07.10.2024 Jak odżywić skórę?
Fundamentem zdrowo wyglądającej cery, która zachwyca blaskiem, jest odpowiednia pielęgnacja. Na skutek naturalnych procesów metabolicznych, stylu życia i czynników zewnętrznych skóra może tracić ważne składniki odżywcze. Tkanka jest żyjącym organizmem, jednak jej komórki obumierają. Dowiedzmy się, jak odżywić skórę twarzy i jakie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie pomogą w tej kwestii.
Odżywianie skóry – dlaczego jest istotne?
Jakie znaczenie ma odżywianie skóry twarzy i jej poprawna pielęgnacja? Komórki tkanki obumierają, dlatego niezbędne jest dostarczanie jej składników odżywczych, które będą stymulować do odbudowy. Ponadto wraz z wiekiem maleje aktywność fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję wiązań kolagenowych i elastyny. Te elementy wpływają na jędrność, sprężystość i nawilżenie cery. Zatem warto zadbać o pobudzenie fibroblastów, aby skóra prezentowała się młodo i świeżo.
Jak odżywić skórę twarzy
– zabiegi medycyny estetycznej
Jak odżywić skórę? Oprócz codziennej pielęgnacji i odpowiednio zbilansowanego jadłospisu pomocne będą zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie. Oto przykłady procedur, które wesprą dobrą kondycję cery.
Mezoterapia igłowa i mikroigłowa
Mezoterapia igłowa to zabieg wskazany w przypadku występowania defektów takich jak:
– utrata elastyczności skóry,
– zmarszczki,
– fotostarzenie,
– rozstępy,
– cellulit,
– blizny,
– przebarwienia,
– łysienie i przerzedzenie włosów,
– brak nawilżenia,
– miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej.
Mezoterapia igłowa polega na śródskórnej iniekcji substancji odżywczych, dobranych do indywidualnych potrzeb skóry. Do tego zabiegu wykorzystywane są preparaty na bazie osocza bogatopłytkowego, komórek macierzystych pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej, kwasu hialuronowego, witamin czy koktajli peptydowych. Na skutek iniekcji dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia mechanicznego, a ponadto lepiej wchłaniana jest substancja aktywna.
Doskonałym uzupełnieniem mezoterapii igłowej jest mezoterapia mikroigłowa, wykonywana za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w kartridż z 16 pulsującymi igłami. Mogą one nakłuwać tkankę nawet do 1300 razy na sekundę. Efektem tej procedury jest pobudzenie mikrokrążenia i stworzenie kontrolowanego uszkodzenia skóry, co stymuluje naturalne procesy regeneracyjne cery.
Laser tulowy
Dlaczego laser tulowy jest wskazany przy odżywianiu skóry twarzy? Emituje on wiązkę o długości 1927 nm w trzech trybach pracy – ablacyjnym, subablacyjnym czy nieablacyjnym. Wśród wskazań do wykonania zabiegu wymienia się plamy starcze, hiperpigmentacje, melasmę, piegi, przebarwienia czy zmarszczki. Zastosowanie lasera tulowego nie powoduje uszkodzenia warstwy rogowej skóry, a zamiast tego powstają mikrokanaliki w tkance. To one pozwalają na dostarczenie i absorpcję substancji odżywczych.
Dlatego dużą popularnością cieszy się zastosowanie terapii łączonej w postaci lasera tulowego i preparatów na bazie witaminy A czy kwasu traneksamowego. Nanocząsteczki kosmeceutyków wchłaniają poprzez powstałe w tkance mikrokanaliki i pobudzają do regeneracji, a także wpływają na jej koloryt i gęstość. Ta procedura nie zajmuje więcej niż 40 minut, a jedno przejście głowicy pozwala na emisje 12 000 mikrowiązek laserowych.
Przed zabiegami na odżywienie skóry wymagana jest konsultacja celem wykluczenia przeciwwskazań.
Piśmiennictwo
https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/02/ke2019.1-7.pdf, dostępne 24.05.2024
https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/01/ke2017.6-6.pdf, dostępne 24.05.2024
https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2021/04/ACM-2021-02-vB-Jankowiak.pdf, dostępne 24.05.2024