Co może leczyć osocze bogatopłytkowe?

Co może leczyć osocze bogatopłytkowe

Co może leczyć osocze bogatopłytkowe?

Za pomocą substancji wygenerowanych z krwi pacjenta możliwe jest uzyskanie niezwykle korzystnych efektów. Jednym z autologicznych preparatów krwiopochodnych jest osocze bogatopłytkowe. Dzięki pozyskaniu z krwi pacjenta nie ma ryzyka wystąpienia alergii, a sam preparat jest w pełni biokompatybilny. Dowiedz się więc, czym jest osocze bogatopłytkowe i co można dzięki niemu leczyć.

Co może leczyć osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

 

Osocze bogatopłytkowe to krwiopochodna substancja ze skoncentrowaną ilością ludzkich płytek krwi. To właśnie te elementy działają dobroczynnie na regenerację tkanek. Wynika to z tego, że w płytkach krwi znajdują się substancje stymulujące odnowę oraz rewitalizację skóry. Wśród nich można wymienić czynniki wzrostu odpowiedzialne za gojenie się ran, pobudzenie rozwoju komórek tkankowych, aktywizujących mikrokrążenie czy też stymulujące fibroblasty do produkcji nowych wiązań kolagenowych. 

Dzięki takim właściwościom, osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej w leczeniu:

– oznak starzenia,

– blizn i rozstępów,

– łysienia androgenicznego.

Wśród wskazań do wykonania zabiegu z wykorzystaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego można wymienić:

– utratę owalu twarzy,

– wiotkość skóry,

– nadmierne przesuszenie tkanki,

– rozstępy,

– starzenie się skóry twarzy i dłoni,

– zmarszczki,

– blizny,

– problem z wypadającymi włosami,

– łysienie. 

Osocze bogatopłytkowe to niezwykle odżywczy preparat krwiopochodny, który przyśpiesza regenerację skóry oraz jej odbudowę. Dzięki temu możliwe są efekty, takie jak: wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia tkanki czy redukcja widoczności blizn oraz rozstępów

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego w naszej klinice medycyny estetycznej

 

Mezoterapia mikroigłowa – opatentowane urządzenie

z systemem pulsujących igieł

 

Narzekasz na pojawiające się zmarszczki, blizny potrądzikowe, cienie pod oczami, rozstępy czy też cellulit? Warto wiedzieć, że pomocny w redukcji tych problemów może okazać się zabieg mezoterapii mikroigłowej.  Polega on na wykonaniu niewielkich nakłuć za pomocą opatentowanego urządzenia wyposażonego w 16-igłowy kartridż. Zabieg osoczem bogatopłytkowym w naszej klinice medycyny estetycznej jest przeprowadzany z wykorzystaniem kremu znieczulającego, przez co pacjent nie musi obawiać się dyskomfortu. Podczas zabiegu tworzone są mikrourazy stymulujące skórę do regeneracji i tworzenia nowych wiązań kolagenowych. Dzięki wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego możliwa jest silna rewitalizacja tkanek. 

Mezoterapia igłowa – klasyczna metoda

doceniana przez pacjentów i lekarzy

 

Wampirzy lifting z użyciem osocza bogatopłytkowego to zabieg, który zyskał ogromną popularność dzięki niezwykle korzystnym efektom. Polecany osobom, które chcą odmłodzić skórę twarzy. W ramach mezoterapii igłowej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego można pozytywnie wpłynąć na redukcję zmarszczek, poprawę ukrwienia skóry, a także jej koloryt. Zanim dojdzie do wykonania zabiegu, najpierw lekarz pobierze niewielką ilość krwi do pacjenta, tak aby możliwe było odwirowanie osocza bogatopłytkowego. Następnie substancja jest wprowadzana metodą mezoterapii igłowej. Zabieg jest przeprowadzany pod znieczuleniem kremem. Dla uzyskania pełnego efektu terapeutycznego pożądane jest wykonanie serii zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych.  

Mezoterapia skóry głowy – remedium na łysienie

 

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego daje korzystne rezultaty także w leczeniu łysienia androgenicznego i plackowatego. Dzięki mezoterapii skóry głowy możliwe jest zahamowanie wypadania włosów, wzmocnienie ich, a także pobudzenie do wzrostu. 

Osocze bogatopłytkowe to substancja silnie regenerująca, przez co umożliwia zarówno redukcję oznak starzenia, jak i stymulację komórek włosowych do rozwoju. 

 

Przeczytaj także: Terapia osoczem bogatopłytkowym – co powinieneś wiedzieć o tym procesie?

 

Piśmiennictwo

 

Piszczorowicz Ł, Król D, Dyląg S. Autologous platelet-rich plasma therapy — a promising method for tissue repair/regeneration in many medical fields. J Transf Med 2020; 13(2): 135–148. DOI: 10.5603/JTM.2020.0004.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji:07.10.2024

Szukaj

+48 600 380 741