PEELING WĘGLOWY CZY LASEROWY PEELING WĘGLOWY?

Peeling węglowy czy laserowy peeling węglowy

PEELING WĘGLOWY CZY LASEROWY PEELING WĘGLOWY?

Peeling węglowy czy laserowy peeling węglowy? Poznajmy różnice pomiędzy tymi zabiegami i korzyści, jakie przynoszą pacjentom odwiedzającym naszą klinikę medycyny estetycznej. 

 

Peeling węglowy – dla kogo?

 

Peeling węglowy jest przeznaczony dla osób, które borykają się z niedoskonałościami  skóry i chcą przywrócić jej dawny blask. Jest to zabieg dla osób chcących pozbyć się sebum na powierzchni skóry, pokonać zmarszczki czy pobudzić procesy regeneracyjne. Peeling węglowy jest remedium na trądzik, zlokalizowany w różnych partiach ciała oraz rozszerzone pory. 

 

Przeciwwskazania

 

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne i zmniejszających krzepliwość krwi, przyjmowanie retinoidów oraz leków i suplementów światłouczulających. Z zabiegu wyklucza spożywanie ziół takich jak: dziurawiec, nagietek i rumianek (na 2 tygodnie przed zabiegiem). Przeszkodą są również czynne choroby autoimmunologiczne, aktywne zakażenia HIV czy WZW, nowotwory, padaczka, ciąża czy rozrusznik serca. Zabiegowi nie można się poddać mając opaloną skórę. 

 

Jak wygląda zabieg?

 

Pierwszym etapem zabiegu peelingu węglowego jest oczyszczanie skóry pacjenta. Następnie lekarz medycyny estetycznej nakłada peeling węglowy na skórę. Po 8-20 minutach usuwa peeling, a skórę pacjenta spryskuje preparatem aktywizującym, który podnosi skuteczność działania peelingu. Wykonuje się masaż skóry twarzy i nakłada się maskę odżywczą w płachcie, które powodują nawilżenie skóry. W skład peelingu wchodzi węgiel aktywny – usuwa ze skóry toksyny, zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek. W składzie znajduje się także kwas migdałowy i mlekowy, które przyczyniają się do złuszczenia martwego naskórka. Peeling zawiera również: kwas felurowy, kwas mlekowy, ekstrakt z czarnego imbiru czy ekstrakt z lukrecji. Zabieg prowadzi do regeneracji skóry. 

 

Peeling węglowy efekty

 

Efekty zabiegu laserowego peelingu węglowego są natychmiastowe. Pacjent po zabiegu zyskuje wyraźne rozświetlenie i rozjaśnienie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. Efektem zabiegu jest oczyszczenie i napięcie skóry, regulacja sebum, zwężenie porów oraz świeża cera. Peeling węglowy wykazuje działanie antyoksydacyjne. 

 

Laserowy peeling węglowy – dla kogo?

 

Laserowy peeling węglowy dedykuje się osobom z trądzikiem, wągrami, zaskórnikami, krostkami i grudkami czy też problemem rozszerzonych porów. Wskazaniem do zabiegu jest ziemista, szorstka cera, przebarwienia, brak elastyczności skóry, a także drobne zmarszczki oraz oznaki starzenia. 

 

Przeciwwskazania

 

Do zabiegu istnieją przeciwwskazania takie jak: ciąża i laktacja, cukrzyca, choroby tkanki łącznej, aktywne nowotwory i chemioterapia, alergia na znieczulenie miejscowe lub antybiotyk, skóra wrażliwa na światło lasera czy też zaburzenia psycho-neurotyczne i uzależnienie od alkoholu.  

 

Jak wygląda zabieg laserowego peelingu węglowego?

 

Do zabiegu wykorzystuje się laser Nd:YAG Q-Switch, który emituje światło o długości fali 1064 nm. Zabieg laserowego peelingu węglowego nazywany jest Black Doll”. Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry i przeprowadzenie demakijażu. Następnie pacjentowi nakłada się emulsję węglową, która pozostaje na skórze ok.10-15 minut. W kolejnym etapie lekarz używa lasera Nd:YAG Q-Switch, a drobinki węgla stanowią materiał absorpcyjny dla światła lasera. Naświetla się skórę laserem –  impulsem 1064 nm o dużej energii, co pobudza regenerację komórek skóry. Efektem tego jest mikroeksplozja drobin zawiesiny węglowej, co prowadzi do peelingu fotomechanicznego i regeneracji skóry. Zaleca się powtórzyć zabieg trzeba kilka razy.

 

Efekty

 

Laserowy peeling węglowy prowadzi do redukcji zaczerwienienia przy stanie zapalnym trądziku, zmniejsza łojotok i usuwa zaskórniki otwarte i zamknięte. Zwęża rozszerzone pory, poprawia elastyczność skóry i wygładza drobne zmarszczki.  Zabieg prowadzi do pobudzenia i regeneracji skóry, ujednolicenia jej kolorytu i redukcji przebarwień.

 

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji:22.10.2021

Szukaj

+48 600 380 741