Jaki zabieg na cerę naczyniową?

Jaki zabieg na cerę naczyniową

Jaki zabieg na cerę naczyniową?

Poznajmy charakterystykę cery naczynkowej, jej przyczyny, objawy, a także cera naczynkowa zabiegi, które wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej. 

Cera naczynkowa – czym się charakteryzuje?

 

Jest to rodzaj cery, która pokryta jest przez liczne pajączki i rumień. Przyczyną takiego stanu są rozszerzające się i pękające naczynka krwionośne, które są częstym problemem naszych pacjentów. Cera naczynkowa jest wrażliwa i cienka, a jej domeną jest reagowanie na różne czynniki atmosferyczne. Najczęściej ten problem dotyka kobiet w wieku okołomenopauzalnym oraz w wieku 20-35 lat. Ciąża także może być powodem nasilania się objawów związanych z cerą naczynkową. Do naszej kliniki medycyny estetycznej zgłasza się coraz więcej mężczyzn z problemem rumienia, którzy korzystają z szerokiej palety skutecznych zabiegów na tę przypadłość.

Objawy cery naczynkowej

 

Cera naczynkowa objawia się prześwitującymi przez skórę naczynkami krwionośnymi i rumieniem na twarzy. Ten rodzaj skóry jest nadwrażliwy na zmiany temperatury, suche i mroźne powietrze, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy też kosmetyki. Skóra jest delikatna, cienka i może być wysuszona lub pękająca. Objawem cery naczynkowej jest rumień na policzkach, brodzie i czole czy w obrębie nosa. Na twarzy pacjenta powstają teleangiektazje, czyli pajączki (rozszerzone naczynia krwionośne). 

Jakie czynniki nasilają objawy?

 

Objawy cery naczynkowej mogą się nasilać na skutek zmian hormonalnych, zmian temperatury, mroźnego powietrza czy przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Czynnikiem sprzyjającym schorzeniu jest stres, spożywanie alkoholu i palenie papierosów, jedzenie pikantnych dań i przypraw oraz nadmierny wysiłek fizyczny, co prowadzi m.in. do zaostrzenia rumienia na twarzy. 

Jak dbać o cerę naczynkową?

 

Podstawą jest jej odpowiednia pielęgnacja. Poza kremami i balsamami nie możemy zapominać o preparatach dedykowanych wzmocnieniu naczynek. To dzięki nim będziemy w stanie złagodzić objawy cery naczynkowej. Pamiętajmy, by myć twarz za pomocą kosmetyków przeznaczonych dla cery naczynkowej, które prowadzą do uszczelnienia naczynek na twarzy.  Niezbędne jest tonizowanie i nawilżenie skóry sprawdzonymi preparatami z diosminą, ekstraktem z alg, witaminą PP czy witaminą K. Ostatnim etapem prawidłowej pielęgnacji skóry naczynkowej jest odpowiednia fotoochrona, czyli stosowanie kremów z wysokim filtrem – minimum  SPF 20. 

Najlepszy zabieg na cerę naczynkową – laseroterapia

 

Jakie są cera naczynkowa zabiegi? Na cerę naczynkową czy pękające naczynka stosuje się laser żółty naczyniowy. Cechuje się on długością fali wynoszącą 577 nm. Atutem lasera żółtego w gabinecie medycyny estetycznej jest świetna absorpcja fali laserowej przez hemoglobinę, prowadząca do wysokiej skuteczności, zamykając rozszerzone naczynia krwionośne.  

Podczas zabiegu laserem żółtym na zamykanie naczynek pacjent może odczuwać jedynie dyskomfort dzięki świetnym parametrom lasera, które zapewniają mu 100% bezpieczeństwa. Laser żółty w gabinecie medycyny estetycznej wykorzystuje niską energię, której użycie jest możliwe dzięki lepszej absorpcji światła. Za sprawą procesu fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera żółtego, a energia przekształca się w ciepło. Podczas laseroterapii woda z krwi odparowuje, a ścianki naczyń ulegają rozpadowi i wchłonięciu przez organizm. Laser prowadzi do skutecznego zamykania naczynek i pozbycia się nieestetycznych rozszerzonych naczyń krwionośnych. Leczenie rumienia za sprawą laseroterapii jest procesem, dlatego zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

 

Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji:07.01.2022

Szukaj

+48 600 380 741