Jak usunąć zmarszczki przy ustach

JAK SPRAWIĆ, BY ZMARSZCZKI ODESZŁY DO LAMUSA?

Główną przyczyną zmarszczek jest utrata kolagenu. Pacjenci, którzy borykają się ze starzeniem skóry i zmarszczkami mogą poddać się wypełnieniu kwasem hialuronowym lub botoksem. Dzięki temu ich skóra zostanie naprężona i wygładzona, redukując widoczne oznaki starzenia. Przeczytaj jak sprawić, by zmarszczki odeszły do lamusa.

 

Jak powstają zmarszczki?

 

Zmarszczki stanowią wczesną i widoczną oznakę starzenia, której przyczyną jest utrata kolagenu. To on odpowiada za elastyczność skóry i wiąże wodę w naskórku, a w momencie gdy w organizmie brakuje tego budulca, u pacjenta pojawiają się zmarszczki. Medycyna estetyczna zna odpowiedź na zmarszczki pod oczami – są to różnego rodzaju wypełniacze. Ich głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym ma wiele korzystnych właściwości: regeneruje skórę, likwiduje zmarszczki i doprowadza do efektu uniesienia tkanek. 

 

Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym?

 

Zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa, podobnie jak mezoterapia igłowa czy laseroterapia poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Po zakwalifikowaniu  pacjenta do zabiegu, lekarz może na skórę nakłożyć krem znieczulający, który sprawia, że zabieg przebiega bezboleśnie i komfortowo. Lekarz dokonuje iniekcji kwasu hialuronowego w głąb skóry. Kwas hialuronowy dzięki postaci żelu z łatwością wypełnia miejsca, gdzie znajdują się zmarszczki i bruzdy.  Lekarz w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa dokonuje iniekcji za pomocą kaniuli liniowo (wzdłuż linii zmarszczki) lub w formie depozytów, wypełniających zapadniętą tkankę.

Zabieg wypełniania zmarszczek można wykonywać też nićmi hialuronowymi. Wstrzyknięcie implantów z kwasu hialuronowego powoduje zwiększenie objętości skóry, redukcję jej zwiotczenia, nawilżenie i modelowanie skóry. Efektem zabiegu jest poprawa wiązania wody w komórkach. Zabieg wypełniania zmarszczek jest szczególnie rekomendowany dla pacjentów pragnących pozbyć się zmarszczek w okolicach – skroni,  nosa czy kości policzkowych. 

 

Jak sprawić, by zmarszczki odeszły do lamusa?

Wskazania do zabiegu

 

Zabiegowi w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa powinny poddać się osoby ze zmarszczkami. Warto zdecydować się na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, kiedy skóra traci sprężystość lub w przypadku chęci wypełnienia ubytków w skórze czy też spłycenia blizn. Jest to idealny zabieg na likwidację zmarszczek

 

Jak sprawić, by zmarszczki odeszły do lamusa?

Kwas hialuronowy czy botoks na zmarszczki?

 

Kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem w gabinecie medycyny estetycznej. Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkiej skórze, która odpowiada za wiązanie wody. To właśnie kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za nawilżenie i gładkość skóry. Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczny, szybki i skuteczny. Iniekcja za pomocą igły przynosi zaskakujące efekty. Jeden zabieg wystarcza na 6-8 miesięcy, a czasami na jeszcze dłużej. Po tym czasie można powtórzyć zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.   

Botoks, czyli toksyna botulinowa to kolejny środek stosowany na redukcję zmarszczek. Wstrzyknięcie botoksu pod skórę powoduje wygładzenie skóry. Najczęściej botoks aplikuje się w okolice brwi, oczu i czoła. Zabieg z toksyną botulinową jest nieinwazyjny, prosty i skuteczny, a jego rezultaty utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Ten lek stosuje się w leczeniu z napięciem mięśniowym i na zmarszczki pod oczami. Efektem podania botoksu jest zatrzymanie pracy mięśnia i skurcz mięśni, redukujący zmarszczki i pofałdowania. Botoks jest skutecznym narzędziem stosowanym w gabinecie medycyny estetycznej do odmłodzenia skóry i wypełniania zmarszczek. 

Data aktualizacji:23.11.2020

Icon

Szukaj

+48 600 380 741