Stymulator syntezy kolagenu – kwas polimlekowy

Stymulator syntezy kolagenu - kwas polimlekowy

Stymulator syntezy kolagenu – kwas polimlekowy

Poznajmy zalety zabiegu kwasem polimlekowym, który prowadzi do pobudzenia produkcji kolagenu w organizmie i odmłodzenia skóry czy też usunięcia zmarszczek. 

Stymulator tkankowy z kwasem
polimlekowym – charakterystyka

 

Stymulator tkankowy z kwasem polimlekowym jest to preparat stymulujący produkcję kolagenu w organizmie, co przyczynia się do redukcji zmarszczek i odmłodzenia. Głównym składnikiem preparatu jest kwas L-polimlekowy, który występuje naturalnie w organizmie. Preparat wyróżnia się biokompatybilnością i biodegradowalnością. Jakie działanie wykazuje? Za sprawą kwasu L-polimlekowego następuje stymulacja produkcji kolagenu, co przyczynia się do ujędrnienia i naprężenia skóry. Odbudowa struktur kolagenowych prowadzi do redukcji zmarszczek, a także ogólnego odmłodzenia twarzy. Kwas polimlekowy zapewnia przywrócenie objętości skóry, wypełnienie chomików na twarzy czy pozbycie się opadającego podbródka. Wyróżnikiem preparatu jest efekt utrzymujący się znacznie dłużej od innych wypełniaczy, który wynosi 2-3 lata. 

Wskazania do zabiegu w klinice medycyny estetycznej

 

Z pomocą stymulatora tkankowego z kwasem polimlekowym leczymy „dolinę łez”, opadające kąciki ust, wiotką skórę twarzy, zmarszczki palacza czy też bruzdy nosowo-wargowe. Preparat pozwala na odbudowę objętości zapadniętych policzków, koryguje owal twarzy czy jest remedium na utratę jędrności skóry, ubytki okolicy oczodołu czy starzejące się dłonie. 

Przebieg zabiegu kwasem polimlekowym w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa

 

Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, którego celem jest odrzucenie ewentualnych przeciwwskazań. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz omawia z nim plan terapii i szczegóły procedury medycznej. Preparat jest podawany przez lekarza podskórnie lub śródskórnie w obszar zabiegowy za pomocą cienkiej igły, co zapewnia bezbolesność zabiegu i komfort dla pacjenta. Jeżeli pacjent wykazuje większą wrażliwość na ból to lekarz podaje krem znieczulający.  Po zakończeniu serii iniekcji preparatem z kwasem polimlekowym lekarz masuje miejsce podania preparatu, aby odpowiednio go rozprowadzić.

Jakie są korzyści zabiegu kwasem polimlekowym?

 

Zaletą zabiegu jest stopniowe pojawianie się efektów i stymulacja do samodzielnej produkcji kolagenu. Po zabiegu pacjent zauważa stopniowe i wyraźne efekty w postaci poprawy napięcia skóry, jej ujędrnienia i wygładzenia. Skóra twarzy   wygląda na bardziej wypoczętą, a sam zabieg cechuje się zapewnieniem naturalnego efektu. Poddając się serii zabiegów, pacjent może zaobserwować stopniowe efekty po każdym z zabiegów, a po wykonaniu serii cieszy się długotrwałym efektem ujędrnienia skóry. Do efektów zabiegu zaliczamy: redukcję zmarszczek, poprawę owalu twarzy, usunięcie bruzd marionetki i kurzych łapek.

 

Przeczytaj gdzie pojawiają się zmarszczki i co możesz z tym zrobić?

Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?Data aktualizacji: 14.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741