NADPOTLIWOŚĆ

Dbasz o siebie i zależy Ci na doskonałym wyglądzie. Martwisz się, bo Twoje gruczoły potowe nadmiernie reagują na wysoką temperaturę czy bodźce emocjonalne. Używasz antyperspirantów ale nie pomagają Ci na nadpotliwość.

 

UWOLNIJ SIĘ OD KRĘPUJĄCEGO PROBLEMU, ODZYSKAJ KOMFORT

NADPOTLIWOŚĆ – TWÓJ PROBLEM

 

Obfite pocenie dotyczy głównie pach, rąk i stóp, karku. Osoby cierpiące na nadpotliwość nie czują się komfortowo ze względu na widoczne mokre plamy na ubraniu oraz nieprzyjemny zapach, powstający w wyniku rozkładu potu przez bakterie.

 

Niestety problem narasta dlatego, że osoby cierpiące na nadpotliwość zaczynają ciągle myśleć o tym problemie przez co władza się swoiste sprzężenie zwrotne – im bardziej o tym myślimy – tym bardziej zaczynamy się pocić.

Dlatego warto nie odkładać leczenia na później.

 

NADPOTLIWOŚĆ – NASZE ROZWIĄZANIA

 

Najczęściej pacjenci zgłaszają się z poceniem pach.  Jest to bardzo częsty powód konsultacji w kwestii nadmiernego pocenia.

 

Dobra wiadomość to taka, że że w przypadku leczenia lekko nasilonego pocenia leczenie jest bardzo skuteczne. U osób ze średnio i mocno nasilonym poceniem jest trudniej, ale nadal można uzyskać zadowalające rezultaty.

Numerem jeden spośród dostępnych terapii jest toksyna botulinowa.

Leczenie toksyną daje dobre efekty i u 1/3 pacjentów długotrwałe (kilka miesięcy). Pozostali pacjenci muszą powtarzać zabiegi co 3-6 miesięcy w celu utrzymania efektów leczenia.

 

Częstym błędem jest dążenie do całkowitego braku pocenia. W pewnym sensie jest to normalne, bo skoro pocenie dało nam „w kość” to chcemy się go pozbyć na zawsze. Pamiętajmy jednak, że każdy się poci i jest to fizjologiczny objaw.

 

Dlatego ważne w leczeniu jest uzyskanie poprawy podnoszące jakość życia a nie całkowita eliminacja potu. Takie podejście daje nam możliwość racjonalnej terapii i minimalizacji kosztów.

 

Alternatywą do toksyny botulinowej może być próba uszkodzenia gruczołów potowych wysoką temperaturą.

I tutaj znalazły zastosowanie dwie technologie: radiofrekwencja i  ultradźwięki.

 

Nadpotliwość? – w Kaczyńscy Clinic wiemy jak można Ci pomóc

Wybierz rozwiązanie Twojego problemu

leczenie nadpotliwości

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

wolumetria twarzy

HIFU LIFTERA

ATTIVA