21.05.2024 ZABIEGI NA KURZE ŁAPKI WOKÓŁ OCZU
Kurze łapki to zmarszczki wokół oczu, które mogą spędzać sen z powiek niejednemu pacjentowi. Z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej takie jak: botoks, terapia aminokwasami, a także osocze bogatopłytkowe. Poznajmy skuteczne zabiegi na kurze łapki.
Problem kurzych łapek
Kurze łapki to nic innego jak zmarszczki wokół oczu, które są efektem postępujących procesów starzenia. Powstają również na skutek mrugania.
Przyczyny powstawania kurzych łapek
Przyczynami kurzych łapek pod oczami są mruganie powiekami i naturalne procesy starzenia się organizmu. Wpływ na kurze łapki ma pielęgnacja skóry okolic oczu czy też nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Te czynniki wpływają na pojawianie się zmarszczek wokół oczu, a twarz wygląda na zmęczoną.
Zabieg botoksem
Botoks rozluźnia napięcie mięśni, blokując przewodzenie impulsów, które pobudzają skurcze mięśni. Toksynę botulinową wstrzykuje się w miejsca wokół oka (zewnętrzne kąciki). Botoks prowadzi do rozluźnienia mięśni i prowadzi do likwidacji zmarszczek w okolicach oczu. Zabieg botoksem jest wykonywany przez doświadczonego lekarza, który wstrzykuje toksynę botulinową cienką igłą. Aplikacja preparatu musi być bardzo precyzyjna. Pacjent podczas zabiegu botoksem czuje się komfortowo, ponieważ podanie botoksu pod skórę nie jest bolesne. Pacjent czuje jedynie delikatne rozpieranie. Pierwsze efekty botoksu na kurze łapki są widoczne po kilku dniach, a pełny efekt terapeutyczny pojawia się po dwóch tygodniach. Zabieg toksyną botulinową należy powtarzać średnio co 6 miesięcy.
Botoks na kurze łapki – wskazania
Wskazaniami do zabiegu są zmarszczki w okolicy czoła, lwia zmarszczka (pionowa zmarszczka między brwiami) i zmarszczki okołooczodołowe, czyli kurze łapki.
Efekty zabiegu z botoksem
Efekt botoksu jest spektakularny i objawia się wygładzeniem zmarszczek w górnej części twarzy, spłyceniem zmarszczek mimicznych, redukcją zmarszczek pod oczami przy zachowaniu naturalnej mimiki twarzy.
Inne metody na kurze łapki pod oczami
Inną metodą na kurze łapki jest zabieg mezoterapia mikroigłowa, czyli dostarczanie do skóry koktajli odżywczych za pomocą mikronakłuwania. Efektem zabiegu jest pobudzenie skóry i produkcji kolagenu i elastyny, co poprawia jej jędrność. Mikronakłucia skóry prowadzą do regeneracji skóry i spłycenia kurzych łapek wokół oczu.
Kolejną metodą są autologiczne preparaty jakim jest osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa czy komórki macierzyste CGF. Po pobraniu krwi od pacjenta i jej odwirowaniu otrzymujemy osocze, które wstrzykuje się w obszar zabiegowy pacjenta. Efektem tego jest aktywowanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz zwiększenie liczby komórek, co prowadzi do odmłodzenia skóry pod oczami czy redukcji zmarszczek wokół oczu.
Mezoterapia aminokwasami jest opatentowaną metodą połączenia kwasu hialuronowego i aminokwasów. Jego działanie prowadzi do pobudzenia regeneracji macierzy pozakomórkowej. Zabieg pobudza fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych.
Stymulator tkankowy z aminokwasami to także dobra metoda radzenia sobie z kurzymi łapkami. Jest to opatentowana formuła bazująca na wysokim stężeniu kwasu hialuronowego i kompleksie aminokwasów, co prowadzi do rozwoju. W efekcie powoduje redukcję zmarszczek wokół oczu.
Zabiegiem rekomendowanym do redukcji kurzych łapek jest także mezoterapia igłowa, która polega na nakłuwaniu twarzy cienką igłą w ok. pół-centymetrowych odstępach. Pod skórę wstrzykuje się koktajl składników nawilżających, rewitalizujących i przeciwstarzeniowych. Preparat jest dobierany indywidualnie pod kątem problemu medycznego.
Przeczytaj o laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E..