Czy warto robić mezoterapię mikroigłową?

Czy warto robić mezoterapię mikroigłową

Czy warto robić mezoterapię mikroigłową?

Pacjenci o mezoterapii mikroigłowej mówią najczęściej: bezpieczna, skuteczna i godna polecenia. Lekarze doceniają ją za skuteczność w leczeniu łysienia, zmarszczek, rozstępów, blizn czy utraty jędrności skóry. Czy warto robić mezoterapię mikroigłową? Czy rzeczywiście tak jest i dlaczego pen z 16 igłami do mikronakłuwania to najlepsze urządzenie wykorzystywane do tego zabiegu? 

Czy warto robić mezoterapię mikroigłową

Mezoterapia mikroigłowa – co to?

 

Mezoterapia mikroigłowa to lecznicza metoda, która jest znana w medycynie estetycznej od dziesięcioleci. Polega na śródskórnym podaniu substancji aktywnych pod skórę, które prowadzi m.in. do poprawy kondycji i wyglądu skóry. Mezoterapia mikroigłowa wiąże się z wykonywaniem mikrourazów skóry, co zapewnia działanie terapeutyczne w postaci stymulacji odbudowy kolagenu. To głównie dzięki synergii dwóch technik terapeutycznych w jednym zabiegu, mezoterapia jest tak często wybierana przez pacjentów klinik medycyny estetycznej. Zaletą mezoterapii mikroigłowej jest możliwość wprowadzania substancji o działaniu terapeutycznym w głębsze warstwy skóry, co zapewnia lepszą penetrację i skuteczność.  

Wskazania

 

– spadek nawilżenia skóry szczególnie w obrębie szyi, dekoltu, grzbietów rąk

– utrata jędrności skóry

– zmarszczki

rozstępy 

– objawy fotostarzenia skóry

– nadpotliwość

– bliznowiec

– nadmierne wypadanie włosów i łysienie

Wyróżniamy trzy główne metody

wykonywania mezoterapii igłowej

 

– Pierwszą z metod wykonywania mezoterapii igłowej jest strzykawka z igłą. Lekarz wykonuje serię nakłuć w obszarze zabiegowym, podając jednocześnie substancje aktywne w głąb skóry.

– Rollery – specjalne dyski z mikroigłami, które umożliwiają nawet do 500.000 nakłuć w ciągu 5 minut

Mezoterapia mikroigłowa – obecnie to najbardziej innowacyjna metoda wykonywania mezoterapii mikroigłowej, stosowana w naszej klinice medycyny estetycznej. Do zabiegu wykorzystywane jest opatentowane urządzenie, które zawiera 16 pulsujących igieł. Dzięki temu umożliwia wykonywanie precyzyjnych nakłuć skóry, pod którą wprowadza się substancje aktywne. Lekarz może regulować głębokość wprowadzanych igieł od 0,25 nm do 2,5 nm. Urządzenie działa w sposób pulsacyjny, jest wyposażone w głowicę i mikroskopijne igły. 

Jak wygląda zabieg

mezoterapii mikroigłowej?

 

Procedura poprzedzona jest konsultacją i wywiadem lekarskim, po którym dopiero pacjent może zostać zakwalifikowany do zabiegu. Zabieg jest bezbolesny, jednak u osób z niskim progiem bólu oferuje się znieczulenie miejscowe w formie kremu. Zabieg polega na wykonywaniu serii nakłuć za pomocą urządzenia w obszarze zabiegowym oraz śródskórnej aplikacji substancji aktywnych. Lekarz przed zabiegiem określa plan terapii, dobierając odpowiednie substancje i liczbę zabiegów. 

Podczas mezoterapii igłowej podaje się m.in. czynniki wzrostu, kwas hialuronowy, witaminę C, krzemionkę, kofeinę, kwasy nukleinowe etc. Mezoterapię mikroigłową można łączyć z zabiegiem osocza bogatopłytkowego, pozyskanego z krwi własnej pacjenta. Często stosuje się koktajle, które są mieszankami różnych substancji. Rekomenduje się od 2 do 6 zabiegów. Sam zabieg niesie niskie ryzyko powikłań – mogą wystąpić drobne siniaki, które szybko ustępują. 

Korzyści mezoterapii

Czy warto robić mezoterapię mikroigłową?

 

Mezoterapia mikroigłowa jest bezpieczna, nie wymaga hospitalizacji, a rekonwalescencja jest naprawdę krótka. Zabieg jest skuteczny w leczeniu wielu dolegliwości – szczególnie doliny łez, drobnych zmarszczek czy skóry pozbawionej jędrności. Mezoterapia mikroigłowa pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co przyczynia się do regeneracji skóry i ułatwia przenikanie przez nią substancji o działaniu terapeutycznym. Mezoterapia może być stosowana u pacjentów o każdym rodzaju cery. Warto dodać, że procedura nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry. Efekty mezoterapii mikroigłowej utrzymują się przez wiele miesięcy. 

 

Piśmiennictwo

Tilszer I. ABC Mezoterapii – cz. II. – Mezoterapia w medycynie estetycznej. Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine 2017, vol. 2: 16-18, 20-22.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji: 30.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741