JAKI LASER NA RUMIEŃ?

jaki laser na rumień

JAKI LASER NA RUMIEŃ?

Jaki laser na rumień? Poznaj rozwiązanie

 

Laser żółty naczyniowy to innowacyjna technologia, która jest używana do leczenia rumienia. Poznajmy zatem jego działanie, przebieg zabiegu i efekty, jakie może przynieść zabieg z użyciem lasera żółtego.  

Rumień powstaje na skutek zmian w obrębie naczyń krwionośnych i szybszego przepływu krwi. W związku z tym przybiera formę zaczerwienienia twarzy, które powstaje z powodu zimna, ciepła czy emocji. Najbardziej podatna na rumień jest skóra właściwa, która cechuje się nadreaktywnością lub nadwrażliwością na bodźce. 

Czy warto leczyć rumień?

 

Rumieniowi często towarzyszą wypryski, a brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do trądzika różowatego, który jest poważnym problemem dla skóry. Pierwszym sposobem pozbycia się rumienia jest maskowanie go za pomocą makijażu. Ta metoda jednak dotyczy kobiet, dlatego często nie wystarcza. Wówczas najlepiej udać się do kliniki medycyny estetycznej i skorzystać z zabiegu żółtego lasera naczyniowego.

 

Jaki laser na rumień? Żółty laser naczyniowy

 

Lekarze medycyny estetycznej najczęściej rekomendują żółty laser naczyniowy do leczenia rumienia (rumienia na twarzy czy rumienia na nodze). Laser żółty wyróżnia się długością fali 577 nm, a szerokie spektrum zastosowania wiąże się z niskim ryzykiem uszkodzenia tkanek. Laser żółty dociera w głąb naczynia krwionośnego, które absorbuje światło lasera przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamienia je na energię cieplną. Istotą zabiegu lasera żółtego jest zamykanie naczynek za pośrednictwem prądu o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu z laserem żółtym dochodzi do podgrzania naczynka i jego zniszczenia, a co za tym idzie do usunięcia rumienia. Skóra po zabiegu laserem żółtym może być lekko zaczerwieniona, ale ten obrzęk szybko ustępuje.    

Laser żółty wyróżnia się skanerem frakcyjnym, który skutecznie redukuje zmiany naczyniowe różnej wielkości w bardzo precyzyjny sposób. Zabieg prowadzi do koagulacji naczyń krwionośnych. Dzięki wykorzystaniu niższej mocy możemy uzyskać lepsze rezultaty terapii, a sam zabieg jest przez to w 100% bezpieczny. Urządzenie pozwala kontrolować gęstość energii impulsów, a skaner z systemem chłodzenia zapewnia najwyższą skuteczność leczenia rumienia.  

 

Przygotowania do zabiegu

Przed zabiegiem leczenie rumienia należy pamiętać o paru ważnych wskazaniach. Przede wszystkim nie można opalać się i korzystać z solarium na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Odradza się również stosowania leków i ziół o działaniu fotouczulającym, retinoidów i sterydów oraz kremów o działaniu złuszczającym i rozjaśniającym skórę. 

 

Przebieg zabiegu 

Zabieg usuwania rumienia na twarzy czy rumienia na nodze jest nieinwazyjny i trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Zabieg jest bezbolesny, pacjent czuje praktycznie tylko lekkie pieczenie i delikatne uszczypnięcia. Po zabiegu występuje zaczerwienienie i obrzęk skóry. Te objawy ustępują do kilkunastu godzin od zabiegu usuwania rumienia na twarzy.  

 

Jaki laser na rumień? Zalecenia po zabiegu

 

Po zabiegu możemy od razu wrócić do normalnego życia. Po zabiegu należy stosować kremy nawilżające z filtrami  p/UV; p/IR oraz p/HEV i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Należy unikać kosmetyków drażniących skórę, gorących kąpieli i nadmiernego wysiłku fizycznego. Przez 7 dni nie należy chodzić na basen i korzystać z sauny.  

 

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji:01.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741