30.06.2023 MEZOTERAPIA IGŁOWA – JAKĄ WYBRAĆ?
Mezoterapia igłowa – jaką wybrać?
Odpowiadamy na pytanie często zadawane przez naszych pacjentów.
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu (iniekcji) substancji aktywnych pod skórę i prowadzi do usuwania zmarszczek czy nawilżania skóry. Dowiedzmy się więcej na temat tej spektakularnej terapii.
Mezoterapia igłowa – na czym polega zabieg?
Mezoterapia igłowa jest topowym zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na aplikacji aktywnych składników do skóry. Dzięki dotarciu do wnętrza skóry terapia przynosi zaskakujące efekty w postaci redukcji zmarszczek czy nawilżania skóry. Lekarz medycyny estetycznej indywidualnie dobiera preparat, który wykazuje dobroczynne właściwości. Dobór odpowiedniego preparatu gwarantuje poprawę odżywienia i nawilżenia skóry. Zabieg mezoterapii prowadzi do odmłodzenia skóry, redukcji zmarszczek i wyrównania kolorytu skóry. Dzięki mezoterapii igłowej wykonywanej w gabinecie medycyny estetycznej będziemy mogli usunąć przebarwienia, zredukować blizny pozapalne czy potrądzikowe czy też wzmocnić naczynka krwionośne. Mezoterapia jest też dedykowana na redukcję worków i cieni pod oczami oraz inne dolegliwości takie jak: pozbycie się cellulitu czy usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów czy pokonanie problemów związanych z wypadaniem włosów.
Szczegóły zabiegu mezoterapii igłowej
Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu mezoterapii, pacjent jest znieczulany za pomocą maści znieczulającej, co sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Lekarz medycyny estetycznej dokonuje iniekcji za pomocą igły z substancją aktywną na głębokość 2-3 mm. Odstęp pomiędzy nakłuciami powinien wynosić ok. 5-10 mm na całej powierzchni twarzy lub innej partii ciała, poddanej zabiegowi. Po zabiegu mogą pojawić drobne strupki lub zaczerwienienia, które szybko ustępują. Rekomenduje się wykonanie serię 4-6 zabiegów do uzyskania zadowalającego efektu – wówczas można usunąć zmarszczki czy nawilżyć skórę.
Mezoterapia igłowa – jaką wybrać?
Poznaj rodzaje mezoterapii igłowej
Wyróżniamy wiele rodzajów mezoterapii. Jedną z nich jest zabieg z użyciem stymulatora tkankowego – preparat zawierający mieszankę aminokwasów i kwas hialuronowego. Specjalna mieszanka dobroczynnych składników pobudza fibroblasty do tworzenia się nowych włókien białkowych. Produkt aplikuje się drogą mezoterapii w celu wygładzania zmarszczek i modelowania konturów twarzy. Dodatkowo poprawia jakość i gęstość włosów.
Kolejny preparat, który aplikuje się za pomocą mezoterapii mikroigłowej. Zawiera opatentowaną formułę aminokwasów i kwasu hialuronowego stymulującą syntezę kolagenu i obniżającą szybkość jego degradacji. Jego działanie ma korzystny wpływ na elastyczność skóry, ponieważ przyspiesza procesy gojenia. Ponadto preparat aktywnie regeneruje uszkodzenia skóry, a także poprawia koloryt i nawilża skórę.
Mezoterapia igłowa – jaką wybrać?
Poznaj inne rozwiązania
Kwas hialuronowy nieusieciowany to preparat będą kompleksem polirewitalizującym, który opiera się na związkach biologicznie czynnych. Stosuje się go jako mezoterapię igłową i zawiera m.in. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy kwasy nukleinowe.
Skinbooster to kolejna terapia, składająca się z czystego kwasu hialuronowego, którą stosuje się w mezoterapii igłowej. Dzięki zabiegowi skinbooster możemy odświeżyć i zregenerować naszą skórę. Zabieg z udziałem preparatu przynosi długo utrzymujące się efekty.
Głęboka mezoterapia igłowa to zabieg do biorewitalizacji skóry twarzy i ciała stosowany w celu redukcji zmarszczek, bruzd czy pozbycia się wiotkiej skóry. Z jest to zasługa składu preparatu – kwasu hialuronowego o gęstości 18 mg/dl wraz z dodatkiem hydroksyapatytu wapnia i aminokwasów: glicyny i proliny.
Stymulator tkankowy z kwasem hialuronowym to formuła, odżywiająca komórki skórne i poprawiająca jędrność twarzy i dodatkowo przywracająca utracony kontur. Efektem jest naturalna wolumetria. Preparat podawany drogą mezoterapii igłowej neutralizuje chomiczki, prowadzi do redukcji zmarszczek, nadaje skórze sprężystości i biorewolumetrię. Rezultaty zabiegu z udziałem stymulatora tkankowego z kwasem hialuronowym są widoczne już po 2 sesjach.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zaczyna się od pobrania pacjentowi krwi, która jest odwirowywana w celu uzyskania osocza i płytek krwi. W wyniku tego procesu uzyskujemy materiał, który aplikuje się w skórę np. w miejsca dotknięte zmarszczkami. W rezultacie powoduje to regenerację i rewitalizację skóry. Z pewnością zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym przynosi wymierne efekty w redukcji zmarszczek i odmłodzeniu cery. Dodatkowo poprawia nawilżenie skóry czy jej kolorytu i gęstości.