Zabieg toksyną botulinową

Zabieg toksyną botulinową

Zabieg toksyną botulinową

Zabieg botoksem polega na wstrzyknięciu go w różne partie twarzy za pomocą cienkiej igły, co prowadzi do blokowania zakończeń nerwowych i rozluźnienia mięśni, co w efekcie usuwa zmarszczki. Poznajmy zalety zabiegu toksyną botulinową w kontekście usuwania zmarszczek na twarzy. 

Co to jest botoks?

 

Jest to preparat zawierający toksynę botulinową typu A, który pozwala na usuwanie zmarszczek. W składzie leku znajduje się także albumina ludzka i laktoza jednowodna. Jego działanie ma wpływ na połączenie między nerwami i mięśniami, co w efekcie prowadzi do zapobiegania kurczenia się mięśni. Do najczęstszych efektów podawania toksyny botulinowej jest redukcja zmarszczek na czole, twarzy, pomiędzy brwiami czy też usuwania kurzych łapek oraz zmarszczek marionetki. Toksyna jest remedium na zmarszczki w różnych partiach ciała. Duże grono lekarzy twierdzi, że preparat firmy Galderma ma silniejsze działanie niż innych producentów. Przyczynia się do skuteczniejszego usuwania zmarszczek na twarzy, a jego działanie jest bardziej długotrwałe. 

Przeciwwskazania do zabiegu botoksem

 

Przed każdym zabiegiem usuwania zmarszczek w klinice medycyny estetycznej pacjent przechodzi wywiad lekarski, podczas którego lekarz odrzuca ewentualne przeciwwskazania. Pacjenci nie mogą zostać zakwalifikowani do zabiegu, jeśli mają uczulenie na toksynę Clostridium botulinum typu A lub jakikolwiek inny składnik preparatu. Z zabiegu toksyną botulinową wyklucza zespół Eatona Lamberta, stwardnienie boczne zanikowe, zaburzenia nerwowo-mięśniowe, dysfagia, stan zapalny w obszarze zabiegowym czy zaburzenia krzepnięcia. 

Przebieg zabiegu

 

Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu w klinice medycyny estetycznej lekarz podaje toksynę botulinową w obszar zabiegowy za pomocą cienkiej igły. Wstrzykuje się preparat w parę miejsc, a sam zabieg trwa kilkanaście minut. Przeważnie nie lekarz nie podaje znieczulenia podczas zabiegu. W skrajnych przypadkach można znieczulić pacjenta za pomocą kremu znieczulającego. W efekcie zabieg usuwa zmarszczki, zmarszczki na twarzy, kurzych łapek tudzież zmarszczki marionetki. 

Jak działa botoks?

 

Botoks to toksyna biologiczna, która jest wytwarzana przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Istotą działania botoksu jest blokowanie przechodzenia bodźców z nerwów do mięśni twarzy, zapobiegając skurczowi mięśni i marszczeniu się skóry. W efekcie działanie botoksu podczas zabiegu w klinice medycyny estetycznej zapewnia rozluźnienie mięśnia i znajdującej się obok skóry, co redukuje zmarszczki na twarzy. Zabieg botoksem działa przez 4-6 miesięcy, później należy powtórzyć zabieg. Warto dodać, że botoks nie powoduje zmiany mimiki twarzy, usuwając jedynie niechciane zmarszczki. 

 

Przeczytaj Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?

Przeczytaj także Gdzie pojawiają się zmarszczki i co możesz z tym zrobić?Data aktualizacji: 16.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741