Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe

Starzenie się i utrata jędrności skóry to naturalny proces, który nie omija nikogo. Warto jednak wiedzieć, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji, higienicznemu stylowi życia oraz zabiegom medycyny estetycznej tj. stymulatory tkankowe czy wampirzy lifting, można znacząco zredukować zmarszczki oraz zadbać o młody wygląd skóry. Dowiedz się, jak działają stymulatory tkankowe oraz kiedy się je wykorzystuje. 

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe – czym są?

 

Medycyna estetyczna ciągle się rozwija, korzystając ze zdobyczy technologicznych oraz odkryć w dziedzinie rewitalizacji skóry. Ogromną popularnością obecnie cieszą się stymulatory tkankowe, które pozwalają na silną regenerację tkanki, a przy tym stymulują produkcję kolagenu. W efekcie przekłada się to na jędrność, elastyczność oraz młodszy wygląd skóry. Warto jednak dowiedzieć się, czym są stymulatory tkankowe. To substancje, które silnie regenerują tkankę i pobudzają ją do tworzenia nowych komórek. W zależności od ich składu mogą mieć inne zastosowanie. W roli stymulatorów tkankowych w klinice medycy stosuje się m.in.: preparaty z:

– polikaprolaktonem – który wspiera skórę w odzyskaniu jędrności oraz elastyczności;

– osoczem bogatopłytkowym – pozyskiwanym z krwi pacjenta i chętnie wykorzystywanym zarówno przy redukcji zmarszczek, jak i w leczeniu blizn czy łysienia. W naszej klinice medycyny estetycznej wykonujemy z jego użyciem tzw. wampirzy lifting, zabieg mezoterapia mikroigłowa czy mezoterapię skóry głowy;

– kwasem L-polimlekowym.

Stymulatory tkankowe – wskazania:

 

– utrata jędrności skóry,

– pojawienie się zmarszczek i bruzd,

– chęć odmłodzenia tkanki przez pacjenta

– utrata owalu twarzy,

– pojawienie się doliny łez,

– starzenie się skóry dłoni,

– utrata nawilżenia tkanki.

Lekarz dobiera zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta, tak aby procedura była jak najbardziej efektywna. Jednak zanim dojdzie do jego wykonania, konieczna jest wizyta kwalifikacyjna, podczas której należy wyeliminować przeciwwskazania takie jak: nowotwory, choroby autoimmunologiczne, ciąża i laktacja, schorzenia krwi czy infekcje. 

Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych

w naszej klinice medycyny estetycznej

 

Chcesz przywrócić swojej skórze jędrność, elastyczność, blask i nawilżenie? Rekomendujemy zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych. W naszej klinice możesz skorzystać z:

Stymulator tkankowy z kwasem polimlekowym

 

Wykorzystanie kwasu polimlekowego biozgodnego z ludzkim organizmem jest bezpieczne, a przy tym niezwykle efektywne. Substancja pozwala na stymulację produkcji nowych wiązań kolagenowych, co w efekcie powoduje lepsze napięcie i nawilżenie skóry. Widocznie zredukowane są również zmarszczki. Ogromnym atutem skorzystania z zabiegu z kwasem polimlekowym jest długa trwałość rezultatów, które mogą utrzymywać się nawet do 3 lat. Stymulator tkankowy jest wprowadzany w skórę przez cieniutką igłę, przez co nie powoduje dyskomfortu u pacjenta. Sam zabieg trwa tylko 30 minut. 

Stymulator tkankowy z płynnym polikaprolaktonem

 

Iniekcja wysokiej jakości wyrobem medycznym z 21% roztworem polikaprolaktonu pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów, takich jak ujędrnienie oraz widoczne odmłodzenie skóry. Poprawie ulega również jej napięcie, a także kontur twarzy. Preparat równomiernie rozprowadza się po obszarze zabiegowym i z czasem zostaje naturalnie wchłonięty. Podczas zabiegu stymulator tkankowy jest wprowadzany do skóry przez 10 nakłuć – procedura jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. 

Fibryna i osocze bogatopłytkowe

 

Wykorzystanie autologicznego osocza bogatopłytkowego i fibryny pozwala na uzyskanie doskonałych efektów, zwłaszcza w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Taki stymulator tkankowy nie powoduje alergii, gdyż pochodzi z krwi pacjenta. Skóra po zabiegu jest zregenerowana, lepiej ukrwiona i bardziej elastyczna.

Wykorzystanie stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów. 

Stymulator tkankowy z aminokwasami

 

Dzięki unikatowemu połączeniu kwasu hialuronowego i aminokwasów, ten zabieg prowadzi do regeneracji macierzy pozakomórkowej i stymulacji fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Zabieg przynosi wymierne efekty w wypełnianiu zmarszczek czy poprawie wolumetrii twarzy. Stymulator tkankowy z aminokwasami to opatentowana i bezpieczna procedura, która zapewnia głęboki efekt rewitalizacji skóry. W naszej klinice medycyny estetycznej bardzo często rekomenduje się ten zabieg na pozbawioną jędrności skórę twarzy, dekoltu, szyi i dłoni. 

 

Przeczytaj także: Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?

Piśmiennictwo

 

Dr Nicer K., Artykuł: Stymulatory tkankowe – jedna kategoria, wiele możliwości terapeutyczny… [w:] Niezbędnik lekarza – prace poglądowe i własne. 

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji: 30.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741