IPL

IPL

IPL

IPL oznacza z angielskiego „intensywne źródło światła”, a urządzenie wytwarza wiązkę promieni świetlnych, które mają różną długość i są rozproszone. IPL sprawdza się m.in. w leczeniu rumienia, rozszerzonych porów czy zamykaniu naczynek, gdyż jego promienie docierają do różnych warstw skóry i działają kompleksowo.

Masz problemy ze skórą i dokucza Ci trądzik, rumień czy też rozstępy? IPL to urządzenie, które pomaga zlikwidować mankamenty skóry, wpływa na zamykanie naczynek i rozszerzone pory, a leczenie rumienia z jego udziałem przynosi dobre efekty.

IPL

Jak działa IPL?

 

Urządzenie IPL wykorzystuje wiązki promieni świetlnych o odpowiedniej długości, które docierają do głębokich warstw skóry. Dzięki temu terapia IPL zapewnia redukcję owłosienia, usuwanie zmarszczek czy pozbycie się trądziku. Promienie świetlne pobudzają produkcję kolagenu, co sprawia, że stara skóra jest zastępowana nową. IPL ma odmienną budowę od laserów i składa się z lampy łukowej wypełnionej ksenonem i z głowicy. Urządzenie emituje impulsy, które odbijają się we wszystkich kierunkach od reflektora. IPL składa się także z filtra, który odcina krótsze promieniowanie. Samo działanie IPL polega na wytwarzaniu przez specjalną lampę promieniowania w całym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującego podczerwień. Długość światła reguluje się pryzmatami wsuwanymi na końcówkę aparatu. Promieniowanie prowadzi do wywoływania termicznych mikrouszkodzeń skóry na wszystkich jej poziomach. To pobudza fibroblasty do uruchomienia wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Urządzeniem IPL przeprowadzany jest zabieg laserowego zamykania naczynek, a parametry dobierane są zawsze odpowiednio do usuwanego problemu.

Przebieg zabiegu

 

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz może rozpocząć procedurę medyczną. Urządzenie IPL jest wyposażone w lampę ksenonową i specjalną głowicę, na którą nakłada się filtr. Lekarz dopasowuje odpowiednią długość promieni do zmian i rodzaju skóry, przykładając głowicę w obszar zabiegowy. Podczas zabiegu skóra może stać się zaczerwieniona, ale procedura jest w pełni bezpieczna i obarczona niskim ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych. IPL to diodowe źródło światła o wyselekcjonowanym widmie 500-600 nm. Urządzenie wyróżnia się precyzyjnym oddziaływaniem na tkanki i barwniki skóry (melanina i hemoglobina). Prowadzi do powstania efektu termicznego, prowadząc do przebudowy i produkcji nowego kolagenu, co zapewnia gojenie się skóry i poprawienie jej jędrności.

Efekty

 

Zabieg prowadzi do redukcji przebarwień i ujednolicenia kolorytu skóry. Skóra staje się jaśniejsza i bardziej ujędrniona, odzyskując świeży wygląd. IPL zapewnia wzrost napięcia skóry i uruchomienie procesu produkcji nowego kolagenu. IPL usuwa rumień, rozszerzone pory, trądzik i doskonale radzi sobie z zamykaniem naczynek. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po 3-4 tygodniach, a na pełne efekty trzeba poczekać do około 2 miesięcy. Rekomenduje się przeprowadzenie 3-4 zabiegów IPL w odstępach 4-5 tygodni.

Czy każdy może skorzystać z lasera IPL?

 

Zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL są skierowane do osób powyżej 25-roku życia i należy zawsze wykonywać je w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej. Tylko profesjonalna klinika medycyny estetycznej Warszawa może zapewnić bezpieczeństwo i to, że zabieg będzie udany i nie skończy się niepożądanymi rezultatami dla urody. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku skóry wrażliwej.

Jak w przypadku każdego zabiegu laseroterapii zastosowanie lasera IPL, w gabinecie medycyny estetycznej, ma pewne przeciwwskazania.  Jednak w tym przypadku, bezwzględnym i najważniejszym przeciwwskazaniem jest padaczka. Podczas pracy lasera pulsacyjne oddziaływanie światła może wywoływać ataki epilepsji.

Laseroterapia jako alternatywa do IPL

 

W naszej klinice oferujemy laseroterapię, która przynosi dużo lepsze efekty niż IPL. 

Popularny jest zabieg żółtym laserem naczyniowym o długości fali 577 nm, który wykazuje największą absorpcję energii w hemoglobinie. Ten laser dedykowany jest do zamykania naczynek, leczenia rumienia, usuwania trądziku czy też redukcji pajączków na nogach, teleangiektazji, pękających naczynek.  

 

Drugim laserem stosowanym w naszej klinice medycyny estetycznej jest laser frakcyjny CO2. Wykorzystuje się go do redukcji głębokich zmarszczek, poprawy elastyczności skóry, odmłodzenia i poprawy wyglądu, usuwania blizn i rozstępów. Lekarz przykłada głowicę lasera frakcyjnego CO2 w obszar zabiegowy, a pacjent podczas procedury odczuwa jedynie delikatny dyskomfort. Laser frakcyjny CO2 prowadzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń, co uruchamia produkcję nowego kolagenu i prowadzi do regeneracji skóry. W efekcie skóra staje się bardziej napięta i jędrna, a zmarszczki zostają wypełnione. Rekomenduje się przeprowadzenie serii zabiegów dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego. 

 

Trzecim laserem stosowanym w naszej klinice jest laser Nd-YAG. Jest on remedium na rozszerzone naczynia krwionośne i przebarwienia. Jest to laser neodymowo-yagowy, który wyróżnia się krótkim czasem trwania impulsów, które są liczone w nanosekundach oraz bardzo wysoką energią. Laser emituje dwie fale o długości – 532 i 1064 nm.

 

Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741