Mezoterapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

Mezoterapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

Mezoterapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

Najpiękniejsza skóra to taka, która jest odpowiednio odżywiona i pielęgnowana. Coraz więcej osób zastanawia się, jaka procedura pozwoli na stymulowanie tkanki do silnej regeneracji i odnowy. Chętnie wykorzystywana w tym celu jest przeprowadzana w klinice medycyny estetycznej w Warszawie mezoterapia komórkami macierzystymi z tłuszczu. Dowiedzmy się, na czym polega ta procedura, a także jakie są wskazania do jej zastosowania. 

Mezoterapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

Jak działają komórki macierzyste?

 

Dlaczego komórki macierzyste z tłuszczu, czyli adipocyty, są wykorzystywane w mezoterapii? To substancje autologiczne, przez co ryzyko reakcji alergicznej jest ograniczone do minimum. Adipocyty są wykorzystywane nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w leczeniu wielu schorzeń, w tym nowotworów oraz terapiach regeneracyjnych. 

Komórki macierzyste to cząsteczki pierwotne, które mają udział w tworzeniu wszystkich tkanek w organizmie. To, co je odróżnia od innych struktur biologicznych, to właśnie silne właściwości odbudowy. Komórki macierzyste mają zdolność podziału i zastępowania uszkodzonych cząsteczek. Mogą one namnażać się przez cały cykl życia człowieka. Komórki macierzyste pozyskuje się nie tylko z tkanki tłuszczowej, ale również z wątroby, skóry, szpiku kostnego czy krwi. 

Dla kogo mezoterapia komórkami macierzystymi z tłuszczu? Wskazania

 

Wśród wskazań do mezoterapii komórkami macierzystymi z tłuszczu przeprowadzanej w klinice medycyny estetycznej w Warszawie wymienia się:

– utratę jędrności tkanki,

– widoczne blizny i rozstępy,

zmarszczki,

łysienie plackowate, androgenowe.

Mezoterapia z wykorzystaniem komórek macierzystych z tłuszczu znajduje zastosowanie także przy profilaktyce anti-aging czy problemie przerzedzających się włosów. 

Czym jest mezoterapia?

 

Mezoterapia to zabieg, który polega na serii iniekcji substancji odżywczych w tkankę. W efekcie dochodzi nie tylko do dostarczenia preparatów stymulujących pod skórę, ale także do kontrolowanego uszkodzenia. Dzięki temu skóra jest pobudzona do regeneracji. Mezoterapię stosuje się przy zabiegach redukujących zmarszczki (tj. kurze łapki), wiotkość skóry, łysienie, rozszerzone naczynka, przebarwienia, blizny czy też zmiany trądzikowe. Wśród najpopularniej stosowanych rodzajów tej procedury wymienia się:

– mezoterapię igłową,

– mezoterapię mikroigłową frakcyjną z wykorzystaniem specjalnego pena,

– a także mezoterapię laserową.

Liczba wykonywanych zabiegów dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego jest ustalana indywidualnie. Jako niezbędne minimum określa się dwie procedury przeprowadzone w odstępie około 2 miesięcy. 

Mezoterapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

– przebieg zabiegu

 

Zabieg mezoterapii z komórkami macierzystymi z tłuszczu poprzedza wizyta kwalifikacyjna. Podczas niej lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad z pacjentem mający na celu wykluczenie przeciwwskazań:

– ciąży,

– laktacji,

– nowotworów,

– schorzeń autoimmunologicznych,

– poważnych chorób,

– zaburzeń metabolicznych,

– przyjmowania preparatów rozrzedzających krew.

Dla pełnego komfortu pacjenta procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Pierwszy krok polega na pobraniu tkanki tłuszczowej i odwirowaniu lub wyfiltrowaniu jej. Następnie komórki macierzyste są wstrzykiwane w skórę twarzy czy ciała w zależności od potrzeb pacjenta. Cała procedura zajmuje zwykle godzinę. Rekonwalescencja po zabiegu trwa kilka dni – podczas niej pacjent może odczuwać tkliwość w miejscu iniekcji. 

Dlaczego mezoterapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

zyskuje na popularności?

 

Rezultat przeszczepu komórek macierzystych jest uzależniony od liczby przeprowadzonych zabiegów i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Efekty są widoczne po około 2-3 miesiącach. Skóra po iniekcji komórkami macierzystymi jest pobudzona do silnej regeneracji, a zmarszczki są wizualnie płytsze. Wykorzystanie adipocytów pozwala na uzyskanie większej jędrności skóry i redukcję przebarwień, blizn i innych niedoskonałości. Stąd coraz większa popularność tego zabiegu u pacjentów chcących uzyskać odmłodzenie skóry

 

Piśmiennictwo

 

Z. Gliński, D. Luft-Deptuła, Komórki macierzyste – korzyści i zagrożenia, Życie Weterynaryjne 2015 90(3)

Mamcarz B., Prandecka D. Medycyna estetyczna w praktyce. Medical Education, Warszawa 2010



Data aktualizacji: 19.02.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741