym trądzikowi różowatemu. 

Inną możliwością jest użycie lasera frakcyjnego CO2, który dzięki wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze wytwarza nowe włókna kolagenowe, prowadząc do wygładzenia powierzchni skóry i poprawy jej kolorytu. Jest on skutecznym rozwiązaniem w przypadku, kiedy pacjent ma blizny potrądzikowe.  

 

Mezoterapia mikroigłowa

Nieocenionym narzędziem w walce z trądzikiem może być mezoterapia mikroigłowa. Urządzenie do mikronakłuwania pozwala na regenerację stymulacji produkcji i dystrybucji kolagenu. Urządzenie wykonuje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, wywołując naturalną reakcję gojenia się rany. W efekcie trądzik znika, a skóra staje się elastyczna i pozbawiona pęknięć. 

 

Peelingi 

Peelingi chemiczne polegają na kontrolowanym i chemicznym złuszczania naskórka. Zabiegi z użyciem peelingów prowadzą do oczyszczania poszczególnych warstw skóry. Medyczne peelingi tworzone są na bazie kwasów, które są indywidualnie dobierane do potrzeb pacjenta. Niewątpliwie jest to świetna suplementacja leczenia dermatologicznego. Peelingi przyczyniają się do redukcji blizny i przebarwień, które spowodowane są trądzikiem.

 

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Prowadzi to do poprawy mikrokrążenia w tkance podskórnej i zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych. Ta metoda jest nieinwazyjna, skuteczna i bezbolesna. Niewątpliwie jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku przesuszonej skóry oraz dotkniętej trądzikiem, a jej regularne stosowanie ma korzystny wpływ na kondycję skóry. 

 

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji:01.07.2023

Szukaj

+48 600 380 741