Jak pozbyć się śladów po pryszczach?

Jak pozbyć się śladów po pryszczach

Jak pozbyć się śladów po pryszczach?

Trądzik pospolity (acne vulgaris) jest chorobą aparatu włosowo-łojowego. Objawami towarzyszącymi choroby jest: łojotok, zaskórniki otwarte i zamknięte, krosty, grudki, cysty czy też torbiele łojotokowe. Jest to choroba wieku dojrzewania. Ślady po pryszczach (inaczej blizny potrądzikowe) są następstwem trądziku. Na szczęście wiele klinik medycyny estetycznej oferuje skuteczne usuwanie blizn po trądziku w Warszawie. Jak pozbyć się śladów po pryszczach?

Jak pozbyć się śladów po pryszczach

Jak powstają blizny potrądzikowe?

 

Ślady po pryszczach, czyli inaczej blizny potrądzikowe, są następstwem trądziku. Mogą być wynikiem zbyt późnego podjęcia leczenia. Ten rodzaj blizn zaliczamy do blizn zanikowych, które przybierają postać zagłębień skóry o okrągłym tudzież półokrągłym kształcie. Wielkość blizn po trądziku jest uzależniona od rozmiaru przebytego trądziku, wieku i indywidualnych wskazań pacjenta np. zdolności skóry do regeneracji. Ślady po pryszczach najczęściej można zlokalizować na twarzy, plecach i klatce piersiowej.  

Przyczyny powstawania blizn po trądziku

 

Trądzik wiąże się ze stanem zapalnym, przed którym organizm się broni. Nieprawidłowe leczenie lub zbyt późne jego podjęcie oznacza zaburzenia procesu gojenia uszkodzonej tkanki. W efekcie ma miejsce nieprawidłowa synteza nowej tkanki i rozpad włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. Wówczas w tkance pacjenta powstaje dysfunkcja, która jest jednym z czynników prowadzących do blizn potrądzikowych.

Blizny po trądziku

– jak pozbyć się śladów po pryszczach?

 

Blizny po trądziku można skutecznie wyleczyć w w klinice medycyny estetycznej Warszawa. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i postawieniu diagnozy, dobiera odpowiedni zabieg. Oto najbardziej skuteczne sposoby leczenia blizn potrądzikowych.

Laser frakcyjny CO2

 

Usuwanie blizn po trądziku nie musi być inwazyjne. Dowodem na to jest laseroterapia w medycynie estetycznej, która dodatkowo jest synonimem bezpieczeństwa i skuteczności. Laser frakcyjny CO2 emituje mikrowiązki światła, które dokonują kontrolowanych i bezpiecznych dla pacjenta mikrouszkodzeń. Niewielkie urazy prowadzą do uruchomienia procesu regeneracji skóry, dlatego blizny zanikowe zostają zastąpione zdrową tkanką. Zabieg usuwania blizn po trądziku przeprowadza się w znieczuleniu kremem znieczulającym, co gwarantuje komfort pacjenta. Rekomenduje się serię od 4 do 6 zabiegów dla osiągnięcia zadowalającego efektu.   

Mezoterapia mikroigłowa

 

Blizny po trądziku – jak usunąć? Drugą z metod jest mezoterapia mikroigłowa. Urządzenie wykorzystuje technologię frakcyjnego mikronakłuwania, które dzięki opatentowanej formule i innowacyjnej technologii, przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne. Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który rekomendujemy na usuwanie blizn po trądziku. Jest to urządzenie wyposażone w system 16 pulsujących igieł, które umieszczone są w specjalnych, jednorazowych kartridżach. Zasada działania urządzenia polega na wykonywaniu serii mikroiniekcji na głębokości od 0,2 mm do 3 mm, podczas których pod skórę aplikowane są substancje czynne. Zabieg leczenia blizn potrądzikowych zapewnia precyzję i bezpieczeństwo. Mezoterapia mikroigłowa zapewnia pobudzenie procesów regeneracyjnych i syntezę włókien kolagenowych, co w konsekwencji redukuje blizny potrądzikowe

Peelingi chemiczne

 

Usuwanie blizn po trądziku w Warszawie odbywa się z udziałem peelingów chemicznych. Najczęściej do zabiegu wykorzystuje się kwasy: pirogonowy i salicylowy. Peelingi chemiczne to substancje, które prowadzą do złuszczania naskórka i zastąpienia go przez nowe komórki, które pozbywają się niedoskonałości, w tym blizn potrądzikowych. Właściwości peelingów chemicznych przynoszą także nasilenie produkcji składników macierzy zewnątrzkomórkowej m.in. kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się jędrna i odmłodzona, a blizny po trądziku ulegają redukcji.  

 

Przeczytaj także: Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej.

Piśmiennictwo

 

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji:30.06.2023

Szukaj

+48 600 380 741