BADANIA OBSERWACYJNE NAD SUNEKOS® W KACZYŃSCY CLINIC

Niedawno w Kaczyńscy Clinic oraz w zaprzyjaźnionej klinice Juwena zostało przeprowadzone wyjątkowe badanie. Do sierpnia 2018 wykonano na 20 pacjentkach 3 zabiegi preparatem Sunekos® 200, a następnie poddano pacjentów 2-miesięcznej obserwacji efektów leczenia. Wyniki w Polsce potwierdziły dane zebrane wcześniej podczas badań klinicznych we Włoszech.

 

Czym jest Sunekos®?

 

Starzejąca się skóra staje się cienka, sucha i mało elastyczna z widocznymi licznymi zmarszczkami, szczególnie w okolicy oczu, ust, na szyi i grzbietach rąk. Z czasem jako efekt działania grawitacji i obniżenia w skórze ilości elastyny i kolagenu pojawia się też postępujące pogorszenie zarysowania owalu twarzy. Remedium na te problemy jest Sunekos® – innowacyjny preparat do bioregeneracji skóry. Jego wyjątkowość została potwierdzona już jakiś czas temu na podstawie włoskich badań klinicznych, które wykazały jego skuteczność i bezpieczeństwo w leczeniu fotostarzenia skóry. Teraz takie badania przeprowadziliśmy także w Polsce.

 

Co badaliśmy? Z jakim skutkiem?

 

Sunekos® pojawił się w Polsce z początkiem marca 2018. W tym czasie rozpoczęło się także badanie obserwacyjne w 2 ośrodkach: Kaczyńscy Clinic i Juwena. Kryteria, jakie specjaliści obrali przy ocenie efektów leczenia, to: poziom zadowolenia pacjenta, proces gojenia, profil bezpieczeństwa oraz wszystkim skuteczność produktu z użyciem skali oceniającej głębokość zmarszczek. Oprócz satysfakcjonujących efektów wygładzenia zmarszczek i widocznego nawilżenia skóry, na uwagę zasługuje brak konieczności specjalnego przygotowania do zabiegu oraz postępowania po nim. Istotny z punktu widzenia pacjentek jest też fakt, iż nie zgłaszały one istotnych działań niepożądanych w trakcie zabiegów oraz podczas kilkutygodniowej obserwacji.

 

Badania obserwacyjne nad Sunekos® w pigułce:

 

  • Grupa 20 pacjentów, kilkutygodniowy okres obserwacji rezultatów.
  • Brak okresu przygotowania do zabiegu i rekonwalescencji po nim.
  • Pierwsze efekty leczenia widoczne już po 12-13 dniach.
  • Optymalny efekt po 2 miesiącach od zakończonej pełnej terapii (seria 3-4 zabiegów).
  • Średnia redukcja zmarszczek na twarzy: 49,8%.
  • Spłycanie zmarszczek: czoło (64,3%), okolica oka (57,1%), policzki (47,3%), okolica ust (52%) i linia marionetki (45,3%)