Z wiekiem w organizmie zaczyna brakować kwasu hialuronowego, co przekłada się na wiotkość skóry. Jest to jedna z przyczyn powstawania cieni pod oczami. Inne czynniki sprzyjające powstawaniu cieni pod oczami to uwarunkowania genetyczne, picie alkoholu, niedotlenienie, odwodnienie, zaburzenia w przepływie krwi w drobnych naczyniach krwionośnych i nadmierna produkcja melaniny. Cienie pod oczami powstają, kiedy naczynia krwionośne zaczynają prześwitywać przez naskórek. Poznaj sprawdzone metody na usuwanie cieni pod oczami.
Laser frakcyjny CO2
Laser frakcyjny CO2 wykorzystuje zjawisko fototermolizy frakcyjnej. Polega to na wytworzeniu w skórze mikrouszkodzeń w formie kolumn. Skóra jest dziurkowana i otoczona przez obszar zdrowej tkanki. Dzięki temu skóra regeneruje się szybciej i następuje krótki czas gojenia. Zabieg jest nieinwazyjny i po znieczuleniu bezbolesny dla pacjenta, przynosząc dobre efekty w usuwaniu cieni pod oczami. Zabieg lasera frakcyjnego CO2 na cienie pod oczami można połączyć z maską z osocza bogatopłytkowego.
Mikronakłuwanie frakcyjne i osocze bogatopłytkowe
Połączenie tych dwóch zabiegów przynosi dobre rezultaty w usuwaniu cieni pod oczami. W pierwszym etapie pobiera się krew żylną i umieszcza w wirówce, co pozwala uzyskać osocze bogatopłytkowe. Zawiera ono czynniki wzrostu. Urządzenie do mikronakłuwania frakcyjnego służy do automatycznego nakłuwania skóry za pomocą pulsujących igieł. Dzięki nim wprowadza się substancje czynne w głębsze warstwy skóry, co pozwala wywołać efekt terapeutyczny. Głębokość iniekcji wynosi od 0,5 do 2,5 mm, co zapewnia wysoką skuteczność zabiegu i komfort dla pacjenta. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy czy aminokwasy. Podane substancje tworzą depozyt, z którego substancja uwalnia się stopniowo. Mezoterapia igłowa po znieczuleniu jest zabiegiem bezbolesnym i nie wymagającym rekonwalescencji. Zabieg przynosi efekty nie tylko w usuwaniu cieni pod oczami, ale także w leczeniu przebarwień, wypadania włosów i łysienia.
Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha lub ud i wprowadzeniu jej w skórę okolic oczu. Podczas zabiegu lipotransferu nie występuje reakcja alergiczna ani ryzyko odrzucenia przeszczepu przez organizm. Komórki macierzyste pochodzące z tłuszczu mają korzystny wpływ na regenerację tkanek i redukcję cieni pod oczami.
Aminokwasy to preparat o działaniu ujędrniającym, rozświetlającym i odżywiającym, który jest z powodzeniem stosowany w redukcji cieni pod oczami. Preparat wykazuje właściwości nawilżające i odmładzające. Posiada opatentowaną formułę kwasu hialuronowego i kombinacji aminokwasów, co pobudza regenerację macierzy pozakomórkowej i przyspiesza biogenezę skóry. Lekarz medycyny estetycznej może go aplikować za pomocą igły lub kaniuli.
Laser Nd-YAG
Jest to nowoczesny laser wykorzystujący innowacyjną technologię. Laser Nd-YAG emituje fale o długości 1064 nanometrów, które docierają w głąb skóry aż do hemoglobiny. Następuje proces koagulacji, czyli ścięcie krwi, obkurczenie i zamknięcie naczynek. Jest to skuteczna terapia w usuwaniu cieni pod oczami, zamykania naczynek, leczenia trądziku różowatego i rumienia, usuwania zmarszczek oraz bruzd.
Radiofrekwencja mikroigłowa
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polegają na zastosowaniu izolowanych igieł jednorazowej głowicy, które rozgrzewją górne warstwy skóry właściwej i prowadzą do remodelingu kolagenu i pobudzenia fibroblastów. Poprawia to napięcie skóry i jej odmładzenie.
Igły izolowane wbijane są precyzyjnie na dzięki zastosowaniu opatentowanej głowicy z silnikiem krokowym. Urządzenie posiada certyfikaty CE i FDA. Podczas zabiegu mierzy impedancję skóry co umożliwia dostarczenie optymalnej energii wewnątrz skóry.
Karboksyterapia
Zabieg karboksyterapii wykorzystuje właściwości dwutlenku węgla. Wprowadza się go pod skórę, co przekłada się na rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Karboksyterapia dotlenia i odżywia skórę pod oczami, wpływając pozytywnie na jej wygląd. Po aplikacji dwutlenku węgla następuje wazodylatacja, czyli etap rozszerzania naczyń. Wówczas ma miejsce zwiększenie stężenia tlenu w pobliżu obszaru zabiegowego.
Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński
Data aktualizacji:07.08.2024