Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny czyli oczyszczanie ultradźwiękami. Zabieg ma na celu przede wszystkim oczyszczenie skóry, a metoda kawitacji delikatnie i skutecznie usuwa martwy naskórek i nadmiar sebum. Metoda sprawdzi się przy każdym typie cery i jest uniwersalna, gdyż zarówno poprawia napięcie skóry, odżywia, nawilża, usuwa łojotok, rozszerzone pory, cienie pod oczami, zmarszczki, zaskórniki i prosaki. Ponadto ujędrnia skórę oraz zmniejsza zmarszczki i pozwala zachować młody wygląd na dłużej.

Czym jest peeling kawitacyjny?

 

Peeling kawitacyjny wykorzystuje zjawisko fizyczne zwane kawitacją. Polega ono na na przejściu fazy ciekłej w gazową podczas zmiany ciśnienia, a tworzące się z cieczy pęcherzyki gazu rozbijają martwe komórki naskórka. W rezultacie skóra jest głęboko oczyszczona i nawilżona. Mechaniczne oddziaływanie ultradźwięków, które delikatnie masują skórę twarzy, powoduje pobudzenie fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, przez co zwiększa się napięcie skóry oraz jej jędrność. W efekcie peeling usuwa łojotok, rozszerzone pory, cienie pod oczami, zmarszczki, zaskórniki i prosaki.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

 

Zabieg peelingu wykonywany w klinice medycyny estetycznej przeznaczony jest do każdego rodzaju cery, zarówno suchej, tłustej, normalnej, wrażliwej czy naczynkowej. Jeśli chodzi o wskazania związane z problemami skórnymi to głównie są to:

–       trądzik

–       łojotok

–       rozszerzone pory

–       redukcja zmarszczek

–       zaskórniki i prosaki

–       worki i cienie pod oczami

–       nawilżenie i regeneracja skóry

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

 

–       ciąża i laktacja

–       przewlekłe choroby nowotworowe, padaczka, osteoporoza, niewydolność krążenia czy też zaburzenia czynności tarczycy

–      stany zapalne i choroby skóry (wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze w obszarze zabiegowym)

–       rozrusznik serca, metalowe implanty

Przebieg zabiegu

 

Zabieg Peeling kawitacyjny efekty wykonywany w klinice medycyny estetycznej rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem skóry twarzy, a następnie aplikacją toniku i specjalnego preparatu na bazie wody. Do mikromasażu używa się specjalnego urządzenia zakończonego metalową szpatułką, które wytwarza ultradźwięki. Przesuwając szpatułkę po mokrej skórze oczyszcza się odpowiednie partie twarzy. Zabieg zazwyczaj trwa kilkadziesiąt minut i jest dość przyjemny, a na koniec kosmetolog nakłada krem lub maskę nawilżającą.

Efekty peelingu kawitacyjnego po zabiegi w klinice medycyny estetycznej

 

Pierwsze peeling kawitacyjny efekty takie jak: likwidacja wągrów i nawodnienie skóry są już widoczne po pierwszym zabiegu. Dodatkowo peeling kawitacyjny efekty oczyszcza skórę usuwając z naskórka martwe komórki, co zmniejsza rozmnażanie się bakterii. Kawitacja poprawia przepływ krwi i limfy oraz zapewnia dotlenienie i pobudzenie skóry do odbudowy. Skóra staje się dotleniona, pory odblokowane, a drobne przebarwienia znikają. Zabieg peelingiem usuwa łojotok, rozszerzone pory, cienie pod oczami, zmarszczki, zaskórniki i prosaki.

 

Przeczytaj Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji:14.12.2021

Szukaj

+48 600 380 741