Na co egzosomy efekty

Na co egzosomy efekty

Na co egzosomy efekty

Terapia egzosomami może okazać się skuteczna w walce ze zmarszczkami, rozszerzonymi porami, łysieniem, bliznami potrądzikowymi czy też utratą wiotkości skóry. Dzięki wykorzystaniu preparatu zawierającego wysokooczyszczone egzosomy przebadane klinicznie, zabieg w naszej klinice medycyny estetycznej pozwala uzyskać pozytywne rezultaty w postaci zdolności regeneracyjnych komórek macierzystych. 

Na co egzosomy efekty

Egzosomy – definicja

 

Egzosomy to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe wydzielane przez komórki macierzyste. Do ich funkcji zaliczamy: zdolność do przenoszenia i dostarczania informacji biologicznej, uczestnictwo w gojeniu tkanek czy procesie regeneracji skóry. Egzosomy pozyskuje się z komórek macierzystych w laboratorium, gdzie następuje ich oczyszczanie i namnażanie. Egzosomy zawierają 400 rodzajów lipidów, 600 rodzajów miRNA, 1000 innych czynników wzrostu i białek. Mimo, iż zostały odkryte w latach 60-tych XX wieku, medycyna estetyczna stosunkowo niedawno zaczęła wykorzystywać ich dobroczynne właściwości w zabiegach przeznaczonych do różnych wskazań.  

Egzosomy – skuteczna terapia anti-aging na bazie komórek macierzystych

 

Stosowany przez naszych lekarzy preparat zawiera wysokooczyszczone egzosomy, które są pozyskiwane z zanieczyszczonego podłoża kondycjonowanego. W przeciwieństwie do innych preparatów, które podają tylko przybliżoną zawartość egzosomów, nasz produkt zawiera 100% egzosomów o skuteczności komórek macierzystych. Preparat jest hippoimunogenny (nie powoduje alergii) oraz przebadany klinicznie pod względem czystości wyrobu i liczebności oczyszczonych egzosomów. Dzięki standaryzacji wyrobu i przeprowadzeniu zabiegu przez doświadczonych lekarzy, terapia egzosomami zapewnia pożądane efekty w postaci zdolności regeneracyjnych komórek macierzystych. 

Egzosomy – wskazania

 

Egzosomy w opatentowanej technologii to skuteczne remedium na zmarszczki, rozszerzone pory czy zaczerwienienia. Zabieg egzosomami jest rekomendowany pacjentom jako terapia regeneracyjna, która przywraca skórze zdolność do odbudowy, poprawiając jej wygląd i napięcie. Egzosomy są stosowane jako skuteczna odpowiedź na blizny potrądzikowe, trądzik różowaty, a także atopowe zapalenie skóry. Terapia pomoże poprawić wygląd skóry skłonnej do podrażnień czy też dotkniętej wyraźnymi oznakami starzenia (poprawa kolorytu, nawilżenie skóry). Terapia znajduje zastosowanie w leczeniu łysienia i hipermelanozy. 

Przebieg zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej – egzosomy

 

Procedura medyczna poprzedzona jest wywiadem lekarskim, gdzie odrzuca się ewentualne przeciwwskazania tj. ciąża i laktacja, aktywne nowotwory i zapalenia skóry. A także zakrzepica, hemofilia, aktywna cukrzyca, epilepsja i choroby tarczycy czy przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Po kwalifikacji pacjenta, lekarz omawia plan zabiegu i dobiera odpowiednią metodę podania egzosomów. 

Egzosomy mogą być aplikowane na kilka sposobów:

– poprzez mezoterapię mikroigłową penem

– bezpośrednio na skórę (przy wsparciu lasera frakcyjnego CO2 lub lasera erbowo-yagowego lub RF mikroigłowej – terapia anti-aging)

– zabieg łączony z osoczem bogatopłytkowym (na łysienie i nadmierne wypadanie włosów).

W klinice medycyny estetycznej Kaczyńscy Clinic najczęściej wykonujemy zabieg poprzez mikronakłuwanie penem czy na drodze radiofrekwencji mikroigłowej (technologia RF). Najpierw jest mikronakłuwanie skóry, w wyniku którego powstają kontrolowane mikrouszkodzenia. Opatentowany pen działający z prędkością 1920 nakłuć na sekundę w bezpieczny sposób stymuluje procesy regeneracyjne w skórze, co uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Zadaniem mezoterapii mikroigłowej penem jest wsparcie wnikania preparatu w głąb skóry, co potęguje efekt terapeutyczny. Warto zaznaczyć, że na każdej igle pena znajduje się 7000 egzosomów, a więc jeden obrót głowicy jest w stanie przetransportować do skóry aż 112 tysięcy egzosomów. 

Wykorzystanie radiofrekwencji mikroigłowej przebiega podobnie –   skórę poddaje się go działaniu termoliftingu, a następnie podaje egzosomy. Posiadamy innowacyjne urządzenie z systemem sztucznej inteligencji, które umożliwia kontrolę emitowanej energii. Główną korzyścią technologii RF jest powstanie 50.000 punktów mikrokoagulacji. Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej trwa ok. 60 minut, jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępach co 4-6 tygodni.

Piśmiennictwo

 

(The World’s First Paper) Exosomes derived from human adipose tissue-derived mesenchymal stem cells alleviate atopic dermatitis (2018.07.)

(The World’s First Paper) Exosomes from Human Adipose Tissue-Derived Mesenchymal Stem Cells Promote Epidermal Barrier Repair by Inducing de Novo Synthesis of Ceramides in Atopic Dermatitis (2020.03.)Data aktualizacji:11.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741