Kolagen

Kolagen

Kolagen

Czas na kolagen, który pod pewnym względem przypomina gluten. Wszyscy o tym słyszeliśmy i wszyscy o tym rozmawiamy, ale nie każdy wie, co to właściwie jest. Czy to rodzaj cukru? Białko? Gdzie wkracza w świat pielęgnacji skóry? Czy nasze ciała wytwarzają kolagen? Inwestujemy w serum, kolagen do picia i kremy nawilżające, ale co to właściwie robi dla naszej skóry? 

Kolagen

Kolagen – podstawowe informacje

 

Kolagen jest białkiem najobficiej występującym w organizmie i jest niezbędny do budowy mięśni czy naprawy komórek. To długie, włókniste białko strukturalne nadaje skórze siłę i elastyczność, a na odwrót – niedobór kolagenu przynosi utratę jędrności skóry. Często opisywany jest jako rusztowanie dla skóry. Kolagen do twarzy działa jak trampolina, zapewniając wspierającą strukturę podstawy i oferując to, czego potrzebujemy do sprężystej, zdrowo wyglądającej skóry. To dlatego Kaczyńscy Clinic i każda inna szanująca się klinika medycyny estetycznej w Warszawie dba o to, by w ofercie produktów i zabiegów znalazło się jak najwięcej zawierających ten składnik.

Skąd pochodzi kolagen?

 

Kolagen to nie tylko niezbędny składnik skóry, ale można go również znaleźć w całym ciele, dlatego prawdą jest, że jeśli chodzi o niedobór kolagenu objawy również mogą być takie jak na przykład cellulit. Tu nie chodzi tylko o twarz – istnieje co najmniej 28 różnych rodzajów kolagenu, ale ponad 90% kolagenu w naszych ciałach należy do pierwszego typu.

Gdzie znajdziemy kolagen w naszym ciele?

 

– skóra,

– ścięgna,

– naczynia krwionośne,

– narządy,

– kości.

Zasadniczo działa jak klej, który łączy ze sobą tkankę. Ilekroć napotykamy uszkodzenia w ciele, w naszych komórkach uruchamiana jest produkcja kolagenu, aby pomóc naprawić i wyleczyć ranę.

Niedobór kolagenu – po czym go poznamy?

 

Produkcja kolagenu zmniejsza się z wiekiem, a także wraz z ekspozycją na promieniowanie UV i stresory środowiskowe, takie jak palenie i zanieczyszczenia. Zazwyczaj spadek produkcji kolagenu zaczyna się po dwudziestce i spada o około jeden procent każdego roku. Wysuszenie skóry i drobne zmarszczki to pierwsze oznaki, że jest go w organizmie coraz mniej. Z czasem powstają coraz większe bruzdy, a nawet obwisła skóra. Nie trzeba jednak się na to godzić, ale można zachować piękną skórę jak najdłużej. W tym uzupełnieniu i stymulowaniu kolagenu z powodzeniem pomaga nasza klinika medycyny estetycznej. Działamy zawsze w służbie bezpieczeństwa i zadowolenia pacjenta, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i sprawdzonych rozwiązań. Warto więc zainteresować się tematem – im szybciej, tym lepiej.

 

Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?Data aktualizacji:21.10.2022

Icon

Szukaj

+48 600 380 741