07.10.2024 Jak zliftingować skórę?
Jak zliftingować skórę? Wraz z wiekiem twarz traci idealne proporcje „odwróconego trójkąta”, a skóra na całym ciele zaczyna wiotczeć i opadać. Wynika to z zachodzących w organizmie procesów starzenia się. Pojawiają się zmarszczki, zmienia się owal twarzy i linie żuchwy, a bruzdy nosowo-wargowe i opadające policzki obniżają naszą samoocenę. Rozwiązaniem na powyższe problemy jest lifting skóry, który można wykonać z zastosowaniem różnych metod w klinice medycyny estetycznej w Warszawie adekwatnie do wskazań pacjenta.
Kiedy potrzebny jest lifting skóry?
Lifting skóry to szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej, które przeprowadza się u pacjentów, obserwujących u siebie negatywne zmiany spowodowane starzeniem się. Skóra starzeje się u każdego – jest to nieunikniony proces, który polega na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek oraz spowolnieniu procesów regeneracyjnych. Wraz z wiekiem spada poziom kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które odpowiedzialne są za odpowiednie nawilżenie i ujędrnienie skóry. Jakość skóry ulega pogorszeniu, a zanik i przemodelowanie tkanek prowadzi do zwiotczenia skóry, zmiany rysów twarzy. W organizmie spada również poziom tkanki tłuszczowej. Synergia tych czynników sprawia, że nadmiar zwiotczałej skóry zaczyna opadać na skutek grawitacji. Najczęstsze objawy starzenia się to zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, opadające policzki (chomiki na twarzy), zanik linii żuchwy, pojawia się tzw. „podwójny podbródek”. Wraz z wiekiem twarz traci dawny owal. Pacjenci zauważają także spadek jędrności skóry nie tylko twarzy, ale i dekolcie, szyi, ramionach, brzuchu, pośladkach czy udach.
Kiedy jesteśmy młodzi, twarz ma wygląd „odwróconego trójkąta”. Twarz zwęża się od góry w stronę brody i wygląda młodo. Broda jest wąska, linia żuchwy zaznaczona, a kontur gładko kieruje się w stronę uszu. Wraz z wiekiem tracimy te idealne proporcje, tkanki opadają w okolicach kości policzkowych. Dochodzi do odwrócenia trójkąta podstawą do dołu.
Metody na skuteczny lifting skóry twarzy
– klinika medycyny estetycznej w Warszawie
Nici PDO
Są to rozpuszczalne nici wynalezione w Korei. Składają się z włókna syntetycznego polidioksanonu – wprowadza się je pod skórę z pomocą cienkich igieł. Lekarz dobiera rozmiar igły i rodzaj nici. Przy wprowadzaniu nici istotne znaczenie ma wiedza i doświadczenie lekarza, ponieważ wprowadza się je w oparciu o naturalne linie napięcia twarzy. Nici liftingujące to propozycja dla pacjentów, poszukujących zabiegów bez skalpela. Nici PDO na skutek rozpuszczania się pobudzają syntezę kolagenu i fibroblastów. Skóra staje się gładsza, zmarszczki ulegają wypełnieniu, a skóra staje się jędrna, dlatego jest to efektywna procedura liftingu skóry.
Nici firmy APTOS
Działanie nici Aptos (z haczykami) jest zbliżone do zabiegu chirurgicznego, jednak terapia jest mniej traumatyczna, ponieważ procedura nie wymaga nacięć skóry. Główną zaletą nici Aptos jest przywrócenie trójwymiarowej struktury twarzy i ujędrnienie skóry. Nici liftingujące, które są precyzyjnie wprowadzone pod skórę, zapewniają modelowanie tkanek i przywrócenie im prawidłowej pozycji. Nici Aptos tworzą niewidzialne rusztowanie pod skórą, dzięki czemu tkanki ulegają wzmocnieniu. Wprowadzenie nici liftingujących pod skórę powoduje uruchomienie procesu produkcji kolagenu i elastyny.
Zabieg HIFU
Jest to nieoperacyjny lifting skóry twarzy przeprowadzany z użyciem innowacyjnego urządzenia. Jego podstawą są ultradźwięki, które są wysyłane w postaci wiązki fal o dużym natężeniu. Są one emitowane punktowo w obszarze zabiegowym. Głowica HIFU emitująca fale wywołuje dwa efekty: termiczny i mechaniczny. Efekt termiczny zapewnia koagulację tkanek, a mechaniczny prowadzi do kontrolowanych mikrourazów, do których dochodzi na skutek wzrostu ciśnienia. Zabieg HIFU wywołuje skrócenie i odbudowę włókien kolagenowych. Pierwsze efekty widoczne są po zabiegu, a pełne od kilku miesięcy do roku. Pacjenci poddający się zabiegowi HIFU mogą poprawić owal twarzy czy też zyskać ujędrnioną i napiętą skórę.
Wolumetria twarzy
Lifting wolumetryczny przeprowadzany jest poprzez podanie substancji na bazie kwasu hialuronowego i stymulatorów kolagenu, w tym kwasu polimlekowego czy hydroksyapatytu wapnia. Wolumetria polega na podaniu wypełniacza do tkanek miękkich w celu zwiększenia ich objętości. Jest to narzędzie do uzupełnienia ubytków i najczęściej wypełniacze wstrzykuje się w rejon policzków, skroni i brody. Terapia wolumetrii twarzy jest bezbolesna, ponieważ stosuje się znieczulenie miejscowe. Lekarz wstrzykuje odpowiednią dawkę preparatu, dobierając odpowiednią technikę iniekcji.
Lipotransfer
Przeszczep tłuszczu to propozycja dla pacjentów uczulonych na inne preparaty bądź szukających naturalnych metod. Pobrany tłuszcz z okolicy kolana bądź brzucha, poddany odpowiedniej obróbce w wirówce i wstrzyknięty w celu wypełnienia nie wywołuje alergii, ponieważ pochodzi z organizmu pacjenta. Tłuszcz poddawany jest dekantacji, wirowaniu i filtrowaniu, dzięki czemu uzyskujemy wartościowy materiał. Lekarz używa 50-100 ml tłuszczu do przeszczepu w obrębie twarzy. Efekt wypełnienia po przeszczepie tłuszczu jest widoczny po 6-12 tygodniach,i jest trwały, utrzymując się nawet do 10 lat.
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie posiadamy tylko innowacyjny sprzęt. W przypadku termoliftingu także korzystamy z opatentowanego urządzenia z certyfikatami CE i FDA, które zostało wyposażone w wymienne końcówki dobierane przez lekarza do problemu skórnego. Radiofrekwencja mikroigłowa polega na emisji energii poprzez izolowane mikroigły, która dociera bezpośrednio do tkanek (technologia RF). Na pożądany efekt i bezpieczeństwo wpływa możliwość kontroli ilości emitowanej energii i głębokość zabiegu wspierana przez technologię sztucznej inteligencji. Zaletą technologii RF jest regeneracja kolagenu i elastyny oraz poprawa struktury skóry.
Operacja plastyczna
Operacyjny lifting twarzy polega na nacięciu skóry przez chirurga i jej naciągnięciu. Nacięta i przesunięta zostaje osłaniającą mięśnie powięź. Kolejnym krokiem jest redukcja nadmiaru skóry i zakładanie szwów. Procedurę wykonuje się pod znieczuleniem ogólnym, a pacjent po zabiegu musi pozostać w klinice.