Zmarszczki na czole – wygładzanie

Zmarszczki na czole – wygładzanie

Zmarszczki na czole – wygładzanie

Wraz z wiekiem skóra produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny, a w efekcie traci na gęstości oraz jędrności. Już po 25 roku życia zaczynają się pojawiać delikatne zmarszczki mimiczne, które z czasem ulegają utrwaleniu oraz pogłębieniu. Szczególnie osoby o dużej ekspresji narzekają na widoczność oznak starzenia na czole. Zmarszczki na czole – wygładzanie – dowiedz się, jakie zabiegi pomogą w redukcji zmarszczek na tym obszarze.

Zmarszczki na czole – wygładzanie

Czym są zmarszczki i dlaczego powstają?

 

Na starzenie się skóry ma wpływ nie tylko mijający czas, ale także takie czynniki jak:

– stan zdrowia,

– uwarunkowania genetyczne,

– styl życia,

– rodzaj stosowanej pielęgnacji.

Szybciej zauważą zmarszczki osoby, które:

– nie używają regularnie kremów nawilżających, 

– zapominają o dokładnym oczyszczeniu skóry oraz zmyciu makijażu, 

– nadużywają alkoholu, 

– palą papierosy,

– często się opalają.

Oznaki starzenia można podzielić na te spowodowane wiekiem, mimiką oraz zewnętrznymi czynnikami. Z początku zmarszczki są powierzchowne i w zależności od stanu zdrowia i wypoczęcia, mogą czasowo być mniej widoczne. Jednak z czasem pogłębiają się i stają się coraz bardziej widoczne. Zmarszczki powstają nie tylko poprzez utratę jędrności i gęstości   skóry, ale także na skutek powtarzalnych ruchów mięśni. Stąd często mówi się o tzw. kurzych łapkach czy lwiej zmarszczce. Warto wiedzieć, że czoło oraz okolice oczu to obszary niezwykle podatne na powstawanie i pogłębianie się zmarszczek. 

Zabiegi przeciwzmarszczkowe na czoło

 

Obecnie medycyna estetyczna może wspomóc redukcję zmarszczek na czole. Wśród popularnych zabiegów przeciwstarzeniowych można wymienić:

Stymulatory tkankowe

 

Wykorzystanie stymulatorów tkankowych pozwala na uzyskanie zadowalających efektów w profilaktyce antyaging oraz w redukcji widoczności zmarszczek, również tych na czole. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z zastosowaniem kwasu L-polimlekowego czy polikaprolaktonu. Pozwalają one na stymulację skóry w odzyskaniu naturalnej jędrności. Wiele osób jest również zaciekawionych tzw. wampirzym liftingiem, czyli zabiegiem fibryną i osoczem bogatopłytkowym. Polega on na iniekcji preparatu autologicznego, a dokładniej fibryny i osocza bogatopłytkowego pozyskanego z krwi pacjenta. Wśród wskazań do wykonania zabiegów ze stymulatorami tkankowymi wymienia się utratę jędrności skóry czy pojawienie się zmarszczek. Zanim jednak możliwe będzie wykonanie jakiekolwiek z procedur, niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, pozwalająca na wykluczenie poważnych chorób, w tym nowotworów czy innych przeciwwskazań.

Laser frakcyjny

 

Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu z laserem frakcyjnym CO2 wymienia się chęć zredukowania zmarszczek, np. na czole, utratę jędrności, pojawienie się blizn. Efekty laseroterapii są widoczne już w ciągu kilku tygodni od zabiegu, a sesja trwa nie więcej niż 40 minut. Warto wiedzieć, że cały proces odbywa się z wykorzystaniem kremu znieczulającego, przez co pacjent nie odczuwa bólu, a jedynie przyjemne ciepło. Liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie.

Mezoterapia igłowa

 

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu nakłuć do śródnaskórka oraz podaniu odpowiednio dobranych preparatów, które nawilżają, stymulują odbudowę skóry oraz produkcję kolagenu i elastyny. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się: cerę pozbawioną blasku, rozmyty owal twarzy, widoczne zmarszczki oraz wiotkość. Osoby chcące zredukować oznaki starzenia często oprócz mezoterapii igłowej decydują się także na zabieg mezoterapii mikroigłowej

Botoks

 

Toksyna botulinowa powoduje czasowy paraliż wybranych mięśni, przez co nie dochodzi do ich skurczu. W zależności od preferencji pacjenta oraz wskazań lekarza medycyny estetycznej zabieg wstrzyknięcia botoksu może być przeprowadzony bezpośrednio w obszar zmarszczek na czole czy gładzizny (mięśnia odpowiedzialnego za marszczenie brwi). Decydując się na ten ostatni kierunek działania, można zauważyć podniesienie się brwi, ale także zredukowanie zmarszczek mimicznych poziomych i pionowych czoła. Warto jednak wiedzieć, że do zabiegu przeciwwskazaniem są choroby autoimmunologiczne, aktywne nowotwory czy będące w ciąży.

Mijający czas, geny, dieta i styl życia znacząco wpływają na to, jak wygląda skóra twarzy. Wiele osób zastanawiając się, jak pozbyć się zmarszczek na czole, decyduje się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej

 

Przeczytaj także: Laseroterapia – skuteczny sposób na oznaki starości.

Piśmiennictwo

 

Toksyna botulinowa. Dermatologia kosmetyczna, red. A. Carruthers, J. Carruthers, M. Alam, red. serii J.S. Dover, wyd. 4, red. wyd. polskiego A. Ignaciuk.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji:30.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741