20.11.2023 Zabiegi odmładzające dla panów
Gładka i zadbana cera jest atrakcyjna niezależnie od płci. Obecnie coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z zabiegów odmładzających w gabinecie medycyny estetycznej. Dzięki temu można zadbać nie tylko o odpowiednio odżywioną i wizualnie młodszą skórę, ale także o atrakcyjny wygląd. Dowiedzmy się więc, jakie zabiegi medycyny estetycznej najlepiej sprawdzą się u panów.
Medycyna estetyczna dla mężczyzny
Mężczyźni, choć starzeją się w podobny sposób, jak i kobiety, są częściej narażeni na pojawienie się następujących defektów kosmetycznych.
Zmarszczki
Mogłoby wydawać się, że panowie są bardziej odporni na procesy starzenia. Niekoniecznie. Choć męska skóra ma statystycznie więcej włókien kolagenowych, a zmarszczki pojawiają się później, to jednak są one z zasady głębsze. Duże znaczenie mają także czynniki pielęgnacyjne. Obecnie nadal panowie rzadziej używają kremów z filtrem UV, co przekłada się nie tylko na zagrożenie pojawienia się zmian nowotworowych, ale także na fotostarzenie.
Rumień
Panowie są także narażeni na pojawienie się rumienia. To defekt estetyczny polegający na miejscowym, czerwonym zabarwieniu skóry. Przyczyną powstawania rumienia są popękane drobne naczynka. Oprócz zmiany kolorytu tkanka z rumieniem może być wyraźnie cieplejsza, a nawet powodować uczucie pieczenia.
Przebarwienia
Wraz z wiekiem w organizmie zachodzą zmiany hormonalne i na skórze mogą pojawić się przebarwienia. Wśród przyczyn tych defektów kosmetycznych można wymienić także zbyt dużą ekspozycję na promienie UV, stosowanie leków światłouczulnych czy nieprawidłową pielęgnację cery.
To tylko kilka z najczęściej występujących defektów, na które skarżą się panowie.
Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn
Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn pozwalają na redukcję oznak starzenia i innych defektów. To także sposób na odpowiednie odżywienie skóry i uzyskanie atrakcyjnego wyglądu.
Botoks dla mężczyzn
Zabiegi botoksem pozwalają na profilaktykę anti-aging. Toksyna botulinowa wykazuje działanie czasowo odrętwiające tkankę mięśniową. W efekcie twarz się rozluźnia, a skóra wygładza i nie jest narażona na obkurczanie. Jest to zabieg zarówno redukujący widoczne oznaki starzenia, jak i przeciwdziałający powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych. Dla utrwalenia efektu iniekcje toksyny botulinowej należy powtarzać.
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Ma on zastosowanie zarówno w nawilżaniu i odżywianiu tkanki, jak i w przypadku wiązania wody oraz ujędrniania. Wpływa na aktywność fibroblastów i jest induktorem syntezy elastyny i kolagenu. Ma on działanie immunoregulujące. W medycynie estetycznej znajdzie zastosowanie w zabiegach odmładzających dla panów. Iniekcja usieciowanego kwasu hialuronowego pozwala na wypełnienie tkanek miękkich, redukcję oznak starzenia – nawet bruzd, a także korektę owalu twarzy.
Laser naczyniowy na naczynka i rumień
Na rumień i pękające naczynka zalecana jest laseroterapia przy wykorzystaniu lasera żółtego i neodymowo-yagowego. Ten pierwszy pracuje na dwóch długościach fali: 577 nm i 532 nm. Dzięki temu charakteryzuje się wysoką skutecznością terapeutyczną w usuwaniu pajączków na twarzy i rumienia. Laser żółty wykorzystuje zjawisko koagulacji przy usuwaniu zmian. Ponadto urządzenie emitujące wiązkę jest wyposażone w specjalny system chłodzenia skóry, co pozwala na przeprowadzenie zabiegu w pełnym komforcie dla pacjenta.
Natomiast laser neodymowo-yagowy wykorzystuje zjawisko fototermolizy selektywnej. Energia cieplna wiązki jest pochłaniana przez barwnik w naczynku i w efekcie dochodzi do zniszczenia go. Laser neodymowo-yagowy może wytwarzać energię o długościach fal 1064 nm i 532 nm. Dzięki temu, że impulsy są krótkie, a do tego urządzenie ma także system chłodzący skórę, zabieg nie powoduje dyskomfortu.
Boostery
Boostery pozwalają na pobudzenie skóry do biorewitalizacji i głębokie odżywienie. Zabiegi dla mężczyzn z udziałem boosterów pozwalają na ujędrnienie tkanki, wygładzenie zmarszczek, a także nawilżenie. Wpływają pozytywnie także na redukcję blizn potrądzikowych i przebarwień. Boostery to preparaty na bazie kwasu hialuronowego – który w zależności od potrzeb pacjenta, występuje w różnym stężeniu.
Laser frakcyjny CO2
Laseroterapia laserem frakcyjnym CO2 polega na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy selektywnej. Wiązka lasera niesie za sobą ładunek cieplny i doprowadza do podniesienia temperatury w wybranym obszarze tkanki. Zabieg jest precyzyjny, gdyż energia jest pochłaniana przez barwnik w skórze. Panowie chętnie korzystają z laseroterapii laserem frakcyjnym CO2, gdyż nie wymaga ona rekonwalescencji. Zabieg znajdzie zastosowanie przy redukcji cieni pod oczami, zmarszczek, przebarwień i zmian posłonecznych.
Plastyka powiek
Wraz z wiekiem powieki mogą zacząć opadać. Powoduje to optyczne postarzenie twarzy, a nierzadko przyczynia się także do problemów z widzeniem. Blefaroplastyka może być wykonana chirurgicznie – zabieg pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki zarówno z górnej, jak i dolnej powieki. Alternatywą dla takiej plastyki powiek jest zastosowanie plazmy. Wykorzystuje ona zjawisko sublimacji tkanek, czyli zmiany stanu skóry w gazowy. Nie pozostawia za sobą blizn i nie powoduje krwawienia.
Każdy zabieg jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Przed procedurą niezbędna jest konsultacja i wykluczenie przeciwwskazań.