Co to jest mezoterapia igłowa?

Co to jest mezoterapia igłowa

Co to jest mezoterapia igłowa?

Obecnie coraz więcej osób poszukuje zabiegów medycyny estetycznej, które nie wymagają długiej rekonwalescencji, a przy tym pozwalają na zadbanie o atrakcyjną skórę twarzy. Mezoterapia igłowa daje zadowalające efekty zarówno w profilaktyce anty-aging, jak i przy redukcji oznak starzenia. Doskonale radzi sobie z redukcją blizn i rozstępów. Wykorzystywana jest także w walce z cellulitem, nadmiernym łojotokiem, a także przy problemie wypadania włosów. Dowiedz się, czym jest mezoterapia igłowa i jakie ma zastosowanie. 

Co to jest mezoterapia igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa?

 

Zastanawiasz się, co to mezoterapia igłowa? To zabieg medycyny estetycznej polegający na iniekcji substancji odżywczych czy leków. Nakłucia są wykonywane płytko do śródnaskórka, a dzięki podaniu odżywczych preparatów, możliwe jest ich lepsze wchłonięcie się, a przy tym stymulowane jest ukrwienie skóry. Warto także rozróżnić zabieg mezoterapii igłowej od mikroigłowej. Ten ostatni polega na wykonaniu serii powierzchownych nakłuć, natomiast nie na iniekcji preparatów śródnaskórkowo. 

Mezoterapia igłowa – dla kogo?

 

Wśród wskazań do wykonania mezoterapii igłowej można wymienić:

– matową i przesuszoną cerę,

– profilaktykę antyaging,

– utratę jędrności oraz gęstości skóry,

rozstępy i blizny, również potrądzikowe,

– cellulit,

– łysienie.

Preparaty do mezoterapii igłowej są wybierane przez lekarza medycyny estetycznej na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki śródskórnej iniekcji możliwe jest stymulowanie fibroblastów do produkcji wiązań kolagenowych, nawilżenie, poprawa ukrwienia czy rewitalizacji. 

Mezoterapia igłowa – zabiegi

 

W naszej klinice medycyny estetycznej skorzystasz z następujących zabiegów:

Mezoterapia igłowa twarzy

 

Młodo wyglądająca i odpowiednio nawilżona skóra twarzy to pragnienie wielu osób. Choć nie bez znaczenia są genetyczne uwarunkowania czy styl życia, to naturalny proces starzenia się powoduje pojawianie się zmarszczek, bruzd oraz rozmycie się owalu twarzy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, takie jak mezoterapia igłowa twarzy. W ramach jej dobierany jest wysokoodżywczy preparat, który pozwoli na pobudzenie skóry do rewitalizacji. W zależności od potrzeb pacjenta przy mezoterapii igłowej twarzy stosowane są: osocze bogatopłytkowe czy substancje zawierające składniki odżywcze oraz kwas hialuronowy. Odpowiednio dobrane preparaty wspierają skórę w regeneracji, a także w produkcji elastyny oraz kolagenu. Przed zabiegiem jest stosowany krem znieczulający, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się dyskomfortu. 

Mezoterapia igłowa skóry głowy

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej stosowanym przy problemie wypadania włosów czy łysienia. Iniekcja specjalnych preparatów odżywczych pomaga w zahamowaniu wypadania włosów, a także stymuluje ich wzrost. Do tego skóra głowy jest znacznie lepiej nawilżona oraz odżywiona.

Pen z 16 igłami to doskonałe uzupełnienie mezoterapii mikroigłowej skóry twarzy. Nowoczesne urządzenie wyposażone w jednorazową głowicę pozwala na wykonanie do 1920 nakłuć na sekundę. W ten sposób możliwa jest redukcja oznak starzenia, a także leczenie blizn i rozstępów. Pen z 16 igłami dzięki swoim niewielkim rozmiarom umożliwia wzmocnienie delikatnych i trudno dostępnych obszarów, np. w okolicy oczu. 

Efekty mezoterapii igłowej

 

Śródskórne podanie osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego czy stymulatora tkankowego pozwala na dogłębne nawilżenie skóry, a także pobudza ją do regeneracji oraz produkcji wiązań kolagenowych i elastyny. W efekcie tkanka jest lepiej odżywiona i zyskuje na jędrności. Skóra wydaje się młodsza, a zmarszczki zredukowane. Mezoterapia igłowa daje zadowalające efekty także przy walce z łysieniem, wspomagając porost oraz poprawę nawilżenia skóry głowy.

Piśmiennictwo

 

G.Walkowicz, Mezoterapia igłowa i mikroigłowa, [w:]Kosmetologia Estetyczna 4 /2019/ vol.8.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji:30.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741