Jak zlikwidować opadające powieki?

Jak zlikwidować opadające powieki

Jak zlikwidować opadające powieki?

Opadające powieki mogą kojarzyć się z wiekiem starczym, natomiast ten problem pojawia się nawet u trzydziestolatków. Na powstawanie tego defektu kosmetycznego mają wpływ czynniki genetyczne, naturalne procesy starzenia, dieta, pielęgnacja, a także tryb życia. Jak zlikwidować opadające powieki? Dowiedzmy się więc, jakie zabiegi na opadające powieki są wykonywane w klinice medycyny estetycznej w Warszawie. 

Jak zlikwidować opadające powieki

Opadająca powieka – charakterystyka problemu

 

Opadająca powieka stanowi zarówno defekt kosmetyczny, jak i problem zdrowotny. Fałda skórna nakładająca się na światło oka ogranicza widzenie i powoduje dyskomfort u pacjenta. Opadanie powiek jest zaliczane do zmarszczek grawitacyjnych. Problem powstaje w wyniku obniżenia poziomu wiązań kolagenowych w tkance, które stanowią jej naturalne rusztowanie. U niektórych pacjentów opadanie fałdów skórnych jest związane z genetycznymi uwarunkowaniami, a sam defekt pojawia się w młodym wieku. Blefaroptoza może być spowodowana także nadmiarem lokalnie umiejscowionej tkanki tłuszczowej lub osłabieniem mięśnia prostego górnego powieki czy dźwigacza.

Przyczyny opadającej powieki

 

Opadanie powiek jest spowodowane:

– uwarunkowaniami genetycznymi,

– naturalnymi procesami starzenia się,

– chorobami układu nerwowego,

– przebywania w niedostatecznym oświetleniu,

– uszkodzeniem nerwów ruchowych oka,

– bliznami,

– nowotworami,

– nadmiarem skóry lub tkanki tłuszczowej na powiece,

– zaburzeniami metabolicznymi.

Zabiegi na opadającą powiekę

 

Zabiegi na opadające powieki pozwalają uzyskać nie tylko wizualnie młodszy wygląd, ale także przyczyniają się do lepszego komfortu życia pacjenta. W klinice medycyny estetycznej na problem blefaroptozy są wskazane następujące procedury.

Chirurgiczna blefaroplastyka powiek

 

Chirurgiczna plastyka powiek to zabieg, który trwa około 60 minut. Cała procedura polega na usunięciu skalpelem nadmiaru tkanki skórnej i tłuszczowej. Następnie są zakładane szwy w naturalnym zgięciu powieki. Chirurgiczna blefaroplastyka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 4 tygodni.

Korekta powiek laserowa

 

Laserowa plastyka powiek górnych i dolnych polega na wykorzystaniu lasera frakcyjnego CO2. Podczas emitowania wiązki światła energia cieplna jest pochłaniana przez skórę i dochodzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego. Tkanka jest w naturalny sposób stymulowana do odnowy i zwiększa się aktywność fibroblastów. To przekłada się na lepsze napięcie skóry i jej gęstość. Rekonwalescencja zwykle trwa około tygodnia. Liczba sesji jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, a efekty są widoczne po kilku tygodniach.

Plazmowy lifting powiek

 

Lifting powiek może być wykonany bez ingerencji chirurga przy wykorzystaniu wiązki plazmy. Jej zastosowanie polega na odparowaniu nadmiernej tkanki i poprawy napięcia skóry. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, w efekcie pacjent nie czuje dyskomfortu. Wykorzystanie technologii plazmy pozwala na lifting, a także korekcje powiek.

Blefaroplastyka powiek

– przeciwwskazania

 

Przed zakwalifikowaniem do zabiegu na opadające powieki niezbędne jest wykluczenie przeciwwskazań. Chirurgicznej blefaroplastyki nie można wykonać u kobiet, które są w ciąży, czy też karmią piersią. Do przeciwwskazań należą także:

– aktywne nowotwory,

– aktywne zaburzenia metaboliczne,

– choroby autoimmunologiczne,

– zaburzenia krzepliwości krwi,

– schorzenia gałki ocznej,

– zły stan zdrowotny.

Efekty zabiegów na opadające powieki

 

W zależności od zastosowanego zabiegu na opadające powieki efekt może być widoczny od razu – jak w przypadku chirurgicznej plastyki, lub narastać do pełnego efektu do kilku miesięcy. Tkanka wokół oka zyska na napięciu, a przy tym nie będzie opadać. W rezultacie pacjent zyska nie tylko wizualnie młodszy wygląd, ale również lepszy komfort przy wykonywaniu codziennych czynności. 

 

Piśmiennictwo

 

https://kaczynscyclinic.pl/wp-content/uploads/2017/07/NOVA-NEWS-2017-PLASMA-BT-new.pdf, dostępne online 14.03.2024

Edbom-Kolarz A., Marcinkowski J. Zmiany zwyrodnieniowe w narządzie wzroku postępujące wraz z wiekiem – i możliwości działań profilaktycznych w tym obszarze. Hygeia Public Health. 2011; 46 (4): 442–447

Krajewska-Węglewicz Larysa, Banach Marta, Skopiński Piotr, Dorobek Małgorzata, Sempińska-Szewczyk Joanna, Filipiak Ewa, Metody chirurgiczne leczenia opadania powiek w kontekście historycznym, [w:] Przegląd Lekarski, Tom 76, numer 2, s. 83-86.



Data aktualizacji:23.04.2024

Szukaj

+48 600 380 741