LASER NACZYNIOWY – LECZENIE RUMIENIA
I TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO

Żółty laser naczyniowy i skaner frakcyjny to narzędzia, które są wykorzystywane podczas zabiegu leczenia rumienia i trądziku różowatego. Zabieg jest krótki, bezbolesny i skuteczny. Dowiedzmy się więcej na temat lasera żółtego, prowadzącego do zamykania naczynek i poprawy wyglądu skóry. 

 

Dlaczego żółty laser naczyniowy wykorzystuje się do leczenia rumienia
i trądziku różowatego?

 

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na leczenie rumienia i trądziku różowatego jest laser naczyniowy, a dokładniej laser żółty.  To dzięki wykorzystaniu zjawiska fototermolizy.  Polega ona na pochłanianiu energii lasera przez hemoglobinę, która prowadzi do koagulacji naczyń. W ten sposób możemy w bezbolesny i bezinwazyjny sposób pozbyć się rumienia i trądziku różowatego. Ta metoda lasera żółtego wykorzystywana w gabinetach medycyny estetycznej jest skuteczna w drobnych zmianach naczyniowych, jak i dużych pojedynczych naczyniach. W zabiegu wykorzystujemy laser żółty, który aż o 40% efektywniej dokonuje absorpcji światła przez hemoglobinę.  

 

Wskazania do zabiegu

 

Z zabiegu powinni skorzystać pacjenci z czerwonymi nitkami na twarzy w okolicach nosa, policzków i brody. a także osoby z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. „Pajączki” na ciele, znamiona naczyniowe, trądzik różowaty, teleangiektazje skórne, rumień, naczyniaki gwiaździste czy plamy naczyniowe typu czerwonego wina także stanowią wskazanie do zabiegu. Trądzik różowaty leczenie także odbywa się za pośrednictwem lasera naczyniowego. 

 

Przygotowanie do zabiegu

 

Pacjenci przed zabiegiem trądzik różowaty leczenie powinny się zastosować do ważnych wskazówek, które przyczynią się do pomyślności zabiegu. 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy opalać skóry, a na 2 tygodnie przez zabiegiem należy zaprzestać stosowania ziół światłouczulających. Odradza się stosowania peelingu w miejscu zabiegu, maści z retinolem czy witaminą C. Na 3 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę i inne leki rozrzedzające krew oraz nie stosować kremu samoopalającego na 7 dni przed zabiegiem. 

 

Jak wygląda przebieg zabiegu?

 

Po przeprowadzeniu konsultacji i zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz medycyny estetycznej kieruje wiązkę lasera w obszar zabiegowy. Światło żółte jest pochłaniane przez hemoglobinę, co prowadzi do obkurczenia i zamykania naczynia poddawanego zabiegowi. Skóra nie jest uszkadzana podczas zabiegu, ponieważ laser żółty jest całkowicie bezpieczny. Rumień leczy się za pośrednictwem skanera. Pacjent podczas zabiegu  w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa może czuć się całkowicie bezpiecznie i komfortowo. Zabieg bowiem jest bezbolesny, a sam laser nie pozostawia śladów na skórze.

Wyróżnikiem lasera żółtego jest możliwość uruchomienia niższej mocy przy takim samym efekcie terapeutycznym. Po zabiegu  wykonywanym w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa nie jest wymagana rekonwalescencja, dlatego można bez problemu wrócić do codziennych zajęć. Zabieg przynosi zaskakujące efekty w redukcji rumienia czy trądzika różowatego. 

 

Zalecenia pozabiegowe

 

Mimo, iż zabieg wykonywany w  gabinecie medycyny estetycznej Warszawa jest krótki i nieinwazyjny, może wystąpić po nim uczucie opuchlizny i zaczerwienienia, które znika w ciągu 2-3 dni. Aby zaczerwienienie po trądzik różowaty leczenie ustąpiło, należy unikać używania preparatów przyspieszających regenerację skóry. Nie zaleca się pływania, gorących kąpieli w wannie, wystawiania skóry na słońce czy intensywnego szorowania obszaru zabiegowego.

 

Choroba ma charakter nawrotowy dlatego w celu utrzymania efektów leczenia, zabiegi trzeba powtarzać.  Długość przerwy w leczeniu jest indywidualna ale powinno się wykonać przynajmniej 1 – 2 zabiegi w roku.

 

Data aktualizacji: 23.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741