Jak pozbyć się zmarszczek palacza?

Jak pozbyć się zmarszczek palacza

Jak pozbyć się zmarszczek palacza?

Pojawienie się oznak starzenia to nieodzowna część życia. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych przypadkach styl życia, sposób żywienia, pielęgnacja, a także ewentualne nałogi mogą wpłynąć na szybszą widoczność zmarszczek. Obecnie medycyna estetyczna oferuje zabiegi, które mogą zredukować widoczność oznak starzenia i pozytywnie wpłynąć na tkankę. Dowiedzmy się, w jaki sposób można pozbyć się zmarszczek palacza.

Jak pozbyć się zmarszczek palacza

Zmarszczki palacza – dlaczego się pojawiają?

 

Za jędrną, elastyczną i gładką skórę odpowiadają m.in. kolagen i elastyna. Jednak wraz z wiekiem, gdy aktywność fibroblastów spada, tych substancji jest coraz mniej w tkance. W efekcie skóra pozbawiona swoistego stelaża w postaci włókien kolagenowych staje się wiotka, traci na gęstości i pojawiają się oznaki starzenia. Wśród przyczyn powstawania zmarszczek można wyróżnić:

– naturalne – czyli spowodowane procesem starzenia,

– uwarunkowania genetyczne,

– środowiskowe – źle zbilansowana dieta, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, niedostateczna ilość snu oraz nadmierna ekspozycja na promienie UV.

Proces powstawania oznak starzenia na twarzy uwarunkowany jest także powtarzalnymi ruchami mięśni twarzy. Dlatego osoby stosujące wyroby nikotynowe często zauważają pojawienie się charakterystycznych zmarszczek wokół ust. Zazwyczaj mają one kształt rozchodzących się promieniście bruzd. Istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają zredukować widoczność zmarszczek palacza.

Zabiegi pozwalające na

redukcję zmarszczek palacza

 

Jak usunąć zmarszczki palacza? Wsparciem w redukcji ich widoczności mogą być następujące zabiegi w klinice medycyny estetycznej:

Kwas hialuronowy

 

Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz o silnych właściwościach wiążących wodę. Dlatego jest często wykorzystywany przy redukcji oznak starzenia, takich jak zmarszczki palacza. Preparat na bazie kwasu hialuronowego podawany jest przez punktową iniekcję. Efekty są widoczne w ciągu kilku-kilkunastu dni. W efekcie można zaobserwować wygładzenie zmarszczek i zwiększenie objętości skóry. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne czy nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Stymulatory tkankowe

 

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych pozwalają na wsparcie regeneracji skóry, zwiększenie jej gęstości, elastyczności, a także zredukowanie widoczności zmarszczek palacza. Pobudzają także fibroblasty do produkcji wiązań kolagenowych. Mogą być wprowadzane do skóry poprzez zabiegi z niewielkimi nakłuciami, np. mezoterapia mikroigłowa.

Osocze bogatopłytkowe + mezoterapia mikroigłowa

 

Osocze bogatopłytkowe to autologiczny preparat, który jest odwirowywany z krwi pacjenta. Ma silne właściwości regenerujące, pobudza rewitalizację skóry, tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, produkcji kolagenu a przy tym zawiera także antyoksydanty. Wykorzystywane jest w zabiegach przeciwzmarszczkowych, ale także w leczeniu łysienia. Przed zabiegiem z osoczem bogatopłytkowym niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, aby wykluczyć przeciwwskazania takie jak: aktywne choroby nowotworowe, autoimmunologiczne czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Mezoterapia mikroigłowa jest efektywnym uzupełnieniem terapii z osoczem bogatopłytkowym.

Laser frakcyjny CO2

 

Laseroterapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 ma zastosowanie w redukcji zmarszczek palacza, oznak starzenia, a także blizn, rozstępów czy przebarwień. Jego działanie polega na emisji wiązki, która powoduje kontrolowane uszkodzenie – przez co następuje silna odbudowa i regeneracja skóry. Pobudzona jest także produkcja wiązań kolagenowych. Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania pełnego efektu terapeutycznego jest zależna od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. 

Jest wiele metod pozwalających na zredukowanie widoczności zmarszczek palacza i pobudzenie skóry do regeneracji.

Wywiad kwalifikacyjny przed zabiegiem

na zmarszczki palacza

 

Przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu kwalifikacyjnego, pozwalającego na wykluczenie przeciwwskazań. W zależności od wskazań do danej procedury konieczne może się okazać także zlecenie badań. W ten sposób możliwe jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas zabiegów, motywacji pacjenta. 



Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741