07.10.2024 Co nowego w medycynie estetycznej?
Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na redukcję problemów skórnych, a także na odpowiednią jej pielęgnację. Dzięki zabiegom możliwe jest zarówno działanie profilaktyczne w zakresie pojawiania się oznak starzenia, jak i redukcję już istniejących zmarszczek. Wykorzystanie nowych technologii w medycynie estetycznej pozwala na uzyskanie lepszych i długotrwałych efektów, z zachowaniem komfortu pacjenta. Co nowego w medycynie estetycznej? Dowiedz się więc, jakie są najnowocześniejsze zabiegi.
Nowoczesne technologie
w medycynie estetycznej – dlaczego warto?
Wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz preparatów w medycynie estetycznej znacząco wpływa na jakość uzyskanych rezultatów. Dzięki takim zabiegom możliwe jest nie tylko stymulowanie skóry do produkcji nowych wiązań kolagenowych, jej dogłębne odżywienie, ale również kształtowanie wybranych obszarów, takich jak usta. Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na uzyskanie naturalnych i atrakcyjnych efektów. Skorzystanie z takich zabiegów to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o siebie.
Stymulatory tkankowe z
polikaprolaktonem
Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu ze stymulatorem tkankowym z polikaprolaktonem można wymienić wiotką i pozbawioną jędrności skórę. Co więcej – wykorzystanie tego preparatu jest przeznaczone dla osób w każdym wieku – zarówno w działaniu przeciwdziałającym objawom starzenia się skóry, jak i gdy cera jest pozbawione gęstości. Zanim jednak dojdzie do zabiegu, niezbędna jest kwalifikacja – gdyż należy wykluczyć takie przeciwwskazania, jak:
– cukrzyca,
– stan zapalny,
– choroby autoimmunologiczne czy nowotworowe.
Co więcej, osoby ciężarne i karmiące powinny także poczekać z wykonaniem zabiegu ze stymulatorem tkankowym zawierającym płynny
polikaprolakton. Podczas niego wykonywane jest nie więcej niż 10 delikatnych nakłuć – przez co zabieg nie powoduje dyskomfortu oraz nie wymaga znieczulenia. Odżywczy preparat jest wprowadzany w tkankę, a w efekcie można spodziewać się większej jędrności skóry oraz poprawy owalu twarzy. Dzięki stymulacji syntezy włókien kolagenowych cera staje się wyraźnie młodsza i bardziej gęsta.
Stymulatory autologiczne ATR
Wśród polecanych nowości w medycynie estetycznej wymienia się również zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów autologicznych ATR – pochodzących z osocza bogatopłytkowego pacjenta. Po jego odpowiednim przygotowaniu, czyli odwirowaniu krwi pacjenta w wirówce, uzyskuje się wypełniacz. Wśród wskazań do wykonania zabiegu ze stymulatorami autologicznymi ATR wymienia się:
– wiotkość skóry,
– widoczne zmarszczki,
– matowa skóra,
– oznaki zmęczenia.
Zanim dojdzie do zabiegu, niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który wykluczy przeciwwskazania, takie jak: choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, choroby krwi, opryszczkę, cukrzycę czy ciąże i laktację. Za pomocą naturalnego wypełniacza ATR możliwe jest wypełnienie zmarszczek oraz poprawienie jędrności i napięcia skóry.
Fibryna i osocze bogatopłytkowe – stymulatory autologiczne
„wampirzy lifting”
Odpowiednio przygotowane osocze bogatopłytkowe, które pozyskuje się z krwi pacjenta, pozwala na uzyskanie wymiernych efektów terapii. Zabieg fibryną i osoczem bogatopłytkowym jest polecany pacjentom, którzy chcieliby aktywnie przeciwdziałać oznakom starzenia. Jest także rekomendowany w przypadku wysuszonej skóry pozbawionej jędrności oraz przy redukcji oznak starzenia. Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane osoby, które nie cierpią na choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, infekcje, a także nie są ciężarne czy karmiące. Wystarczy tylko jedno pobranie krwi, aby uzyskać fibrynę i osocze bogatopłytkowe, którymi następnie lekarz ostrzykuje wcześniej znieczuloną skórę. W efekcie można uzyskać redukcję zmarszczek oraz lepiej napiętą, odżywioną i wygładzoną skórę.
Zabieg EgoLips z użyciem kwasu hialuronowego – piękne i pełne usta
Kwas hialuronowy jest wykorzystywany od dawna w medycynie estetycznej. Pozwala on na nadanie skórze objętości oraz nawilżenia – stosowany jest także przy powiększaniu ust. Warto jednak wiedzieć, że osoby, które marzą o pełniejszych wargach mogą skorzystać z jednego z trzech nowoczesnych protokołów zabiegu EgoLips na bazie kwasu hialuronowego. To zabieg polecany dla każdego, kto chciały uzyskać większą objętość warg lub wymodelować ich kontur. Wśród przeciwwskazań wymienia się występowanie chorób układu immunologicznych, ciążę, karmienie piersią czy nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
W ramach tego zabiegu można uzyskać jeden z trzech efektów:
– delikatne wypełnienie,
– zaokrąglenie i wyrównanie asymetrii ust,
– uzyskanie pełnych ust oraz korekcja kształtu.
Warto jednak wiedzieć, że zabieg EgoLips z kwasem hialuronowym zapewnia naturalne rezultaty, a usta wyglądają atrakcyjnie.
Przeczytaj także: Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?
Piśmiennictwo
Burdzy, D. Ozga, J. Kosydar-Bochenek, K. Burdzy, B. Lewandowski, Zastosowanie laserów w terapii wybranych problemów skórnych, Przegląd metod, Kosmetologia Estetyczna 6, 645-652.
Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.