CZTERY ZABIEGI BANKIETOWE, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIESZ LŚNIĆ W ŚWIĘTA

Grudzień to nie tylko okres gorączkowych zakupów przedświątecznych, ale i czas licznych spotkań w gronie rodzinnym czy kolegów z pracy. Kolejki ustawiają się teraz nie tylko po prezenty świąteczne, ale i do gabinetów fryzjerskich oraz salonów kosmetycznych, a coraz częściej również do klinik medycyny estetycznej, gdzie można zadbać o to, by skóra prezentowała się równie nienagannie, jak fryzura i manicure.

 

Jeszcze kilka lat temu zabiegi bankietowe przywodziły na myśl głównie gwiazdy z czerwonego dywanu, które chcąc wyglądać perfekcyjnie na kolejnej ważnej gali, dzień przed wyjściem poddawały się dającym szybkie efekty zabiegom upiększającym. Nie trzeba było długo czekać, aby zainspirowały one pacjentki na całym świecie, szczególnie teraz, kiedy wiele zabiegów rzeczywiście daje wyraźny efekt odmłodzenia twarzy. W tym przypadku istotne są jednak nie tylko rezultaty, ale i brak okresu rekonwalescencji. Z tego powodu jesienią, kiedy myśli się już o spotkaniach świątecznych i zabawie sylwestrowej, wskazane są przede wszystkim iniekcje.

 

Mezoterapia igłowa

 

Niekwestionowanym hitem wśród zabiegów bankietowych od lat pozostaje mezoterapia, która pozwala natychmiastowo zregenerować skórę oraz poprawić jej wygląd. Podczas iniekcji podawany jest kwas hialuronowy, który nawilża skórę, a także koktajl substancji odżywczych. Zawiera on ważne z punktu widzenia kondycji skóry witaminy (w tym A, E oraz witaminy z grupy B), przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe oraz aminokwasy. Tym samym wspiera on syntezę włókien kolagenowych, a twarz – bardziej napięta i dostatecznie nawilżona – odzyskuje blask.

 

Sunekos® 200

 

Podobnym, choć jednak innym zabiegiem jest Sunekos® 200, który polega na podaniu preparatu łączącego nieusieciowany kwas hialuronowy z aminokwasami pobudzającymi produkcję kolagenu i elastyny. Chociaż działa on, podobnie jak mezoterapia igłowa, także nawilżająco, jego sekret tkwi w zdolności do szybkiego wygładzania drobnych zmarszczek – dzięki szybkiemu działaniu kwasu hialuronowego – oraz modelowania konturu twarzy co jest efektem działania aminokwasów. Sunekos® 200 można stosować zarówno w tych mniej, jak i bardziej delikatnych obszarach twarzy, dlatego jako zabieg bankietowy nadaje się też do zniwelowania cieni pod oczami czy poprawy wyglądu skóry ramion i dekoltu. Efekty podania, ze względu na obecność kwasu hialuronowego, widać już po 10 dniach, jednak na działanie aminokwasów trzeba trochę poczekać.

 

ProfHilo

 

Kwas hialuronowy podany w dużym stężeniu daje także możliwość wypełnienia zmarszczek, co wykorzystuje preparat ProfHilo. Jako że bazuje on na naturalnym kwasie hialuronowym, bardzo dobrze integruje się on z tkankami. Sam zabieg jest też bardziej komfortowy, ponieważ ProfHilo podaje się przez jedyne pięć nakłuć z każdej strony twarzy, wykonanych w takich miejscach, aby nie pojawiły się krwiaki ani siniaki. Preparat działa przede wszystkim ujędrniająco, co sprowadza się nie tylko do zredukowania zmarszczek, ale i przywrócenia twarzy jej naturalnego konturu.

 

Toksyna botulinowa

 

Popularnym zabiegiem bankietowym, o niepodważalnej skuteczności, wciąż pozostaje także toksyna botulinowa. Jest ona niezastąpiona w przypadku, kiedy na szybko chciałoby się pozbyć głębszych zmarszczek na czole, lwiej zmarszczki między brwiami oraz tzw. kurzych łapek. Pierwsze efekty zabiegu, mającego na celu tak naprawdę osłabienie napięcia mięśni mimicznych, widoczne są nawet po kilkunastu godzinach od jego przeprowadzenia. Co istotne, rezultaty iniekcji toksyny botulinowej utrzymują się do sześciu miesięcy, a więc w przypadku poddania się jej przed świętami – nawet do później wiosny.