Odmładzanie twarzy poprzez mikronakłuwanie

Odmładzanie twarzy poprzez mikronakłuwanie

Odmładzanie twarzy poprzez mikronakłuwanie

Pozbawiona wiotkości twarz, zmarszczki mimiczne, bruzdy marionetki, czy też cienie pod oczami – to oznaki upływającego czasu, z którymi doskonale radzi sobie medycyna estetyczna. Jedną ze skutecznych propozycji zabiegowych na twarz jest mikronakłuwanie, które jest bezpieczne, małoinwazyjne i stosowane do wielu wskazań. 

Odmładzanie twarzy poprzez mikronakłuwanie

Przyczyny starzenia się twarzy

 

Wraz z wiekiem skóra naturalnie się starzeje. Wynika to ze spowolnienia metabolizmu, które rozpoczyna się między 25 a 30 rokiem życia. Pojawiają się wtedy pierwsze zmarszczki. Wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza i pozbawiona elastyczności, co wynika ze zmniejszania się płaszcza hydrolipidowego wraz z redukcją wydzielania sebum. Na starzenie się skóry mają wpływ również czynniki zewnętrzne jak: styl życia, dieta, stres, promieniowanie UV, wolne rodniki, zanieczyszczenia, palenie papierosów czy spożywanie alkoholu. W konsekwencji starzenia się skóry dochodzi do spadku kolagenu i elastyny w organizmie, pojawiają się zmarszczki na twarzy, skóra traci jędrność, a pacjenci borykają się z utraconym owalem twarzy. Problemem stają się worki pod oczami, przebarwienia, kurze łapki czy też zmarszczki marionetki, które obniżają estetykę twarzy. Remedium na te problemy jest interwencja w klinice medycyny estetycznej, a konkretniej mikronakłuwanie twarzy. 

Jak działa mezoterapia mikroigłowa w gabinecie medycyny estetycznej?

 

Alternatywą do mezoterapii igłowej wykonywanej strzykawką, jest mezoterapia mikroigłowa, którą inaczej nazywamy zabiegiem mikronakłuwania. Jest to zabieg polegający na kontrolowanym uszkodzeniu skóry z udziałem specjalistycznych urządzeń – pena. Cechą mezoterapii mikroigłowej jest intensywne, gęste i głębokie nakłuwanie twarzy. Terapia łączy nakłuwanie twarzy z podawaniem substancji aktywnych. Mezoterapia mikroigłowa pobudza produkcję kolagenu, co prowadzi do stymulacji włókien kolagenowych, regeneracji i odnowienia naskórka. Podczas dziurkowania skóry powstają mikrourazy, które aktywizują płytki krwi i powodują uwalnianie się czynników wzrostu. Mezoterapia mikroigłowa prowadzi do wzrostu kolagenu typu I, elastyny i kwasu hialuronowego. Składniki aktywne dobrane przez lekarza tj. aminokwasy, kwas hialuronowy, polinukleotydy, witamina C, krzemionka, kwasy nukleinowe, koktajle do mezoterapii potęgują efekt terapeutyczny zabiegu. 

Mikronakłuwanie – sposób na odmłodzenie twarzy

 

W gabinecie medycyny estetycznej stosujemy mezoterapię mikroigłową twarzy specjalnym urządzeniem. Jest to pen – opatentowane urządzenie kształtem przypominające długopis, z głowicą wyposażoną w system 16 sterylnych igieł. Skuteczność stosowania penów do mezoterapii igłowej została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi. Jednym z korzyści mezoterapii mikroigłowej z udziałem pena jest bezpieczeństwo i wysoka precyzja, oraz wysoka skuteczność. Lekarz przeprowadza zabieg mezoterapii mikroigłowej twarzy przykładając kartridż w obszar zabiegowy, po uprzednim podaniu znieczulenia kremem. Na efektywność wpływa m.in. innowacyjność urządzenia, które wykonuje aż 1920 nakłuć na sekundę. Zabieg mikronakłuwania z udziałem tego urządzenia zapewnia więcej nakłuć o 104% w stosunku do innych urządzeń dostępnych na rynku. W efekcie procedura odmładzania twarzy skraca czas leczenia i poprawia komfort pacjenta. Urządzenie jest ergonomiczne, posiada sterylne końcówki z igłami i pracuje w różnych trybach. 

Zabieg mikronakłuwania wygląda tak, że lekarz przykłada urządzenie prostopadle do skóry. Pen umożliwia nakłuwanie dużych powierzchni skóry i operator może zmieniać głębokość igieł bez konieczności przerywania procedury. Mikronakłuwanie twarzy penem umożliwia opracowanie trudnodostępnych miejsc. Warto wiedzieć, że igły przenikają pionowo w głąb skóry, wykonując mniejsze uszkodzenia niż w przypadku rollerów, co wiąże się z większym komfortem dla pacjenta. 

Wskazania i przeciwwskazania – mezoterapia mikroigłowa

 

Mikronakłuwanie twarzy penem stosuje się w celu usuwania zmarszczek (zmarszczek mimicznych na twarzy czy czole).  Ponadto doskonale radzi sobie z wiotkością skóry, przebarwieniami czy plamami posłonecznymi na twarzy. Mezoterapia mikroigłowa ujędrnia i odmładza ciało, rewitalizuje i odżywia skórę. Mikronakłuwanie stosuje się m.in. pod oczy na przesuszoną skórę oraz w celu usuwania cieni pod oczami. Wskazaniem do zabiegu są również rozszerzone pory, blizny potrądzikowe czy pooperacyjne. Przed zabiegiem następuje wywiad lekarski z kwalifikacją pacjenta. Przeciwwskazaniami do mikronakłuwania stanowią aktywne infekcje, stany zapalne skóry, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, aktywne nowotwory. Pacjentki w ciąży i karmiące piersią nie mogą poddać się procedurze. Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741