Jakie są efekty po laserze tulowym?

Jakie są efekty po laserze tulowym

Jakie są efekty po laserze tulowym?

Młodo wyglądająca skóra jest jednym z wyznaczników atrakcyjności. Jednak z czasem na skórze zaczynają się pojawiać zmarszczki czy zmiany barwnikowe. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się fotoodmładzanie i likwidacja przebarwień. Dowiedzmy się, jakie są efekty po laserze tulowym i jak przebiega ten zabieg w gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie.


Jakie są efekty po laserze tulowym

Laser tulowy – czym jest?

 

Co odróżnia laser tulowy od innych metod laseroterapii? Nieablacyjna wiązka o długości fali 1927 nm oddziałuje jedynie do głębokości 300 µm tkanki. W efekcie powoduje znacznie mniej uszkodzeń niż inne lasery i można obniżyć ryzyko wystąpienia: przebarwień, bliznowacenia, kontaktowego zapalenia skóry, rumienia.

Zabieg laserem tulowym można stosować również latem. Wynika to z tego, że wiązka nie uszkadza warstwy rogowej tkanki, a jedynie w naskórku powstają mikrokanaliki do wprowadzenia substancji aktywnych. Ponadto cała procedura jest niezwykle szybka. Wystarczy mniej niż 10 minut, by poddać cerę laseroterapii. Laser tulowy emituje 12000 mikrowiązek przy pojedynczym przyłożeniu głowicy.

Laser tulowy – technologia

 

Innowacyjny laser tulowy posiada 3 końcówki dedykowane do różnych problemów skórnych. Końcówka rolkowa zapewnia średnicę wiązki 200 μm, co idealnie sprawdza się w zabiegach estetycznych na twarz. Z udziałem końcówki grzebieniowej lekarz może przeprowadzać małoinwazyjne zabiegi na rewitalizację skóry. W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie z pomocą kwadratowej końcówki jesteśmy w stanie efektywnie leczyć objawy trądziku, blizny oraz rozszerzone pory. Laser tulowy w rękach doświadczonego operatora pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu. Wyświetlacz jest łatwy w nawigacji, dostarczając informację o gęstości i całkowitej energii dostarczonej podczas zabiegu. 

Jako ikona innowacyjności laser jest skuteczną metodą resurfacingu, który pozwala na zabiegi z większą średnicą wiązki (200 μm i 350 μm) i rozmiarem skanowania (4 x 10 mm i 6 x 10 mm). Laser umożliwia lekarzowi indywidualne dostosowanie parametrów do wskazań pacjenta, co podnosi rezultaty terapii. Jest to jedyne na rynku urządzenie z dostępną mocą 20W z profilem wiązki Top-Hat. Zabiegi odmładzania i odbudowy skóry laserem tulowym renomowanej marki są skuteczne i małoinwazyjne dzięki metodzie nieablacyjnego frakcjonowania i braku limitów strzałów lasera podczas zabiegu.  

Laser tulowy – dla kogo?

 

Wśród wskazań do zabiegu laserem tulowym wymienia się:

– melasmy,

przebarwienia,

– blizny,

– fotostarzenie,

– profilaktyka anti-aging,

zmarszczki,

– utrata jędrności skóry,

– nadmierne wydzielanie sebum,

– nierówna faktura tkanki,

– piegi,

– zmiany trądzikowe i potrądzikowe.

Zatem jest to procedura skierowana do osób, które chcą poprawić gęstość i koloryt skóry, spłycić zmarszczki lub przeciwdziałać im. Zabieg jest wskazany dla pacjentów mających problem z nadaktywnością gruczołów łojowych czy z trądzikiem. Przed zastosowaniem lasera tulowego niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, celem wykluczenia przeciwwskazań tj: zaburzenia układu krążenia, ciąża, laktacja, aktywne zaburzenia metaboliczne, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, infekcje skórne, skłonność do bliznowacenia.

Dopiero po wykluczeniu tych przeciwwskazań pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu laserem tulowym w gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie.

Jak wygląda zabieg laserem tulowym?

 

Zabieg laserem tulowym nie wymaga znieczulenia, ale w przypadku wysokich nastawów można zastosować krem znieczulający, ponieważ wpływa na komfort całej procedury. Następnie do tkanki jest przykładana głowica emitująca wiązkę o mocy dostosowanej  do wskazań pacjenta. W skórze powstają mikrokanaliki i nakładana jest na nią substancja odżywcza tj. witamina C, witamina A, aminokwasy, a także osocze bogatopłytkowe. Substancja ulega wchłonięciu. Po procedurze może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie maski regenerującej. 

Laser tulowy – efekty

 

Ostateczny efekt zastosowania lasera tulowego będzie widoczny po wygojeniu skóry. Pojawienie się mikronakalików i wprowadzenie odpowiednio dopasowanych substancji odżywczych wpłynie pozytywnie na produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie tkanka stanie się bardziej napięta i jędrna. Przebarwienia i blizny będą mniej widoczne. Poprawie ulegnie nie tylko koloryt skóry, ale również jej faktura się wygładzi. Do efektów lasera tulowego zalicza się także normalizację pracy gruczołów łojowych i zwężenie porów.

 

 

Piśmiennictwo

 

https://aesthetica.com.pl/clients/25/pdf/AE_23_064-068.pdf, dostępny 29.03.2024

Tajirian AL, Goldberg DJ. Fractional ablative laser skin resurfa- cing: a review. J Cosmet Laser Ther. 2011, 13(6):262-4.



Data aktualizacji: 24.04.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741