Kiedy zrobić plastykę powiek?

Kiedy zrobić plastykę powiek

Kiedy zrobić plastykę powiek?

Opadające powieki to nie tylko problem estetyczny, ale również nierzadko przyczyna pogorszenia pola widzenia, a przez to komfortu życia. Niestety wraz z wiekiem skóra wokół oczu staje się wiotka i traci na swoim napięciu. Do tego u niektórych osób jest widoczna tendencja do opadania fałdy skórnej. Kiedy zrobić plastykę powiek? Dowiedz się, jak wygląda plastyka powiek w klinice medycyny estetycznej oraz kiedy zaleca się jej wykonanie.

Kiedy zrobić plastykę powiek

Dlaczego powieki opadają i pojawiają się zmarszczki wokół oczu? Kiedy zrobić plastykę powiek?

 

Piękne i świeże spojrzenie to atut dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. Jednak wraz z naturalnym procesem starzenia się, skóra produkuje coraz mniej wiązań kolagenowych, przez co tkanka staje się mniej napięta oraz traci na objętości. W efekcie pojawiają się zmarszczki, a fałdy skórne stają się luźniejsze. W przypadku powiek za ich napięcie odpowiada również tkanka łączna w strukturach ścięgnistych oka oraz tarczkach powiekowych. Jednak wraz z zachodzącym procesem starzenia się, tracą one na elastyczności i sprężystości. 

Skutkiem tego są opadające powieki, które nie tylko dodają optycznie lat, ale również mogą powodować dyskomfort w codziennym życiu, poprzez ograniczenie widoczności.  Nadmiar skóry przesłania pole widzenia, a częstym tego objawem jest charakterystyczne odchylanie głowy do tyłu, mające na celu lepsze odsłonięcie oka. Zmarszczki wokół oczu są również źródłem spadku samooceny pacjentów. 

Należy pamiętać, że nie tylko powieka górna może stracić na swojej elastyczności. Na ten proces także narażona jest dolna powieka. Wiotczejąca powieka powstaje poprzez zmiany w gęstości tkanki łącznej spowodowanej naturalnym starzeniem się, a przyśpieszyć je mogą złe nawyki, takie jak nadużywanie alkoholu, niewłaściwa pielęgnacja skóry wokół oczu czy nadmierna ekspozycja na promienie UV. Warto wiedzieć, że niektóre osoby będą bardziej podatne na zachodzenie tych zmian – zwłaszcza jeśli mają cienką tkankę na powiekach. W efekcie dochodzi do wiotkości skóry, pojawienia się bruzd i odsłonięcia twardówki, co wygląda nieestetycznie. 

Chirurgiczna plastyka powiek – Warszawa

 

Na szczęście współczesna medycyna przychodzi z pomocą pacjentom, którzy chcą przywrócić komfort widzenia, a przy tym optycznie odmłodzić twarz. W takich sytuacjach pomocny może się okazać zabieg chirurgicznej blefaroplastyki powiek. Podczas niego usuwany jest nadmiar wiotkiej skóry oraz tkanki tłuszczowej – a sam zabieg nie trwa dłużej niż 60 minut. Procedura jest przeprowadzana pod znieczuleniem, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się dyskomfortu. Warto jednak pamiętać, że po chirurgicznej plastyce powiek niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, a także zdjęcie szwów. 

Plazma medyczna – rozwiązanie problemu

opadających powiek bez skalpela

 

Czy wiesz, że za pomocą nowoczesnych urządzeń, możliwe jest rozwiązanie problemu opadających powiek bez konieczności ingerencji chirurgicznej? W ten sposób działa zabieg medycyny estetycznej plazma medyczna, podczas którego generowana jest mikrowiązka pozwalająca na odparowanie nadmiaru skóry, a przy tym poprawienie jej napięcia. Jest to możliwe dzięki temu, że plazma ma ładunek elektryczny, który powoduje sublimację tkanki ze stanu stałego, bezpośrednio w gazowy. Zabieg blefaroplastyki powiek jest przeprowadzany w znieczuleniu, co gwarantuje komfort dla pacjenta.  Ten rodzaj nieinwazyjnej blefaroplastyki jest polecany m.in. przy:

opadających powiekach, zarówno górnych, jak i dolnych,

– redukcji głębokich zmarszczek wokół oczu.

Dzięki niezwykle precyzyjnej mikrowiązce plazmy, zostaje zredukowane ryzyko wystąpienia stanu zapalnego, a także nie jest powodowane krwawienie. Rekonwalescencja po zabiegu medycyny estetycznej w naszej klinice medycyny estetycznej trwa tylko kilka dni. 

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz wskazań do zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią metoda plastyki powiek

 

Przeczytaj także: Blefaroplastyka powiek – czy to coś dla Ciebie?

 

Piśmiennictwo

 

M.Sekita-Pilch, Zastosowanie technologii plazmy w blefaroplastyce, Kosmetologia Estetyczna 1/2018, s. 99-103. 

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji:02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741