Jakie zabiegi na odmłodzenie cery?

Jakie zabiegi na odmłodzenie cery

Jakie zabiegi na odmłodzenie cery?

Utrzymanie młodo wyglądającej cery może być wyzwaniem. Wraz z upływem lat skóra traci na elastyczności i jędrności, pojawiają się bruzdy oraz zmarszczki. Wynika to z oddziaływania warunków zewnętrznych, nieprawidłowej pielęgnacji, fotostarzenia, a także malejącego poziomu wiązań kolagenowych oraz elastyny. Dowiedzmy się, jakie zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie pomogą odmłodzić cerę. 

Jakie zabiegi na odmłodzenie cery

Przyczyny starzenia się skóry

 

Dlaczego cera traci na sprężystości i pojawiają się zmarszczki na twarzy? Wpływ na to ma wiele czynników:

– zmniejszona aktywność fibroblastów, produkujących wiązania kolagenowe i elastyny,

– choroby,

– silna mimika i częste napinanie mięśni twarzy,

– źle zbilansowana dieta,

– nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne bez zastosowania fotoprotekcji,

– uwarunkowania genetyczne,

– czynniki środowiskowe,

– źle dobrana pielęgnacja,

– wahania hormonalne,

– urazy mechaniczne i termiczne.

Te wszystkie elementy wpływają na stan cery i przyczyniają się do szybciej pojawiających się zmarszczek. 

Objawy starzenia się skóry mogą pojawić się już po 25 roku życia. To wtedy powoli maleje aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję wiązań kolagenowych i elastyny. Te elementy wpływają na sprężystość, gęstość i nawilżenie tkanki. Wiązania kolagenowe stanowią stelaż skórny, dlatego jeśli ich poziom maleje, tkanka staje się wiotka, pojawiają się bruzdy, zmarszczki mimiczne i grawitacyjne. Do pierwszych objawów starzenia się skóry zalicza się jej suchość i trudność w utrzymaniu nawilżenia. Następnie pojawiają się cieniutkie linie, które z czasem pogłębiają się, tworząc zmarszczki i bruzdy. 

Zabiegi na odmłodzenie cery– gabinet medycyny estetycznej w Warszawie

 

W jaki sposób zadbać o młodo wyglądającą cerę? Warto wprowadzić w życie higieniczny styl życia, wysypiać się, redukować stres i wdrożyć zbilansowaną dietę. Niezbędne jest stosowanie fotoprotekcji, gdyż nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne negatywnie odbije się na kondycji tkanki, tworząc przebarwienia, urazy termiczne, czy też zmiany nowotworowe. Kluczowe jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji do potrzeb skórnych. Wsparciem w odmłodzeniu skóry będą zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie

Technologia radiofrekwencji mikroigłowej

 

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg znany pod nazwą niechirurgicznego liftingu twarzy. Wykorzystuje dwie technologie – prąd o częstotliwości fal radiowych i mikronakłuwanie. Ta pierwsza wpływa na podniesienie temperatury skóry, a ta druga mechanicznie ją stymuluje. Poprzez działanie termiczne dochodzi do kurczenia i napięcia włókien kolagenowych. Z kolei powstanie urazu mechanicznego stymuluje tkankę do regeneracji. Wśród wskazań do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wymienia się nie tylko zmarszczki, ale także rozstępy, blizny czy wiotkość tkanki. Dzięki wzmożonej produkcji kolagenu skóra zyskuje na napięciu, a oznaki starzenia stają się mniej widoczne.

Laseroterapia: laser tulowy i CO2

 

Laseroterapia ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. W zabiegach odmładzających dużą popularnością cieszy się wykorzystanie lasera frakcyjnego CO2, który działa na podstawie zjawiska fototermolizy selektywnej. Energia wiązki jest pozyskiwana przez barwnik w tkance i pochłaniania. W efekcie dochodzi do utworzenia uszkodzenia mechanicznego i zwiększonej aktywności fibroblastów. Natomiast łagodniejszą alternatywą dla laseroterapii frakcyjnej CO2 jest laser tulowy. Wytwarza wiązkę o długości 1927 nm i nie powoduje uszkodzenia warstwy rogowej skóry. W tkance pojawiają się mikrokanaliki, które mają na celu lepsze doprowadzenie kosmeceutyków. Zabieg laserem tulowym jest wskazany także dla cer wrażliwych i można go wykonywać latem. Charakteryzuje się krótszą rekonwalescencją niż zastosowania lasera frakcyjnego CO2. 

Mikronakłuwanie

 

Mikronakłuwanie wykonywane jest za pomocą pena wyposażonego w kartridż z wymiennymi igłami. Podczas tego procesu tkanka jest pobudzona do regeneracji i produkcji nowych wiązań kolagenowych. Poprawie ulega także dystrybucja składników odżywczych przez układ krwionośny. Mikronakłuwanie może być uzupełnieniem mezoterapii igłowej lub iniekcji z zastosowaniem stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe

 

Iniekcja stymulatorów tkankowych ma na celu dostarczenia składników odżywczych skórze i wsparcia naturalnych procesów regeneracyjnych. Dobór preparatu jest uzależniony potrzebami pacjenta. Stymulatory tkankowe na bazie kwasu polimlekowego są wykorzystywane w zabiegach anti-aging. Natomiast preparaty z 21% roztworem polikaprolaktonu poprawiają napięcie tkanki i owal twarzy. Dużą popularnością cieszy się zastosowanie osocza bogatopłytkowego, które wspiera skórę do silnej regeneracji. Dzięki autologicznemu pochodzeniu, ryzyko reakcji alergicznej jest zredukowane. Po pełnej terapii stymulatorem tkankowym z osoczem bogatopłytkowym cera jest lepiej ukrwiona i zyskuje na jędrności oraz elastyczności. Preparaty z kolagenem mają zastosowanie w zabiegach przeciwstarzeniowych, a także przy poprawie sprężystości tkanki i jej nawilżenia. 

Dobór odpowiedniej procedury jest uzależniony od uwarunkowań zdrowotnych pacjenta.  

 

 

Piśmiennictwo

 

https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2022/03/ACM-2022-01-v8-Grzadziel-PL.pdf, dostępne 29.05.2024

https://gerontologia.org.pl/WP-CONTENT/UPLOADS/2016/05/2006-04-4.PDF, dostępne 29.05.2024

https://aesthetica.com.pl/clients/25/pdf/AE_23_064-068.pdf, dostępne 29.05.2024



Data aktualizacji:13.06.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741