JAK USUNĄĆ TATUAŻ?

Jak usunąć tatuaż

JAK USUNĄĆ TATUAŻ?

Jak usunąć tatuaż skutecznie? Usuwanie tatuażu w gabinecie medycyny estetycznej to dziś bezpieczny i skuteczny zabieg, który wykonuje się niezawodnym laserem Q-Switched. Poznajmy zatem przebieg zabiegu laserowego usuwania tatuażu i ewentualne przeciwwskazania, które pozwolą nam stwierdzić, czy będziemy mogli usunąć niechciany tatuaż. 

 

Jakie tatuaże można usuwać podczas laseroterapii Warszawa?

 

Do usuwania tatuaży wykorzystuje się laser Q-Swiched o długości fal 1064 nm i 532 nm. Pozwala on usuwać wszystkie tatuaże bez pozostawiania śladów w postaci trwałego odbarwienia skóry czy też bliznowacenia.

Najłatwiej można usunąć ciemne tatuaże, czyli czarne, ciemno-niebieskie, brązowe i fioletowe.

Jak usunąć tatuaż?

Usuwanie tatuażu za pomocą lasera Q-Switched

 

Laser Q-Switched podczas laseroterapii Warszawa emituje dużą dawkę energii w bardzo krótkim czasie, co przekłada się na rozbicie na drobne cząsteczki barwnika lub pigmentu. Elementy rozdrobnionego barwnika ulegają redukcji na drodze fagocytozy przez makrofagi. Laser Q-Switched podczas laserowego usuwania tatuażu nie wywołuje termicznego oparzenia, dlatego po zabiegu nie powstają żadne blizny. Dziś nowoczesne lasery Q-Switched podczas laseroterapii bez trudu pozwalają się pozbyć tatuaży w różnych barwach. Po zabiegach tatuaż znika, pozostawiając na skórze jaśniejszą plamę, która z czasem traci swój koloryt.

Przebieg zabiegu

 

Przed wykonaniem zabiegu laseroterapii i usuwania tatuażu ma miejsce wywiad lekarski, który ma za zadanie określenie czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu. Następnie, po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przeprowadza zabieg przykładając wiązkę lasera w miejsce, w którym znajduje się tatuaż. Zabieg może trwać max. godzinę i jest to zależne od wielkości tatuażu. Zabieg wyróżnia się niewielką bolesnością, jednak w razie potrzeby lekarz może podać pacjentowi znieczulenie urządzeniem Cooler.

Rekomenduje się serię zabiegów (od 3 do 10), by skutecznie pozbyć się tatuażu. Zabiegi powinna poprzedzać minimum miesięczna przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm.

Laser może wywołać skutki uboczne. Należą do nich uszkodzenia naskórka, pojawienie się strupków, a także zaczerwienia na skórze. Skóra w miejscu usunięcia tatuażu może być wrażliwa na słońce. Skutki uboczne zabiegu usuwania tatuażu to przebarwienia i zmiany w teksturze skóry. Są one jednak słabo widoczne i z czasem znikają.

 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

 

Po zabiegu laseroterapii należy unikać opalania przez miesiąc i unikać ćwiczeń fizycznych po zabiegu. Po usuwaniu tatuażu zaleca się smarować skórę preparatami przyspieszającymi gojenie. Nie można korzystać z basenu i sauny do momentu zniknięcia obrzęku i należy stosować kremy z wysokim filtrem UV.

 

Usuwanie tatuażu

przeciwwskazania

 

Z zabiegu nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i osoby stosujące nagietek lub dziurawiec. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz zmiany skórne w okolicach tatuażu. Przeszkodą do wykonania zabiegu jest opalona skóra  i zażywanie leków przeciwgorączkowych czy przeciwbólowych.

 

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji:03.11.2021

Szukaj

+48 600 380 741