odmładzanie okolicy oczu

LASER Er-YAG
– INNOWACJA W LASEROTERAPII

Laser Er-YAG z technologią PLEASE – innowacja w laseroterapii – jest laserem erbowo-yagowym, który wykorzystuje mikropotację  do podawania pacjentowi substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy czy koktajle mezoterapeutyczne. Efektem zabiegu jest stymulacja nowych włókien kolagenowych. Dowiedzmy się więcej na temat tego zabiegu medycyny estetycznej. 

 

Laser Erbowo-yagowy z technologią PLEASE – innowacja w laseroterapii

Na czym polega zabieg laserem z technologią P.L.E.A.S.E.?

 

 

Wyróżnikiem lasera Er-YAG z technologią P.L.E.A.S.E. i laseroterapii Warszawa, jest połączenie dwóch zabiegów – laseroterapii i mezoterapii. Podczas wykonywania zabiegu podaje się substancje aktywne do głębokich warstw skóry, a dzięki technologii SmartPoration laser wycina w skórze mikropory. Prowadzi to do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. W zależności od danego przypadku podczas zabiegu lasera z technologią P.L.E.A.S.E. podaje się kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, koktajle mezoterapeutyczne lub witaminy, odżywiając tkanki w najgłębszych warstwach skóry. Zabieg wykorzystuje laser erbowo-yagowy. 

 

Laser Er-YAG z technologią PLEASE – innowacja w laseroterapii

Kiedy warto skorzystać z zabiegu?

 

Zabieg lasera erbowo-yagowego jest szczególnie rekomendowany dla osób z płytkimi i głębokimi zmarszczkami lub borykających się z fotostarzeniem skóry. Wskazaniem do zabiegu laseroterapii Warszawa są również blizny potrądzikowe i rozstępy, melasma, przebarwienia skóry czy opadający owal twarzy. 

 

Przebieg zabiegu

 

Zabieg lasera erbowo-yagowego rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Lekarz kieruje wiązkę lasera w obszar zabiegowy, tworząc w skórze precyzyjne mikropory o głębokości około 1/10 mm. Po laseroterapii lekarz medycyny estetycznej nanosi substancje bioaktywne w formie płynu, żelu i kremu. Po zakończeniu zabiegu laseroterapii w klinice medycyny estetycznej Warszawa lekarz nakłada maskę pozabiegową, która prowadzi do łagodzenia i zabezpieczenia skóry. Większość osób przechodzi zabieg laseroterapii Warszawa bez znieczulenia, jednak pacjenci z niższym progiem bólu mogą otrzymać znieczulenie w formie kremu. W trakcie nakładania aktywnej substancji czynnej pacjent może odczuwać pieczenie, które nie utrzymuje się dłużej niż 2 minuty. Zabieg laseroterapii trwa 40-60 minut. Efekty zabiegu możemy zauważyć po 5-7 dniach, a na pełne efekty należy poczekać  do 3 miesięcy od wykonania zabiegu. Rekonwalescencja po laseroterapii jest krótka i  trwa od 2 do 4 dni.  

 

Jakie są różnice pomiędzy laserem z technologią PLEASE

a laserem frakcyjnym CO2?

 

Laser z technologią PLEASE jest zabiegiem wykorzystującym mezoterapię. Cechuje go krótsza rekonwalescencja, brak przykrego zapachu palonej skóry i znaczne lepsze wchłanianie np. osocza bogatopłytkowego. Krótka rekonwalescencja po zabiegu w klinice medycyny estetycznej Warszawa  i  możliwość jego wykonywania także latem doceniają pacjenci, którym zależy na szybkim powrocie do codziennych aktywności. Jego dużą korzyścią jest możliwość łączenia go z innymi zabiegami.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 

Z zabiegu w klinice medycyny estetycznej Warszawa nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i okresie laktacji, pacjenci z epilepsją, atopowym zapaleniem skóry i aktywnymi lub przebytymi chorobami nowotworowymi. Z zabiegu dyskwalifikuje opryszczka w fazie aktywnej, choroby wirusowe, stany zapalne, infekcje i peelingi chemiczne. Przeciwwskazaniem jest przyjmowanie pochodnej witaminy A. 

Data aktualizacji: 29.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741